Srpnový led začal prověřovat jihočeské týmy. Junioři Motoru podlehli druholigovému Písku

03.08.2017

Sezona 2017 – 18 na jihu Čech registruje první výsledky. Na hlavní ploše Budvar arény v krajské metropoli se střetli junioři Motoru a druholigový Písek. Hosté zvítězili rozdílem čtyř gólů, za jejich úspěchem stála větší zkušenost a efektivita při zakončování útočných akcí. Na stejném ledě o necelých čtyřiadvacet hodin později se představí prvoligový Motor, který změří síly s kazašským Pavlodarem. Mužstvo Písku nastoupí ve středu 9. srpna proti David Servisu.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Souboj mezi juniory Motoru a druholigovým Pískem se hrál první srpnový čtvrtek od sedmi hodin večer. Nejen aktéři, ale i padesátka diváků se musela smířit s pozdním začátkem a nefungující časomírou. Hosté získali vedení již ve 2. minutě po dorážce Lukáše Drdy. Druhou trefu přidal nejzkušenější písecký hráč Josef Urbanec, jenž ve vlastním oslabení vypíchl kotouč budějovickým zadákům a s přehledem zakončil sólový nájezd.

Dorážka Davida Cibocha krátce před polovinou utkání znamenala třígólový náskok, který však vzápětí korigoval Lukáš Prášek po spolupráci s Vojtěchem Brabcem. Nedlouho před druhou pauzou navýšil náskok Písku František Bárta z ukázkové přesilovkové kombinace. Ve třetím dějství neproměnil sólo domácí Dančišin, ani hostující Švagr.

Necelou půlminutu před závěrečnou sirénou pečetil výsledek Marek Homolka střelou pod víko. „Šli jsme do utkání po devíti trénincích na ledě. Hra měla tempo, ale byla dost nepřesná. Lépe jsme bránili, spolehlivě nám zachytali gólmani a byli jsme efektivnější v útoku,“ uvedl za vítěze jeden z dvojice trenérů Radek Volf st. 

Přípravné utkání:

Motor Č. Budějovice junioři – IHC Písek 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
30. Prášek (V. Brabec) – 2. Drda (Skala, Rod), 14. Urbanec, 29. Ciboch (M. Hřebíček, Polata), 37. Fr. Bárta (Drda, Suda), 60. Homolka (Koutenský).
Hlavní rozhodčí: D. Pražák.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 50.
Motor junioři: Němec (31. Březina) – Dudáček, Brabec, Dosek, Grauer, Robin Rákosník, Kubeš – Káník, Dančišin, Tejko, Rolinek, Kronus, Matys, Kašper, Bláha, Prášek, od 31. navíc Kouba a Kaisler. Trenéři Ladislav Kolda a Luboš Rob st.
IHC Písek: Hauser (31. Kříž) – Hanus, M. Hřebíček, Červinský, Suda, Koutenský, Turek, Švagr, Frühauf – Urbanec, Koupal, Polata, Ciboch, Jiřinec, Fr. Bárta, Skala, Drda, Rod, Homolka, Stauber, A. Novák. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 3. srpna.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web