Suchá příprava v druholigovém Táboře běží podle vyzkoušeného modelu. Kdo posílí útok?

13.06.2019

Hokejisté druholigového Tábora se přibližují k závěrečné čtvrtině letní přípravy na suchu, kterou si tradičně rozložili do dvou měsíců, května a června. Pod vedením trenérské dvojice Arpád Györi – Miloslav Čech se scházejí čtyřikrát týdně. Účast je přibližně šedesátiprocentní vzhledem k pracovním nebo studijním povinnostem některých hráčů. Zapojili se tři noví obránci Václav Beran, Dominik Havelka a Jan Radoš, v kádru nefiguruje nikdo z rozpuštěného B-týmu.


TÁBOR – V domácích podmínkách jako každoročně se táborský celek připravuje na suchu. Čtyři tréninky týdně v délce hodinu a půl, nejvýš hodinu a tři čtvrtě, obsahují především práci v posilovně a výběhy. Ke zmírnění stereotypu slouží fotbálky. „Zvolili jsme model vyzkoušený loni. Je přizpůsobený pracovní vytíženosti hráčů. Někteří přijdou dvakrát v týdnu, jiní třikrát. Ale všichni makají naplno a poctivě. Od června už chodí pravidelně také vysokoškoláci Venca Beran a Marek Duben,“ vypočítává hlavní kouč Arpád Györi, pro něhož je prioritou vrátit svěřence na důstojné pozice v rámci 2. ligy a po loňském výpadku si znovu zahrát play off.

Oproti minulému ročníku nejsou v týmu David Blažek a Radim Škrdleta, kteří upřednostnili studium. Individuálně se připravují starší borci Radim Heřman nebo Kamil Černý. V roli hostů trénují s „kohouty“ Jakub Matušík (H. Brod), Jakub Suchánek (Motor Č. B.), občas i písecký Martin Mazanec (loni Milton Keynes Lightning, Velká Británie), a svým druholigovým kolegům jdou příkladem. Vedení klubu přivedlo posily do obrany (viz výše) a slibuje nová jména do útoku. Na led vybruslí mužstvo 31. července. První přípravny duel sehraje doma 8. srpna s juniorkou Motoru, následují dvojzápasy s M. Budějovicemi, H. Brodem, Klatovy a Příbramí.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web