Tábor bral doma jen bod s Nymburkem. Písek podlehl H. Brodu, servismani neuspěli ve Žďáru

22.10.2017

Z trojice jihočeských celků v druholigové skupině Střed v 9. kole bral jediný bod Tábor, který na vlastním ledě padl v prodloužení s dosud podceňovaným Nymburkem. Doma se neprosadil Písek proti lídrovi tabulky Havlíčkovu Brodu, ač podal statečný výkon. Venku neuspěl David Servis, který nejtěsnějším rozdílem podlehl Žďáru nad Sázavou. Zápasový program se nevyčerpal kompletně. Duel Pelhřimov – M. Budějovice se uskuteční až 22. listopadu.

ŽĎÁR / PÍSEK / TÁBOR – Ve Žďáru otevřel skóre ze sólového úniku mládežnický reprezentant Jaromír Pytlík. Střelou od modré vyrovnal servisman Jan Farka. Zásluhou kapitána Romana Šulčíka otočili Jihočeši skóre, ale již po minutě srovnal bekhendem David Vítek. Vítězný gól domácích dal při přesilovce ve 47. minutě Petr Štěpánek bombou z pravého kruhu. „Hosté hráli velice kvalitně do obrany,“ poznamenal žďárský kouč Michal Konečný. „Kluci podali obětavý výkon, ale proti šestému hráči soupeře, kterým byl rozhodčí, nezmohli vůbec nic,“ dodal rozhořčeně Jiří Fedur, trenér David Servisu.

V Písku se představil premiant skupiny Havlíčkův Brod a potvrdil kvalitu. Mladý domácí tým nahrazoval nezkušenost bojovností a dvakrát vymazal ztrátu. Ve 40. minutě Jihočeši chybovali, načež přišel trest z hole Lukáše Endála, pendlujícího mezi brodskou Kotlinou a pražským Edenem, kde nastupuje za Slavii. Pojistku na konečných 2:4 přidal Luboš Voříšek, bývalý hráč J. Hradce, jenž se také podílel přihrávkou na úvodní gól expíseckého Jakuba Šuhaje. „Sehráli jsme velice dobré utkání. Ve třetí části jsme jeli dvakrát sami na bránu. Bohužel, skóroval jen soupeř,“ litoval písecký lodivod Radek Volf st.

Pro Tábor byl duel s Nymburkem smutným loučením se dvěma členy první útočné řady. Radku Prokešovi hodil laso budějovický Motor, Tomáše Andrese přivábil francouzský klub Les Aigles de Nice. První pětka domácích si vytvořila při prvním střídání tři tutovky, ale z úvodního tlaku padl jen Andresův vedoucí gól v 5. minutě. Hosté vsadili na brejky a dokázal otočit stav. „Kohouti“ v závěru srovnali ze své sedmé přesilovky, ale v prodloužení rozhodl ze sóla nymburský Jan Stehlík. „Neproměňovali jsme šance a soupeř vycítil, že se proti nám dá hrát,“ krčil rameny táborský asistent Arpád Györi.

2. liga, skupina Střed, 9. kolo:

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
5. Pytlík (Sedláček, Staněk), 29. D. Vítek (Štěpánek), 47. Štěpánek (Pleva) – 18. Farka (Stodolovský), 28. R. Šulčík (Trummer).
Rozhodčí: Vrba – Musil, Roupec.
Vyloučení: 5:8, navíc L. Kříž (D. Servis) 10 minut.
Střely na branku: 39:22.
Diváků: 678.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Škopek, Babčuk (45. J. Kříž) – Rousek, Trummer, R. Šulčík, J. Volf, Zayml, Ferebauer, Farka, Sumerauer, Stodolovský. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 21. října.

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
6. Ciboch (Suda, Koupal), 22. Medek (Pouch, Červinský) – 5. Šuhaj (Voříšek), 11. Přidal (T. Semrád, Vašíček), 40. Endál (Vašíček, Třetina), 57. Voříšek (Třetina).
Rozhodčí: Velčovský – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 0:2.
Diváků: 421.
IHC Písek: Štekr – Polata, Parýzek, Vl. Hanus, Suda, Herr, Červinský – Pašek, Pouch, Sýbek, Ciboch, Koupal, Vlk, A. Novák, L. Drda, Medek, Rod. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
6. Andres (Prokeš, M. Havran), 52. R. Pechánek (Andres) – 11. Arnošt (Stehlík), 22. Eis (Josefus, Planý), 63. Stehlík.
Rozhodčí: D. Čáp – J. Mertl, P. Šimánek.
Vyloučení: 5:8.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 1 242.
HC Tábor: T. Klestil – M. Havran, Košař, K. Černý, Duben, Marcel Dvořák, T. Černý, Pípal – Andres, Prokeš, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.