Studenty z Black Dogs čeká semifinále Tipsport Uni Cupu a obhajoba bronzu v ULLH

15.09.2020


Vysokoškolský tým Black Dogs Budweis reprezentující českobudějovickou VŠTE vstoupí do druhého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) v roli obhájce třetí příčky po základní části (play off se neuskutečnilo). Atraktivní soutěž mladých hráčů se rozšířila o týmy Riders Univerzita Pardubice a North Wings Ústí nad Labem na celkových deset účastníků. Black Dogs v 1. kole přivítají na svém ledě tým VUT Cavaliers Brno, ve 2. kole se vypraví do Ústí nad Labem.


Č. BUDĚJOVICE – Jihočechům se podařilo udržet loňský úspěšný kádr v čele s kapitánem Tomášem Vochozkou, který byl vyhlášený nejlepším útočníkem ULLH, a přivést další zajímavá jména, k nimž bezesporu patří obránce Vladimír Hanus a forvard Martin Koupal. Oba se přesunuli do Hokejového centra Pouzar, kde nacházejí Black Dogs zázemí, z druholigového Písku. „Přestože hrajeme za nejmenší univerzitu v lize, chceme mířit vysoko. Úroveň soutěže strmě roste, prakticky všechny týmy posilují. Někde se mluví dokonce o farmách,“ říká David Oulík, loni oceněný jako nejlepší kouč.    

Mužstvo Black Dogs příjemně překvapilo obsazením bronzové pozice po základní části premiérového ročníku. Vinou koronavirové krize si však muselo odříct atraktivní boje v play off o Palachův pohár. Přípravu na druhou sezonu zahájili Budějovičtí v dubnu a vzhledem k opatřením proti šíření nemoci covid-19 trénovali hráči ve dvou oddělených skupinách. Od srpna začali bruslit. Zapojili se také do letního Tipsport Uni Cupu. Ve dvojutkání prvního kola vyřadili Akademiky Plzeň (výsledky 5:0 resp. 7:4) a postoupili do semifinále, kde se poměří s Engineers Prague na jeho ledě 19. září. 

Plánují memorandum o spolupráci s Motorem

Univerzitní ligu doprovází rostoucí prestiž. „Těší nás, že jsme součástí této soutěže a můžeme zastupovat město a jižní Čechy,“ vyzdvihuje Jaromír Vrbka, kvestor VŠTE, která se podílí na chodu vysokoškolského týmu. Jeho zástupcům se podařilo nalézt společnou řeč s extraligovým klubem Madeta Motor České Budějovice. Výstupem se staly plány na memorandum o spolupráci. „Půjde o propojení nejen ve sportu, ale i marketingu nebo charitě. Podobnou dohodu nedávno uzavřel nejlepší univerzitní tým Engineers Prague s prvoligovou Slavií a Akademici Plzeň s extraligovými Indiány. Podobný krok chystají i jinde,“ doplňuje Jaromír Vrbka.

Na soupisce Black Dogs aktuálně figuruje dvacet sedm borců. Brankáři Petr Spáčil, Ivo Svoboda, obránci Vladimír Hanus, Pavel Grauer, Albert Hrůša, Jan Kříž, Jan Benda, Radek Sitter, Aleš Krtek, Tomáš Janoušek, David Svoboda, Jiří Kubeš, útočníci Martin Koupal, Matěj Dvořák, Lukáš Prášek, Radek Rolínek, Tomáš Vochozka, Jakub Šafář, Dominik Kaisler, Jan Prokop, Jakub Šuhaj, Miroslav Tejko, Erik Bahula, Matyáš Grossmann, Šimon Masopust, Miroslav Fučík a Tomáš Novák. Řada z nich pendluje do týmů Krajské ligy nebo 2. ligy. „Stále jednáme o zapojení dalších hráčů, třeba z juniorky Motoru,“ prozrazuje Jiří Irra, manažer týmu a zároveň asistent trenéra Black Dogs.

Zpestření sezony obstará tradiční Bitva univerzit mezi týmy VŠTE a Jihočeské univerzity ve čtvrtek 5. listopadu.

Zdeněk Zuntych
Ladislav Lhota


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie