Tábor nevyzrál na M. Budějovice. Písek ustál bitvu s Pelhřimovem, D. Servis nestačil v H. Brodě

16.02.2019

Třetí nejvyšší soutěž ve skupině Jih a přidružené skupině Východ pokračovala 40. kolem. Z trojice jihočeských zástupců uspěl jenom nejlépe v tabulce postavený Písek, který se v domácím prostředí přetahoval o výsledek s beznadějně posledním Pelhřimovem. Na vlastním ledě se naopak neprosadil Tábor, jelikož dobrý výkon proti Moravským Budějovicím korunoval jediným gólem a to nestačilo na body. Prořídlá sestava David Servisu neměla nárok v Havlíčkově Brodě.

TÁBOR / PÍSEK / H. BROD – Na táborském ledě se vhazovalo buly již v půl páté, neboť hráči, trenéři i mnozí diváci po utkání spěchali na ples. Do sestavy se vrátili po delší zdravotní pauze zkušeni borci Martin Havran s Radimem Heřmanem a oba hráli s chutí. První příležitost mezi muži dostal junior Michal Přívozník. Naopak chyběla trojice Bouška, Pípal, Kadilák ml., která pomáhala béčku v Krajské lize. Na vedoucí trefu Tomáše Syrovátky nenavázal žádný střelec, zato hosté otočili dvěma góly do poloviny utkání a výhru pečetil Ladislav Rytnauer necelou půlminutu před třetí sirénou. „Hráli jsme dobře, výsledek je trochu krutý. Mladíci ale dělají chyby,“ řekl kouč Arpád Györi.

Písecký tým vykročil pro pojistku do play off proti držiteli Černého Petra Pelhřimovu, kterému v tabulce nakonec utekl o třicet bodů. Cesta za stoprocentním ziskem však nebyla snadná. Jihočeši získali dvougólový náskok a před polovinou zápasu vedli 3:1, jenže během pěti minut dvakrát inkasoval a začínalo se znovu. Hosté odpověděli i na čtvrtý gól Jana Polaty. Úlevu přinesla teprve přesilovka v 58. minutě, kdy kapitán Martin Parýzek zacílil přesně z levého kruhu k zadní tyčce. Hostům z Vysočiny nepomohla k dalšímu vyrovnání ani power play. „Ve druhé části jsme se báli a chybovali. Zlepšení a bojovnost v závěru nás přivedly k vítězství,“ věděl asistent Václav Šrámek.

Českobudějovičtí servismani cestovali do havlíčkobrodské Kotliny s třinácti hráči do pole a jejich šance na úspěch proti nejlepšímu celku skupiny Jih vyhlížely velmi skromně. Kapitán Roman Šulčík sice v 8. minutě bleskově odpověděl na vedoucí trefu Davida Valy, ale potom už skórovali jenom reprezentanti Bruslařského klubu. Pátý a šestý gól dali v rozmezí jedenácti vteřin, čímž vyhnali z brankoviště Vlastimila Marka. Nahradil ho David Němec, ani jeho konto však nezůstalo čisté. Zatížil ho v 53. minutě obránce Martin Nepokoj. „S naší družinou jsme odehráli, na co momentálně máme. Při kvalitě soupeře jsme si dali tři vlastní góly,“ trpce poznamenal asistent Jiří Fedur.

2. liga, skupina Jih, 40. kolo:

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
3. Syrovátka (Duben, M. Havran) – 24. Heinrich (Juráň, Peroutka), 29. Čejka (Heinrich, Kadela), 60. Rytnauer (Krutiš, Horký).
Rozhodčí: Krenželok – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 3:2.
Střely na branku: 35:28.
Diváků: 421.
HC Tábor: Mich. Novák – K. Černý, Košař, Skočovský, Kachyňa, M. Havran, Duben, Raiterman – R. Heřman, Blažek, Škrdleta, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Drda, R. Pechánek, Syrovátka, od 21. navíc Přívozník. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 16. února 2019.

IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
4. Dom. Bílek (D. Matějka), 13. Červinský (D. Matějka), 21. V. Šuhaj (Sýbek, D. Matějka), 41. Polata (Sýbek, Parýzek), 58. Parýzek (Sýbek) – 18. D. Adam (Kosnar, Kaminski), 30. M. Kopic (F. Kasalý), 35. M. Kopic (Kaminski), 50. Kosnar.
Rozhodčí: Jílek – M. Svoboda, Zmeškal.
Vyloučení: 5:9.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 300.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Houdek, Turek, Pelant – Polata, V. Šuhaj, Sýbek, Červinský, Koupal, D. Matějka, M. Novotný, J. Volf, A. Novák, Fríd, Rod. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Góly a nahrávky: 8. Vala (J. Matušík, Voříšek), 14. D. Michálek (Přidal, Nepokoj), 16. Voříšek (Třetina, T. Semrád), 31. D. Michálek (Přidal, Třetina), 38. Třetina (D. Michálek, Vala), 38. Voříšek (Šmíd, J. Kopic), 53. Nepokoj (Třetina, D. Michálek) – 8. R. Šulčík.
Rozhodčí: Slavka – Horký, Klouda.
Vyloučení: 3:5.
Střely na branku: 38:17.
Diváků: 550.
D. Servis:  Vl. Marek (38. D. Němec) – L. Kříž, Radoš, D. Ducáček, Škopek – R. Šulčík, Vak, Ferebauer, Rolínek, Kronus, Tejko, Schmidmayer, Sumerauer, Grauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.