Tábor nasadil Lukáše Květoně a převálcoval Písek. Servismani nedohnali Lední Medvědy

19.09.2018

Třetí kolo druholigové skupiny Jih nabídlo další ze série jihočeských derby, ve kterém se dosud tápající celek Tábora vytáhl v domácím prostředí na tradičního rivala z Písku. K vysokému vítězství výrazně přispěl rozdílový hráč Lukáš Květoň, jenž odstartoval pod Kotnovem hostování z Motoru. Na vlastním ledě se představil také budějovický David Servis. Prohrával s Ledními Medvědy z Pelhřimova 1:5, teprve potom se probudil a mocně dotahoval, začal však pozdě.

TÁBOR / Č. BUDĚJOVICE – Mužstvo Tábora po dvou úvodních porážkách (druhá na pelhřimovském ledě až v prodloužení) nasadilo do derby s Pískem obří trumf v podobě Lukáše Květoně, táborského odchovance, jenž s mateřským klubem trénoval přes léto a po zkoušce v Německu, která nedopadla podle jeho představ, se vrátil na rodnou hroudu. Obnovenou premiéru s kohoutem na dresu ozdobil třemi kanadskými body. Písečtí sice otevřeli skóre zásluhou Jana Polaty, ale ve zbytku hrací doby se trápili a dopláceli na chyby. Domácí před tisícovkou fanoušků kontrolovali vývoj.

„Kohoutům“ chyběli Martin Havran (distanc) a Marcel Dvořák (po zranění), ale první vítězství v sezoně dalo zapomenout na starosti. „Vstup do zápasu nebyl ideální, nabídli jsme soupeři vedení. Písečtí byli nebezpeční, ale nás podržel Milan Dudáček v brance. Postupně se projevila naše síla a kontrolovali jsme zápas až do konce. Hráči podali týmový výkon, samozřejmě příchod Lukáše Květoně je pro nás velké plus,“ uvedl hlavní kouč Arpád Györi. „První třetina byla docela dobrá. Za stavu 1:2 jsme zahodili vyloženou šanci a potom jsme kupili hrubé chyby. Byl to zápas blbec,“ doplnil písecký asistent Václav Šrámek.

Pod střechou Hokejového centra Pouzar se mezi 9. a 12. minutou čtyřikrát měnilo skóre, z toho třikrát ve prospěch Pelhřimova. S domácím David Servisem už bylo hodně zle, když hosté ve druhém dějství potrestali vyloučení Štěpána Hřebejka a Petra Macháčka. Za stavu 1:5 ale domácí snížili v početní nevýhodě a v polovině třetího dějství využili přesilovku pět na tři. Vzápětí dal zkušený Tomáš Vak čtvrtý gól, jenže zbývajících víc než osm minut nevedlo k vyrovnání. Nepomohla ani power play. „Dvě třetiny nás hosté přehrávali, byli jasně lepší. Chybělo nám bruslení a bojovnost. Pak jsme to stahovali, rozhodčí nám neuznal gól, ale pozdě bycha honit,“ kabonil se asistent Jiří Fedur.

2. liga, skupina Jih, 3. kolo:

HC Tábor – IHC Písek 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
12. Zayml (J. Březina, L. Květoň), 22. Točík (L. Květoň), 34. L. Květoň (J. Březina, Točík), 41. R. Heřman (Točík), 47. R. Heřman (J. Matušík), 53. J. Matušík (Blažek) – 10. Polata (Sýbek, Dom. Bílek).
Rozhodčí: Reich – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 8:9.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 36:22.
Diváků: 927.
HC Tábor: M. Dudáček – L. Hlaveš, Hajič, K. Černý, Raiterman, Košař, Duben – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Točík, L. Květoň, J. Březina, Hrala, Zayml, Kalaš (41. R. Pechánek). Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
IHC Písek: Hauser – Hanus, Parýzek, Suda, Dom. Bílek, Hora, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, F. Vlček, Ciboch, J. Volf, Rod, Jabůrek, A. Novák, od 41. navíc Pixa a Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 19. září.

HC David Servis – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)
11. Jiří Bárta (Vak), 36. R. Šulčík (Macháček), 50. Škopek (Michal, R. Šulčík), 52. Vak (Jiří Bárta, L. Kříž) – 9. F. Kasalý (Slabý, Marek Hadrava), 12. Vysloužil (Kadlec, Heinrich), 12. Martin Hadrava (Marek Hadrava, F. Kasalý), 24. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 33. Kadlec (Heinrich).
Rozhodčí: Šindel – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 1:2.
Diváků: 141.
HC David Servis:
T. Klestil – Macháček, Michal, L. Kříž, V. Doktor, Škopek, D. Dudáček – R. Šulčík, Trummer, Šuhaj, Jan Bárta, Vak, Jiří Bárta, Hřebejk, Sumerauer, Ferebauer, J. Čížek, Kronus, Rolínek. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.
18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.