Tábor nevyzrál na M. Budějovice. Písek ustál bitvu s Pelhřimovem, D. Servis nestačil v H. Brodě

16.02.2019

Třetí nejvyšší soutěž ve skupině Jih a přidružené skupině Východ pokračovala 40. kolem. Z trojice jihočeských zástupců uspěl jenom nejlépe v tabulce postavený Písek, který se v domácím prostředí přetahoval o výsledek s beznadějně posledním Pelhřimovem. Na vlastním ledě se naopak neprosadil Tábor, jelikož dobrý výkon proti Moravským Budějovicím korunoval jediným gólem a to nestačilo na body. Prořídlá sestava David Servisu neměla nárok v Havlíčkově Brodě.


TÁBOR / PÍSEK / H. BROD – Na táborském ledě se vhazovalo buly již v půl páté, neboť hráči, trenéři i mnozí diváci po utkání spěchali na ples. Do sestavy se vrátili po delší zdravotní pauze zkušeni borci Martin Havran s Radimem Heřmanem a oba hráli s chutí. První příležitost mezi muži dostal junior Michal Přívozník. Naopak chyběla trojice Bouška, Pípal, Kadilák ml., která pomáhala béčku v Krajské lize. Na vedoucí trefu Tomáše Syrovátky nenavázal žádný střelec, zato hosté otočili dvěma góly do poloviny utkání a výhru pečetil Ladislav Rytnauer necelou půlminutu před třetí sirénou. „Hráli jsme dobře, výsledek je trochu krutý. Mladíci ale dělají chyby,“ řekl kouč Arpád Györi.

Písecký tým vykročil pro pojistku do play off proti držiteli Černého Petra Pelhřimovu, kterému v tabulce nakonec utekl o třicet bodů. Cesta za stoprocentním ziskem však nebyla snadná. Jihočeši získali dvougólový náskok a před polovinou zápasu vedli 3:1, jenže během pěti minut dvakrát inkasoval a začínalo se znovu. Hosté odpověděli i na čtvrtý gól Jana Polaty. Úlevu přinesla teprve přesilovka v 58. minutě, kdy kapitán Martin Parýzek zacílil přesně z levého kruhu k zadní tyčce. Hostům z Vysočiny nepomohla k dalšímu vyrovnání ani power play. „Ve druhé části jsme se báli a chybovali. Zlepšení a bojovnost v závěru nás přivedly k vítězství,“ věděl asistent Václav Šrámek.   

Českobudějovičtí servismani cestovali do havlíčkobrodské Kotliny s třinácti hráči do pole a jejich šance na úspěch proti nejlepšímu celku skupiny Jih vyhlížely velmi skromně. Kapitán Roman Šulčík sice v 8. minutě bleskově odpověděl na vedoucí trefu Davida Valy, ale potom už skórovali jenom reprezentanti Bruslařského klubu. Pátý a šestý gól dali v rozmezí jedenácti vteřin, čímž vyhnali z brankoviště Vlastimila Marka. Nahradil ho David Němec, ani jeho konto však nezůstalo čisté. Zatížil ho v 53. minutě obránce Martin Nepokoj. „S naší družinou jsme odehráli, na co momentálně máme. Při kvalitě soupeře jsme si dali tři vlastní góly,“ trpce poznamenal asistent Jiří Fedur.

2. liga, skupina Jih, 40. kolo:

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
3. Syrovátka (Duben, M. Havran) – 24. Heinrich (Juráň, Peroutka), 29. Čejka (Heinrich, Kadela), 60. Rytnauer (Krutiš, Horký).
Rozhodčí: Krenželok – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 35:28.
Diváků: 421.
HC Tábor: Mich. Novák – K. Černý, Košař, Skočovský, Kachyňa, M. Havran, Duben, Raiterman – R. Heřman, Blažek, Škrdleta, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Drda, R. Pechánek, Syrovátka, od 21. navíc Přívozník. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 16. února 2019.

IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Góly a nahrávky:
4. Dom. Bílek (D. Matějka), 13. Červinský (D. Matějka), 21. V. Šuhaj (Sýbek, D. Matějka), 41. Polata (Sýbek, Parýzek), 58. Parýzek (Sýbek) – 18. D. Adam (Kosnar, Kaminski), 30. M. Kopic (F. Kasalý), 35. M. Kopic (Kaminski), 50. Kosnar.
Rozhodčí: Jílek – M. Svoboda, Zmeškal.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 300.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Houdek, Turek, Pelant – Polata, V. Šuhaj, Sýbek, Červinský, Koupal, D. Matějka, M. Novotný, J. Volf, A. Novák, Fríd, Rod. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 16. února 2019.

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Góly a nahrávky: 8. Vala (J. Matušík, Voříšek), 14. D. Michálek (Přidal, Nepokoj), 16. Voříšek (Třetina, T. Semrád), 31. D. Michálek (Přidal, Třetina), 38. Třetina (D. Michálek, Vala), 38. Voříšek (Šmíd, J. Kopic), 53. Nepokoj (Třetina, D. Michálek) – 8. R. Šulčík.
Rozhodčí: Slavka – Horký, Klouda.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 38:17.
Diváků: 550.
D. Servis:  Vl. Marek (38. D. Němec) – L. Kříž, Radoš, D. Ducáček, Škopek – R. Šulčík, Vak, Ferebauer, Rolínek, Kronus, Tejko, Schmidmayer, Sumerauer, Grauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 16. února 2019.

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web