Strakoničtí vykročili za obhajobou krajského titulu. Od 6. srpna nazouvají brusle

06.08.2018

Mrazící stroje v útrobách strakonické Vertiv arény na pravém břehu Otavy pracují od konce července. Na soustředění krasobruslařů postupně navázaly tréninky mládežnických hokejistů a v pondělí 6. srpna se pustil do přípravy také A-tým, který bude obhajovat celkové vítězství v jihočeské Krajské lize. Svěřence trenérské dvojice Milan Řehoř – Stanislav Kašpar čekají tři tréninky týdně a půltucet zápasů o víkendech. Do soutěže vstoupí 28. září.


STRAKONICE – Prvního bruslařského tréninku hokejových vládců kraje se zúčastnila trojice brankářů – k jedničce Jakubu Myslivcovi se připojili mladíci Josef Štrobl a Tomáš Vastl – a čtrnáct hráčů. Na programu byla klasická cvičení, nácvik střelby. Do závěrečné fáze letní přípravy se mužstvo zapojilo po červencových dovolených, během nichž se někteří jednotlivci aktivně věnovali in line hokeji. Přípravu na suchu uzavřel na konci června fotbalový duel v Radošovicích, při kterém si poranil vazy v kotníku útočník David Ruda a bude absentovat do konce srpna.

Strakoničtí si naplánovali půltucet přátelských utkání. Postupně se poměří s Příbramí, Hlubokou či Vimperkem. Ve třináctičlenné krajské lize mají hned v úvodním kole 22. září volný los a na tento termín si pozvali do své haly německého soupeře ESC Vilshofener Wölfe, který přijede z kempu v nedalekém Písku. Do soutěže vstoupí obhájci titulu rovněž na domácím ledě v pátek 28. záři, tedy v době konání tradiční svatováclavské pouti, kdy přivítají béčko pelhřimovských Ledních Medvědů. V generálce narazí na Vlky, v ligové premiéře na Medvědy.     

Mladý tým bude bojovat

Hráči, trenéři i členové klubového vedení počítají s tím, že pozice mužstva ve vyrovnané a stále kvalitnější jihočeské soutěži nebude jednoduchá. Většina celků má ve svých řadách hráče se zkušenostmi z 2. ligy, 1. ligy i extraligy. „Minimálně polovina našich soupeřů bude chtít bojovat o čelo tabulky. Proto se musíme dobře připravit. Stále platí, že máme velmi mladý tým, k jehož přednostem patří bojovnost a velmi dobré bruslení. Loni se nám dařilo i střelecky. Na tom chceme stavět i letos,“ ujišťuje místopředseda klubu a manažer Roman Heimlich.

Kádr A-týmu zůstává prakticky beze změn. U některých hráčů se pouze dolaďují detaily jejich dalšího působení.  Určité komplikace navíc mohou nastat u mladíků, kteří začínají studovat vysoké školy. „Doufáme, že se jim podaří skloubit studium s hokejem. Zároveň věříme, že nám pomohou také výborní strakoničtí fanoušci, kteří pravidelně zaplňují hlediště ve velkém počtu. Moc nás potěšily dvoutisícové návštěvy v loňském play off,“ dodává Roman Heimlich.

Ladislav Lhota

Aktuální kádr HC Strakonice:

Brankáři:  Jakub Myslivec, Josef Štrobl, David Doubek, Tomáš Vastl.
Obránci: David Kovář, Jan Topinka, Marek Hrubý, Martin Všetečka, Jaroslav Hřebíček, David Škoda, Marek Kordík, David Papež, Jakub Kopenec.
Útočníci: Tomáš Růžička, David Ruda, Lukáš Bednařík, Pavel Samohejl, Tomáš Křenek, Jakub Jiřinec, Jakub Major, Pavel Srb, Patrik Šebesta, Adam Mikeš, Jakub Švec, Václav Pašek, Patrik Řehoř, Ondřej Dlouhý, Lukáš Papež, Martin Müller, Václav Menšík, Lukáš Hrubý, Dušan Vlček.


Krátké zprávy
22. 05. 2019 Sedmou posilou prvoligového Motoru České Budějovice před nadcházející sezonou se stal třicetiletý útočník Matouš Venkrbec, dosavadní kapitán Jestřábů Prostějov. Nový kontrakt u břehu Vltavy podepsal forvard Václav Karabáček, kterého fanoušci Motoru zvolili hráčem uplynulého ročníku.
21. 05. 2019 Český národní tým vyhrál poslední duel v základní skupině MS v Bratislavě nad Švýcarskem 5:4 po velkém boji, ve kterém se neztratila ani trojice Jihočechů. Centr Jan Kovář si připsal finálovou asistenci u gólu kapitána Jakuba Voráčka na 1:1, obránce Jan Rutta dával vítězný gól při power play soupeře - Švýcaři chtěli vyhrát za tři body, aby se nemuseli stěhovat na čtvrtfinále do Košic. Velmi dobrý výkon, byť bez zápisu do kanadského bodování, podal i křídelník Milan Gulaš.
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web