Tábor nevyzrál na M. Budějovice. Písek ustál bitvu s Pelhřimovem, D. Servis nestačil v H. Brodě

16.02.2019

Třetí nejvyšší soutěž ve skupině Jih a přidružené skupině Východ pokračovala 40. kolem. Z trojice jihočeských zástupců uspěl jenom nejlépe v tabulce postavený Písek, který se v domácím prostředí přetahoval o výsledek s beznadějně posledním Pelhřimovem. Na vlastním ledě se naopak neprosadil Tábor, jelikož dobrý výkon proti Moravským Budějovicím korunoval jediným gólem a to nestačilo na body. Prořídlá sestava David Servisu neměla nárok v Havlíčkově Brodě.


TÁBOR / PÍSEK / H. BROD – Na táborském ledě se vhazovalo buly již v půl páté, neboť hráči, trenéři i mnozí diváci po utkání spěchali na ples. Do sestavy se vrátili po delší zdravotní pauze zkušeni borci Martin Havran s Radimem Heřmanem a oba hráli s chutí. První příležitost mezi muži dostal junior Michal Přívozník. Naopak chyběla trojice Bouška, Pípal, Kadilák ml., která pomáhala béčku v Krajské lize. Na vedoucí trefu Tomáše Syrovátky nenavázal žádný střelec, zato hosté otočili dvěma góly do poloviny utkání a výhru pečetil Ladislav Rytnauer necelou půlminutu před třetí sirénou. „Hráli jsme dobře, výsledek je trochu krutý. Mladíci ale dělají chyby,“ řekl kouč Arpád Györi.

Písecký tým vykročil pro pojistku do play off proti držiteli Černého Petra Pelhřimovu, kterému v tabulce nakonec utekl o třicet bodů. Cesta za stoprocentním ziskem však nebyla snadná. Jihočeši získali dvougólový náskok a před polovinou zápasu vedli 3:1, jenže během pěti minut dvakrát inkasoval a začínalo se znovu. Hosté odpověděli i na čtvrtý gól Jana Polaty. Úlevu přinesla teprve přesilovka v 58. minutě, kdy kapitán Martin Parýzek zacílil přesně z levého kruhu k zadní tyčce. Hostům z Vysočiny nepomohla k dalšímu vyrovnání ani power play. „Ve druhé části jsme se báli a chybovali. Zlepšení a bojovnost v závěru nás přivedly k vítězství,“ věděl asistent Václav Šrámek.   

Českobudějovičtí servismani cestovali do havlíčkobrodské Kotliny s třinácti hráči do pole a jejich šance na úspěch proti nejlepšímu celku skupiny Jih vyhlížely velmi skromně. Kapitán Roman Šulčík sice v 8. minutě bleskově odpověděl na vedoucí trefu Davida Valy, ale potom už skórovali jenom reprezentanti Bruslařského klubu. Pátý a šestý gól dali v rozmezí jedenácti vteřin, čímž vyhnali z brankoviště Vlastimila Marka. Nahradil ho David Němec, ani jeho konto však nezůstalo čisté. Zatížil ho v 53. minutě obránce Martin Nepokoj. „S naší družinou jsme odehráli, na co momentálně máme. Při kvalitě soupeře jsme si dali tři vlastní góly,“ trpce poznamenal asistent Jiří Fedur.

2. liga, skupina Jih, 40. kolo:

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
3. Syrovátka (Duben, M. Havran) – 24. Heinrich (Juráň, Peroutka), 29. Čejka (Heinrich, Kadela), 60. Rytnauer (Krutiš, Horký).
Rozhodčí: Krenželok – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 35:28.
Diváků: 421.
HC Tábor: Mich. Novák – K. Černý, Košař, Skočovský, Kachyňa, M. Havran, Duben, Raiterman – R. Heřman, Blažek, Škrdleta, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Drda, R. Pechánek, Syrovátka, od 21. navíc Přívozník. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 16. února 2019.

IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Góly a nahrávky:
4. Dom. Bílek (D. Matějka), 13. Červinský (D. Matějka), 21. V. Šuhaj (Sýbek, D. Matějka), 41. Polata (Sýbek, Parýzek), 58. Parýzek (Sýbek) – 18. D. Adam (Kosnar, Kaminski), 30. M. Kopic (F. Kasalý), 35. M. Kopic (Kaminski), 50. Kosnar.
Rozhodčí: Jílek – M. Svoboda, Zmeškal.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 300.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Houdek, Turek, Pelant – Polata, V. Šuhaj, Sýbek, Červinský, Koupal, D. Matějka, M. Novotný, J. Volf, A. Novák, Fríd, Rod. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 16. února 2019.

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Góly a nahrávky: 8. Vala (J. Matušík, Voříšek), 14. D. Michálek (Přidal, Nepokoj), 16. Voříšek (Třetina, T. Semrád), 31. D. Michálek (Přidal, Třetina), 38. Třetina (D. Michálek, Vala), 38. Voříšek (Šmíd, J. Kopic), 53. Nepokoj (Třetina, D. Michálek) – 8. R. Šulčík.
Rozhodčí: Slavka – Horký, Klouda.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 38:17.
Diváků: 550.
D. Servis:  Vl. Marek (38. D. Němec) – L. Kříž, Radoš, D. Ducáček, Škopek – R. Šulčík, Vak, Ferebauer, Rolínek, Kronus, Tejko, Schmidmayer, Sumerauer, Grauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 16. února 2019.

(lho)


Krátké zprávy
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web