Tábor ztratil vedení v Jablonci a ukončil sezonu. Vajgar se loučil s play out porážkou od Brna

18.03.2017

Mužstvo od Jordánu prožilo trpký závěr čtvrtfinálové série play off 2. ligy, když vedlo v Jablonci ještě třicet devět vteřin před třetí sirénou 5:4, ale podlehlo Vlkům 5:6 v prodloužení. Hosté byli aktivnějším týmem, srazil je však dvojnásobný počet vyloučených v porovnání s domácími. Poslední zápas v play out absolvoval Vajgar Jindřichův Hradec, který doma podlehl Technice Brno a skončil celkově druhý. Sestoupil třetí Baník Sokolov.

JABLONEC / J. HRADEC – Táborští „kohouti“ velmi toužili srovnat sérii s Jabloncem, zůstali však malinký kousíček před cílem. „Vedli jsme 3:0, potom 4:2 a ještě 5:4. Bohužel, podlehli jsme emocím kvůli tomu, co předvedl rozhodčí ve třetině (hosté pociťovali silnou hořkost především z verdiktů Michala Škrobáka – pozn.), udělali jsme fauly, šli jsme početně oslabení do nastaveného času a dostali rozhodující gól,“ krčil bezmocně rameny trenérský asistent Arpád Györi. Pro úplnost, Radek Seidl dostal pětiminutový trest v čase 59.59.

Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v rámci druholigového play out už jenom z povinnosti střetly zachráněné týmy Vajgaru a Techniky Brno. Domácí dali příležitost všem hráčům, kteří byli k dispozici. Po dvou třetinách vedli 3:2, ještě v 58. minutě drželi stav 5:5, ale nakonec padli o gól. Při power play šest na čtyři se jim nepodařilo vyrovnat. „Soupeř chtěl víc a zasloužil si vyhrát. My jsme měli fáze, v nichž jsme nedokázali udržet tempo a koncentraci. Zápas se nepovedl brankáři Pírsovi,“ konstatoval hlavní kouč Milan Mazanec.

2. liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor 6:5 v prodl. (0:1, 1:2, 4:2 – 1:0)
38. Nevyhoštěný (Pavlů, Havlas), 41. Demel, 52. Nevyhoštěný (Pavlů, Bříška), 55. Havlas (Bříška, Pilař), 60. Pavlů (Bříška), 62. Pavlů (Bříška, Nevyhoštěný) – 5. Mrkvička (L. Hlaveš), 23. Kýhos (J. Březina, Blažek), 32. Kellner (Mrkvička, Vaniš), 47. J. Březina (Kýhos, Krätzer), 56. Vaniš (Kellner, Blažek).
Rozhodčí: Škrobák, Würtherle – O. Doležal, Klouček.
Vyloučení: 6:11, navíc Zeman (Jablonec) 10 minut, T. Černý (Tábor) do konce, Seidl (Tábor) 5 minut + do konce, Krätzer (Tábor) do konce, trenér T. Matušík (Tábor) do konce.
Využití: 3:0.
Diváků: 450.
HC Tábor:
D. Novák – L. Hlaveš, Tesař, Krätzer, R. Pechánek, T. Černý, Blažek, L. Heršálek – Vaniš, Mrkvička, Kellner, Seidl, J. Matušík, Severa, Kýhos, Krátoška, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 18. března.
Konečný stav série:
3:1.

2. liga, baráž o záchranu, 6. zápas:

KLH Vajgar J. Hradec – HC Technika Brno 5:6 (3:1, 0:1, 2:4)
10. P. Červený (J. Bureš, Beran), 14. Heldák (J. Bureš, D. Kohút), 19. Jan Jindra (D. Kohút, Šalamoun), 50. D. Kohút (Heldák. Furch), 57. D. Kohút (Šalamoun, Heldák) – 9. Odehnal (Stehlík), 39. Šidák, (Medek, Benšek), 47. Stehlík (Švaňhal), 48. Florek (Vlček), 54. Odehnal (Augustin), 58. Boček (Medek).
Rozhodčí:
Hodač – D. Štětina, Žídek.
Vyloučení: 11:9, navíc Beran (Vajgar) 10 minut.
Využití: 1:3.
Střely na branku: 19:34.
Diváků: 225.
KLH Vajgar: M. Formánek (30. Pírs) – T. Kohút, A. Straka, J. Bureš, Tržil, Pípal, Zderadička, Růžek – Heldák, D. Kohút, Furch, Jan Jindra, Hrouda, Šalamoun, Vantuch, Beran, T. Bílek, P. Červený, Hotař. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.