Strakoničtí vykročili za obhajobou krajského titulu. Od 6. srpna nazouvají brusle

06.08.2018

Mrazící stroje v útrobách strakonické Vertiv arény na pravém břehu Otavy pracují od konce července. Na soustředění krasobruslařů postupně navázaly tréninky mládežnických hokejistů a v pondělí 6. srpna se pustil do přípravy také A-tým, který bude obhajovat celkové vítězství v jihočeské Krajské lize. Svěřence trenérské dvojice Milan Řehoř – Stanislav Kašpar čekají tři tréninky týdně a půltucet zápasů o víkendech. Do soutěže vstoupí 28. září.


STRAKONICE – Prvního bruslařského tréninku hokejových vládců kraje se zúčastnila trojice brankářů – k jedničce Jakubu Myslivcovi se připojili mladíci Josef Štrobl a Tomáš Vastl – a čtrnáct hráčů. Na programu byla klasická cvičení, nácvik střelby. Do závěrečné fáze letní přípravy se mužstvo zapojilo po červencových dovolených, během nichž se někteří jednotlivci aktivně věnovali in line hokeji. Přípravu na suchu uzavřel na konci června fotbalový duel v Radošovicích, při kterém si poranil vazy v kotníku útočník David Ruda a bude absentovat do konce srpna.

Strakoničtí si naplánovali půltucet přátelských utkání. Postupně se poměří s Příbramí, Hlubokou či Vimperkem. Ve třináctičlenné krajské lize mají hned v úvodním kole 22. září volný los a na tento termín si pozvali do své haly německého soupeře ESC Vilshofener Wölfe, který přijede z kempu v nedalekém Písku. Do soutěže vstoupí obhájci titulu rovněž na domácím ledě v pátek 28. záři, tedy v době konání tradiční svatováclavské pouti, kdy přivítají béčko pelhřimovských Ledních Medvědů. V generálce narazí na Vlky, v ligové premiéře na Medvědy.     

Mladý tým bude bojovat

Hráči, trenéři i členové klubového vedení počítají s tím, že pozice mužstva ve vyrovnané a stále kvalitnější jihočeské soutěži nebude jednoduchá. Většina celků má ve svých řadách hráče se zkušenostmi z 2. ligy, 1. ligy i extraligy. „Minimálně polovina našich soupeřů bude chtít bojovat o čelo tabulky. Proto se musíme dobře připravit. Stále platí, že máme velmi mladý tým, k jehož přednostem patří bojovnost a velmi dobré bruslení. Loni se nám dařilo i střelecky. Na tom chceme stavět i letos,“ ujišťuje místopředseda klubu a manažer Roman Heimlich.

Kádr A-týmu zůstává prakticky beze změn. U některých hráčů se pouze dolaďují detaily jejich dalšího působení.  Určité komplikace navíc mohou nastat u mladíků, kteří začínají studovat vysoké školy. „Doufáme, že se jim podaří skloubit studium s hokejem. Zároveň věříme, že nám pomohou také výborní strakoničtí fanoušci, kteří pravidelně zaplňují hlediště ve velkém počtu. Moc nás potěšily dvoutisícové návštěvy v loňském play off,“ dodává Roman Heimlich.

Ladislav Lhota

Aktuální kádr HC Strakonice:

Brankáři:  Jakub Myslivec, Josef Štrobl, David Doubek, Tomáš Vastl.
Obránci: David Kovář, Jan Topinka, Marek Hrubý, Martin Všetečka, Jaroslav Hřebíček, David Škoda, Marek Kordík, David Papež, Jakub Kopenec.
Útočníci: Tomáš Růžička, David Ruda, Lukáš Bednařík, Pavel Samohejl, Tomáš Křenek, Jakub Jiřinec, Jakub Major, Pavel Srb, Patrik Šebesta, Adam Mikeš, Jakub Švec, Václav Pašek, Patrik Řehoř, Ondřej Dlouhý, Lukáš Papež, Martin Müller, Václav Menšík, Lukáš Hrubý, Dušan Vlček.


Krátké zprávy
21. 10. 2018 Někdejší hráči extraligového týmu Českých Budějovic Marek Posmyk, František Mrázek (nezvykle v obraně) a Václav Král nastoupili v barvách Old Timers České republiky v exhibičním utkání proti Slovensku, které se hrálo v Popradu jako připomínka 100 let od vzniku Československa. Domácí v sestavě s devíti mistry světa z roku 2002 (mezi nimi i Peter Pucher, který v současnosti obléká dres Vajgaru J. Hradec) zvítězili 8:7, za hosty dali po dvou gólech František Mrázek a Václav Král.
20. 10. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 12. kolo: Motor Č. Budějovice - Žďár nad Sázavou 5:1 (1:0, 2:1, 1:0 - P 0:0, N 1:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 14. M. Hrubec (J. Pouzar ml., V. Prospal nejml.), 28. P. Novák (V. Prospal nejml., J. Čížek), 39. Janoch, 60. J. Čížek (P. Novák), nájezd M. Hrubec. Extraliga dorostu, skupina Střed, 10. kolo: HC Tábor - Hradec Králové 2:5 (0:1, 2:1, 0:2 - P 0:0, N 0:1). Góly a nahrávky poražených: 25. Nevšímal (Eremiáš), 26. Kundrát (Janda, Eremiáš).
19. 10. 2018 Obránce Václav Svach a útočník Pavel Novák z Motoru České Budějovice dostali pozvánku do reprezentačního výběru U17, který se počátkem listopadu zúčastní neoficiálního MS sedmnáctiletých World Under 17 Hockey Challenge v kanadském Saint John.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web