Střelci Motoru se trápili s obranou Litoměřic. Vítězství zařídili až těsně před koncem zápasu

29.11.2017

Skóre nepohledného a urputného duelu otočili Budějovičtí ve svůj prospěch necelé dvě a půl minuty před třetí sirénou, kdy v přesilové hře skóroval Peter Galamboš. Pojistku na výsledek přidal Petr Vampola z minusového úhlu do prázdné klece při soupeřově power play. Motor bodoval v duelech se Stadionem počtrnácté za sebou a udržel si domácí neporazitelnost. V probíhající sezoně vyhrál pod střechou Budvar arény zatím všech dvanáct utkání s celkovým skóre 50:13.

Č. BUDĚJOVICE – Mužstvo Litoměřic nastoupilo v jihočeské metropoli necelých čtyřiadvacet hodin po domácím neúspěchu se Vsetínem v předehrávce 31. kola a podle očekávání proti Motoru vycházelo z dobře organizované obrany. Při útočných manévrech budějovického týmu se nejméně tři hráči většinou stáhli před brankáře Milana Kloučka a tento val byl pro domácí nepříjemnou překážkou. Navíc se ve 14. minutě prosadil střelou švihem Jan Veselý – tři vteřiny před koncem oslabení měl klečící David Gába zakrytý výhled a volný prostor nad rameny.

Na prahu druhé části vyrovnal Vlastimil Dostálek tečí Kachyňova švihu od modré čáry. Čekání na vítězný gól zpestřila Nedorostova tyčka při přesilovce v polovině utkání a několik dalších šancí (Petr Vampola, Filip Vlček, Rok Pajić, Luboš Rob – Vítězslav Bílek, Ondřej Machala). Hokej však nelahodil oku diváka, byl to spíše prvoligový odvar. Hostům se stalo osudným vyloučení Denise Kusého po faulu na Zdeňka Kutláka, které Jihočeši potrestali. Dvě vteřiny před vypršením 60. minuty ještě Petr Vampola nahodil puk z levého rohu před branku a nechtěným přispěním bránícího hráče z toho byla pečetící trefa.

WSM 1. liga, 27. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
21. Dostálek (Kachyňa, Vampola), 58. Galamboš (Pajić, Vampola), 60. Vampola – 14. J. Veselý (V. Bílek, R. Jeřábek).
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – R. Špringl, Zídek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 39:23.
Diváků: 5 575.
ČEZ Motor: D. Gába – Kutlák, Kučný, F. Novák, Kachyňa, Fillman, P. Pýcha ml. – M. Bárta, Vampola, V. Nedorost, Dostálek, L. Rob ml., M. Čermák, Prokeš, F. Vlček, M. Heřman, L. Květoň, Pajić, Galamboš. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 29. listopadu.

Ladislav Lhota

16. 12. 2017 Pětatřicetiletý forvard Štěpán Hřebejk opouští druholigový David Servis a poprvé v kariéře míří za hranice. Do konce sezony jej angažoval HC Nové Zámky, aktuálně devátý klub slovenské extraligy. Rodák ze Strakonic nasbíral 527 startů a 54 gólů v české extralize, dalších 76 utkání a 6 gólů přidal v play off. Jeho největším úspěchem je extraligový bronz z roku 2008 v barvách Č. Budějovic. Nastupoval rovněž za Karlovy Vary a Chomutov, představil se také v reprezentačním A-týmu České republiky.
15. 12. 2017 Duel o první místo v druholigové skupině Střed mezi Táborem a Havlíčkovým Brodem (Jihočeši aktuálně vedou o tři body, ale mají dva předehrané zápasy), který se hraje u Jordánu v sobotu 16. prosince, dostane charitativní podtext. Hokejisté budou hrát pro tříletého Martínka a jeho čtyřiadvacetiletou tetu, kteří zůstali opuštění po tragické havárii Martínkovy maminky a babičky. Chlapec a jeho teta převezmou výtěžek z prodeje speciální edice hrnečků, na jejich konto se přesune také deset procent z tržby fanshopu za prodané zboží od 22. listopadu do 16. prosince. Při utkání Tábor - H. Brod navíc mohou fanoušci přidat libovolný finanční příspěvek do kasiček u hlavního vchodu zimního stadionu.
15. 12. 2017 Extraliga juniorů, 25. kolo: Slavia Praha - Motor Č. Budějovice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Vyrovnávací gól Jihočechů na 1:1 ve 46. minutě vstřelil Martin Beránek po přihrávkách Milana Dančišina a Vojtěcha Doktora. Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 7. kolo: Rytíři Kladno - Motor Č. Budějovice 3:4 (0:0, 1:1, 2:3). Góly a nahrávky vítězného celku: 27. J. Čížek (Silný), 41. P. Novák (Kubíček, Hrubec), 49. J. Čížek (P. Novák), 60. Silný (P. Novák, J. Čížek).