Suchá příprava v druholigovém Táboře běží podle vyzkoušeného modelu. Kdo posílí útok?

13.06.2019

Hokejisté druholigového Tábora se přibližují k závěrečné čtvrtině letní přípravy na suchu, kterou si tradičně rozložili do dvou měsíců, května a června. Pod vedením trenérské dvojice Arpád Györi – Miloslav Čech se scházejí čtyřikrát týdně. Účast je přibližně šedesátiprocentní vzhledem k pracovním nebo studijním povinnostem některých hráčů. Zapojili se tři noví obránci Václav Beran, Dominik Havelka a Jan Radoš, v kádru nefiguruje nikdo z rozpuštěného B-týmu.


TÁBOR – V domácích podmínkách jako každoročně se táborský celek připravuje na suchu. Čtyři tréninky týdně v délce hodinu a půl, nejvýš hodinu a tři čtvrtě, obsahují především práci v posilovně a výběhy. Ke zmírnění stereotypu slouží fotbálky. „Zvolili jsme model vyzkoušený loni. Je přizpůsobený pracovní vytíženosti hráčů. Někteří přijdou dvakrát v týdnu, jiní třikrát. Ale všichni makají naplno a poctivě. Od června už chodí pravidelně také vysokoškoláci Venca Beran a Marek Duben,“ vypočítává hlavní kouč Arpád Györi, pro něhož je prioritou vrátit svěřence na důstojné pozice v rámci 2. ligy a po loňském výpadku si znovu zahrát play off.

Oproti minulému ročníku nejsou v týmu David Blažek a Radim Škrdleta, kteří upřednostnili studium. Individuálně se připravují starší borci Radim Heřman nebo Kamil Černý. V roli hostů trénují s „kohouty“ Jakub Matušík (H. Brod), Jakub Suchánek (Motor Č. B.), občas i písecký Martin Mazanec (loni Milton Keynes Lightning, Velká Británie), a svým druholigovým kolegům jdou příkladem. Vedení klubu přivedlo posily do obrany (viz výše) a slibuje nová jména do útoku. Na led vybruslí mužstvo 31. července. První přípravny duel sehraje doma 8. srpna s juniorkou Motoru, následují dvojzápasy s M. Budějovicemi, H. Brodem, Klatovy a Příbramí.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web