Strakoničtí vykročili za obhajobou krajského titulu. Od 6. srpna nazouvají brusle

06.08.2018

Mrazící stroje v útrobách strakonické Vertiv arény na pravém břehu Otavy pracují od konce července. Na soustředění krasobruslařů postupně navázaly tréninky mládežnických hokejistů a v pondělí 6. srpna se pustil do přípravy také A-tým, který bude obhajovat celkové vítězství v jihočeské Krajské lize. Svěřence trenérské dvojice Milan Řehoř – Stanislav Kašpar čekají tři tréninky týdně a půltucet zápasů o víkendech. Do soutěže vstoupí 28. září.


STRAKONICE – Prvního bruslařského tréninku hokejových vládců kraje se zúčastnila trojice brankářů – k jedničce Jakubu Myslivcovi se připojili mladíci Josef Štrobl a Tomáš Vastl – a čtrnáct hráčů. Na programu byla klasická cvičení, nácvik střelby. Do závěrečné fáze letní přípravy se mužstvo zapojilo po červencových dovolených, během nichž se někteří jednotlivci aktivně věnovali in line hokeji. Přípravu na suchu uzavřel na konci června fotbalový duel v Radošovicích, při kterém si poranil vazy v kotníku útočník David Ruda a bude absentovat do konce srpna.

Strakoničtí si naplánovali půltucet přátelských utkání. Postupně se poměří s Příbramí, Hlubokou či Vimperkem. Ve třináctičlenné krajské lize mají hned v úvodním kole 22. září volný los a na tento termín si pozvali do své haly německého soupeře ESC Vilshofener Wölfe, který přijede z kempu v nedalekém Písku. Do soutěže vstoupí obhájci titulu rovněž na domácím ledě v pátek 28. záři, tedy v době konání tradiční svatováclavské pouti, kdy přivítají béčko pelhřimovských Ledních Medvědů. V generálce narazí na Vlky, v ligové premiéře na Medvědy.     

Mladý tým bude bojovat

Hráči, trenéři i členové klubového vedení počítají s tím, že pozice mužstva ve vyrovnané a stále kvalitnější jihočeské soutěži nebude jednoduchá. Většina celků má ve svých řadách hráče se zkušenostmi z 2. ligy, 1. ligy i extraligy. „Minimálně polovina našich soupeřů bude chtít bojovat o čelo tabulky. Proto se musíme dobře připravit. Stále platí, že máme velmi mladý tým, k jehož přednostem patří bojovnost a velmi dobré bruslení. Loni se nám dařilo i střelecky. Na tom chceme stavět i letos,“ ujišťuje místopředseda klubu a manažer Roman Heimlich.

Kádr A-týmu zůstává prakticky beze změn. U některých hráčů se pouze dolaďují detaily jejich dalšího působení.  Určité komplikace navíc mohou nastat u mladíků, kteří začínají studovat vysoké školy. „Doufáme, že se jim podaří skloubit studium s hokejem. Zároveň věříme, že nám pomohou také výborní strakoničtí fanoušci, kteří pravidelně zaplňují hlediště ve velkém počtu. Moc nás potěšily dvoutisícové návštěvy v loňském play off,“ dodává Roman Heimlich.

Ladislav Lhota

Aktuální kádr HC Strakonice:

Brankáři:  Jakub Myslivec, Josef Štrobl, David Doubek, Tomáš Vastl.
Obránci: David Kovář, Jan Topinka, Marek Hrubý, Martin Všetečka, Jaroslav Hřebíček, David Škoda, Marek Kordík, David Papež, Jakub Kopenec.
Útočníci: Tomáš Růžička, David Ruda, Lukáš Bednařík, Pavel Samohejl, Tomáš Křenek, Jakub Jiřinec, Jakub Major, Pavel Srb, Patrik Šebesta, Adam Mikeš, Jakub Švec, Václav Pašek, Patrik Řehoř, Ondřej Dlouhý, Lukáš Papež, Martin Müller, Václav Menšík, Lukáš Hrubý, Dušan Vlček.


Krátké zprávy
19. 08. 2018 Obránce Václav Svach z Motoru České Budějovice byl členem reprezentačního týmu sedmnáctiletých, který ve slovenských Piešťanech shrábl celkové vítězství v tradičním Turnaji pěti zemí této věkové kategorie.
18. 08. 2018 Brzy osmadvacetiletý písecký odchovanec Stanislav Dietz, který je aktuálně hráčem extraligových Pirátů Chomutov, dostal od reprezentačního kouče Miloše Říhy dodatečnou pozvánku na soustředění národního mužstva v Přerově od 20. do 24. srpna. Vytáhlý obránce už má na kontě tři starty za reprezentační áčko. Další písecký odchovanec David Všetečka ve svých osmatřiceti ukončil aktivní kariéru a stal se trenérem, zároveň i manažerem východoslovenského Bardejova v tamní druhé nejvyšší soutěži.
17. 08. 2018 Strakonická Tereza Vanišová (nyní University of Maine, USA) a jindřichohradecká Martina Zedníková (nyní HC Příbram) figurují v nominaci reprezentačního týmu žen pro přípravný kemp a následný Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Akce se uskuteční od 19. do 25. srpna.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web