Studenty z Black Dogs čeká semifinále Tipsport Uni Cupu a obhajoba bronzu v ULLH

15.09.2020


Vysokoškolský tým Black Dogs Budweis reprezentující českobudějovickou VŠTE vstoupí do druhého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) v roli obhájce třetí příčky po základní části (play off se neuskutečnilo). Atraktivní soutěž mladých hráčů se rozšířila o týmy Riders Univerzita Pardubice a North Wings Ústí nad Labem na celkových deset účastníků. Black Dogs v 1. kole přivítají na svém ledě tým VUT Cavaliers Brno, ve 2. kole se vypraví do Ústí nad Labem.


Č. BUDĚJOVICE – Jihočechům se podařilo udržet loňský úspěšný kádr v čele s kapitánem Tomášem Vochozkou, který byl vyhlášený nejlepším útočníkem ULLH, a přivést další zajímavá jména, k nimž bezesporu patří obránce Vladimír Hanus a forvard Martin Koupal. Oba se přesunuli do Hokejového centra Pouzar, kde nacházejí Black Dogs zázemí, z druholigového Písku. „Přestože hrajeme za nejmenší univerzitu v lize, chceme mířit vysoko. Úroveň soutěže strmě roste, prakticky všechny týmy posilují. Někde se mluví dokonce o farmách,“ říká David Oulík, loni oceněný jako nejlepší kouč.    

Mužstvo Black Dogs příjemně překvapilo obsazením bronzové pozice po základní části premiérového ročníku. Vinou koronavirové krize si však muselo odříct atraktivní boje v play off o Palachův pohár. Přípravu na druhou sezonu zahájili Budějovičtí v dubnu a vzhledem k opatřením proti šíření nemoci covid-19 trénovali hráči ve dvou oddělených skupinách. Od srpna začali bruslit. Zapojili se také do letního Tipsport Uni Cupu. Ve dvojutkání prvního kola vyřadili Akademiky Plzeň (výsledky 5:0 resp. 7:4) a postoupili do semifinále, kde se poměří s Engineers Prague na jeho ledě 19. září. 

Plánují memorandum o spolupráci s Motorem

Univerzitní ligu doprovází rostoucí prestiž. „Těší nás, že jsme součástí této soutěže a můžeme zastupovat město a jižní Čechy,“ vyzdvihuje Jaromír Vrbka, kvestor VŠTE, která se podílí na chodu vysokoškolského týmu. Jeho zástupcům se podařilo nalézt společnou řeč s extraligovým klubem Madeta Motor České Budějovice. Výstupem se staly plány na memorandum o spolupráci. „Půjde o propojení nejen ve sportu, ale i marketingu nebo charitě. Podobnou dohodu nedávno uzavřel nejlepší univerzitní tým Engineers Prague s prvoligovou Slavií a Akademici Plzeň s extraligovými Indiány. Podobný krok chystají i jinde,“ doplňuje Jaromír Vrbka.

Na soupisce Black Dogs aktuálně figuruje dvacet sedm borců. Brankáři Petr Spáčil, Ivo Svoboda, obránci Vladimír Hanus, Pavel Grauer, Albert Hrůša, Jan Kříž, Jan Benda, Radek Sitter, Aleš Krtek, Tomáš Janoušek, David Svoboda, Jiří Kubeš, útočníci Martin Koupal, Matěj Dvořák, Lukáš Prášek, Radek Rolínek, Tomáš Vochozka, Jakub Šafář, Dominik Kaisler, Jan Prokop, Jakub Šuhaj, Miroslav Tejko, Erik Bahula, Matyáš Grossmann, Šimon Masopust, Miroslav Fučík a Tomáš Novák. Řada z nich pendluje do týmů Krajské ligy nebo 2. ligy. „Stále jednáme o zapojení dalších hráčů, třeba z juniorky Motoru,“ prozrazuje Jiří Irra, manažer týmu a zároveň asistent trenéra Black Dogs.

Zpestření sezony obstará tradiční Bitva univerzit mezi týmy VŠTE a Jihočeské univerzity ve čtvrtek 5. listopadu.

Zdeněk Zuntych
Ladislav Lhota


Krátké zprávy
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie