Střelci v domácím prostředí našli jen tři kanonýry. Samson mířil přesně devětkrát

18.12.2021


Třetí z naplánovaných pěti zápasů 16. kola Krajské ligy mužů mezi hradeckými Střelci a budějovickým Samsonem na Zimním stadionu Jana Marka sledovalo čtvrt tisícovky diváků, jimž hokejisté předložili dvanáctigólové menu. K lítosti domácích ale jen tři kotouče skončily za zády brankáře hostí Iva Svobody (jednou trefou se uvedl Tomáš Novák, který přišel na hostování z Veselí), zatímco střídající se gólmani Jindřichova Hradce vylovili z klece dohromady devět puků.


J. HRADEC – Celek Samsonu se zpravidla prezentuje drtivými nástupy a tento obyčej si podržel také na kluzišti Střelců. Brankáře Matěje Pachmana po čtyřech gólech nahradil Matěj Kouba. V polovině utkání domácí třemi slepenými trefami korigovali na 3:5, ale zlepšený výkon nepřenesli do závěrečného dějství. Zato pivovarníci razantní střelbou navýšili skóre. Poslední dva góly dali z přesilovek. „Utekla nám první třetina. Ve druhé za to kluci vzali a jejich projev byl o sto procent lepší, což se nedalo říct o závěru,“ nastínil domácí kouč Vladimír Reisner. „V polovině zápasu nám trochu vypadla mezihra. Třetí periodu jsme odehráli perfektně,“ uvedl trenér vítězů Petr Fleischman.

Krajská liga, 16. kolo:

HC Střelci J. Hradec – HC Samson Č. Budějovice 3:9 (0:4, 3:2, 0:3)
Góly a nahrávky:
30. T. Novák (Janeček), 32. Kalvas (T. Novák, Štrajt), 34. Štrajt (Ištvánik, Koláček) – 5. Mrkvička (D. Nedorost), 8. R. Šulčík (Fr. Mrázek), 13. J. Hanzal (Kuchejda, M. Hanzal), 14. Sumerauer (Mrkvička), 27. M. Hanzal, 35. M. Hanzal (Kuchejda), 46. Fr. Mrázek (R. Šulčík, M. Hanzal), 53. Fr. Mrázek, 54. D. Nedorost.
Rozhodčí: Poskočil – Soukup, Bušta.
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:2.
Diváků: 250.
HC Střelci: Pachman (14. M. Kouba) – Jon, Popelka, Koláček, Ištvánik, Jan Slavík, Janeček – J. Heřmánek (41. Aarts), T. Kohút, H. Havelka, Jasanský, Gurka, V. Tržil, R. Procházka (21. Štrajt), Kalvas, T. Novák. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka.
HC Samson: I. Svoboda – Sičák, Zich (28. Brus), K. Ťoupal, O. Liška, Nehoda, Ferebauer – Kuchejda, M. Hanzal, J. Hanzal, Fr. Mrázek, K. Kadlec, R. Šulčík, Sumerauer, Mrkvička, D. Nedorost. Trenér Petr Fleischman.
Hrálo se 18. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie