Strakonice přemohly tým Radomyšle a vystřídaly ho v čele. V Č. Krumlově se urodilo dvacet gólů

04.02.2018

Čtyřmi zápasy se dohrávalo 21. kolo Krajské ligy mužů. V Českém Krumlově padlo dvacet gólů, z toho šestnáct do klece pelhřimovského nováčka, jehož celkové skóre narostlo do závratné výše 61:204. Druhý nejhůře bránící tým SK Telč inkasoval dosud rovných sto gólů, tentokrát vyhrál doma nad hradeckým Vajgarem v samostatných nájezdech. Milevsko padlo doma v prodloužení s veselskou Lokomotivou, v přímém duelu o pozici lídra Strakonice přemohly Radomyšl.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Českokrumlovští v předtuše tréninkového utkání s útlou skupinkou pelhřimovských rezervistů pošetřili některé hráče před nedělním 22. kolem a nasadili trojlístek ze svého béčka účinkujícího v okresním přeboru – Davida Machálka, Viktora Vodičku a veterána Miroslava Lukeše. Připojil se k nim debutant Jan Stodolovský získaný z druholigového David Servisu. Vysoké skóre naplnilo papírové předpoklady. „Jenom jsme splnili povinnost,“ poznamenal trenérský asistent Vilém Migl ml. „Zpočátku jsne odpovídali na góly domácích, ale pod tlakem jsme kupili chyby a docházely nám síly,“ přiznal krotitel zmožených Medvědů Radek Šáda.

Vajgaru šlo proti bezstarostné Telči o hodně, nakonec však v boji o účast v osmičce vydoloval jediný bod. Za stavu 3:0 pro domácí se Hradeckým podařilo snížit dvě vteřiny před první sirénou a nejenže dál stahovali ztrátu – v závěru otočili na 5:6. Loňský nováček se však zmobilizoval a střelecky disponovaný zadák Daniel Šebesta zařídil prodloužení. Rozhodly teprve nájezdy, které vyhrál SK Telč 2:1. „Pohledný hokej se musel líbit divákům,“ mínil telčský vedoucí František Čermák. „Jeli jsme pro vítězství, ale utrhli jsme si ostudu. Nezvládli jsme zápas takticky. Děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli povzbudit zvláštním autobusem,“ hlásil za poražené manažer Jiří Skořepa.

Lokomotiva brala zlaté body

Ani v Milevsku nestačilo šedesát minut čistého času k určení vítěze. Střelba propukla až ve druhém dějství, soupeři se střídali ve vedení. Hosté z Veselí nad Lužnicí v závěru dotahovali a nakonec byli šťastnější v prodloužení, kdy využili početní výhodu čtyři na tři. „Podle vývoje utkání byla remíza spravedlivá. Musíme však vyjádřit velkou nespokojenost s výkonem hlavního rozhodčího,“ konstatoval milevský kouč Emil Švec st. „Zlaté body,“ usmíval se jeho protějšek David Šošovica po náhlé smrti domácích. „Za stavu 2:4 jsme zredukovali sestavu a podařilo se nám srovnat krok. Kluci to odmakali, zaslouží si pochvalu,“ dodal.

Zápasu ve Strakonicích konkurovala ligová házená, přesto souboj o čelo krajské tabulky s Radomyšlí sledovalo patnáct set očí. Domácí poprvé nasadili Jakuba Jiřince, jenž se vrátil z Písku, a při četných absencích znovu zapojili několik borců z okresního ledu. Kompletní nebyli ani hosté, kteří povolali veterána Jana Kudrnu. Strakoničtí ve druhém dějství otočili stav a uhlídali výsledek, přestože v závěru čelili soupeřově power play čtyři na šest. „Lépe začali hosté. My jsme hráli výborně od druhé třetiny. Hokej měl úroveň, horší to bylo s rozhodčím,“ srovnával strakonický manažer Roman Heimlich. „Zpočátku jsme neproměnili šance, potom nás zradila nedisciplinovanost,“ věděl vedoucí poraženého celku Jaromír Šíp.

Krajská liga, dohrávky 21. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 16:4 (5:2, 5:2, 6:0)
1. Fučík (Čížek), 3. Svěchota (Gallistl), 4. Stodolovský (J. Krcho), 14. Ungr (M. Lukeš, Andrýsek), 19. Svěchota, 22. J. Krcho (Vodička), 24. Ungr TS, 33. Svěchota (Gallistl), 34. Ungr (M. Lukeš, Fučík), 35. Machálek, 43. Gallistl (J. Krcho), 45. Kadlec (J. Krcho, Stodolovský), 47. Fučík (Andrýsek, J. Krcho), 48. Kadlec (Stodolovský, J. Krcho), 52. Kadlec (J. Krcho, Andrýsek), 57. Kadlec (J. Krcho, Andrýsek) – 2. Buchta (J. Vrátný), 11. Buchta (B. Svoboda), 24. Moucha (J. Vrátný), 35. Buchta (Nikodým).
Rozhodčí: Hamr – Bušta, Soukup.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 2:0.
Diváků: 120.
Č. Krumlov: Spáčil – Malovec, Čížek, Břečka, Andrýsek, Machálek, Řepa – Kadlec, J. Krcho, Stodolovský, Svěchota, M. Lukeš, Fučík, Vodička, Gallistl, Ungr. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Pelhřimov B: M. Urban – Cerhan, J. Doubek, Hráček, D. Vrátný – Moucha, J. Vrátný, Buchta, B. Svoboda, Zadražil, Nikodým. Trenér Radek Šáda.
Hráno 3. února.

SK Telč – HC Vajgar J. Hradec 7:6 sn (3:1, 2:3, 1:2 – 0:0)
2. D. Šebesta (Bína), 9. Sokolík (Berka, D. Šebesta), 11. Smejkal (Bína, D. Šebesta), 23. Smejkal (D. Šebesta, Bína), 38. Kubát (Berka), 59. D. Šebesta (Kubát, Vacek), rozh. nájezd Kubát – 20. Tomšík, 25. Jon (Jasanský), 27. Jasanský (Kalvas, R. Procházka), 32. Kalvas (Ištvánik, Chmel), 58. Havelka (Mat. Jindra).
Rozhodčí: Macák – Kubíček, Maxa.
Vyloučení: 8:8, navíc R. Procházka (Vajgar) 10 minut.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 412.
SK Telč: A. Havlík (32. Vacek) – Tušer, D. Šebesta, J. Havlík, P. Prokop, J. Šťastný, Taras – Kotrba, Kret, Sokolík, Bína. Smejkal, Berka, Koreš, Šalanda, Kubát. Trenér Pavel Podolský.
HC Vajgar: T. Kubeš (23. – 60. Pachmann) – R. Procházka, Tržil, Chmel, Ištvánik, Jon, Janeček – Košťál, Lazorišák, Z. Ondřej, Tomšík, M. Stach, Gurka, Kalvas, Mat. Jindra, Havelka, Kubín, Jasanský, Navrátil. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.

HC Milevsko 2010 – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 4:5 v prodl. (0:0, 3:2, 1:2 0:1)
25. Kořánek (Čunát), 34. Pouch, 36. Pouch (Štych), 49. J. Müller (Štych, Hamerle) – 21. M. Čáp (Mikeska), 32. Mikeska (Chlaň), 51. M. Čáp (Mikeska), 54. Bůžek (Arnold, Klimeš), 62. Chlaň (Mikeska).
Rozhodčí:
D. Urban – Jan Lang, Deim.
Vyloučení: 4:4, navíc Votruba (Milevsko), Dušák (Veselí) oba 5 minut + do konce, Štych (Milevsko) 10 minut, Kořánek (Milevsko) 10 minut + do konce.
Diváků: 395.
HC Milevsko: Panec – Štych, Pletka, J. Havran, Votruba, T. Hošek, Čunát, Radosta, Jíška – Suchan, J. Müller, Kořánek, Nevolný, Pouch, Fencl, T. Novotný, Hamerle, Fořt, Sláma, T. Bílek, Buriánek. Trenéři Emil Švec st. a Luboš Krupka.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Nehoda, M. Drs, L. Míchal, Lomský, Kyml – M. Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, Arnold, Bůžek, Klimeš, R. Benda, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
21. A. Mikeš (P. Řehoř), 24. Jiřinec (M. Müller), 38. Dlouhý (Křenek, M. Hrubý), 44. Samohejl (L. Papež, Myslivec), 47. D. Kovář (Jar. Hřebíček, A. Mikeš) – 11. Kica (Hovora, Jan Kudrna), 48. Kica (P. Procházka, Hovora), 53. Hovora.
Rozhodčí: F. Svoboda – P. Bělohlav ml., P. Němec.
Vyloučení: 8:8, navíc D. Kovář (Strakonice) do konce.
Využití: 1:2.
Diváků: 750.
HC Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, Jar. Hřebíček, Topinka, M. Všetečka, D. Papež, D. Kovář – P. Řehoř, A. Mikeš, P. Šebesta, Samohejl, M. Müller (30. Křenek), Dlouhý, Jiřinec, Major, L. Papež. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
S. Radomyšl: R. Kříž – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Kozák, Jan Kudrna, R. Volf ml. – J. Řehoř, Jungbauer, Stauber, O. Gába, Hovora, Kica, Fr. Bárta, Šimoník, P. Březina. Trenéři Radek Hovora, Zdeněk Javůrek a Karel Mošovský.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.