Spartak Soběslav oslaví hokejové devadesátiny. Přijedou veteráni České republiky

22.10.2019

Spartak Soběslav přichystal oslavy devadesátého výročí ledního hokeje ve městě, které v posledním říjnovém víkendu nastaveném o sváteční pondělí 28. října spojí s oficiálním otevřením zimního stadionu po nákladné rekonstrukci. Součástí třídenního maratonu bude několik mistrovských zápasů soběslavské mládeže a pro diváky velmi lákavý duel domácích veteránů s Old Timers České republiky. Nebude chybět společenský večer, fanoušci si zakoupí speciální suvenýry.


SOBĚSLAV – Veteránský výběr Spartaku povedou Jaroslav Svepeš a František Fric. Ne ledě se představí brankáři Jan Křiklán, Ladislav Stach, Jiří Dvořák a hráči David Pánek, Roman Jansa, Josef Hajíč, Zdeněk Šťastný, Tomáš Malý, Vlastimil Červenka, Jiří Macháček, František Smíšek, Aleš Pánek, Michal Pánek, Petr Jansa, Jiří Šonka, Vladimír Drachovský, Jan Hušek, Jan Žákovský, Vladimír Máca, Dušan Vilímek, Martin Říha, Martin Bruner, Martin Hák, Jiří Smrž, Václav Nekněz, Milan Přibyl či Luděk „Antal“ Stašek. Účast přislíbili také nejslavnější odchovanci a mistři světa Jiří Lála s Radkem Bělohlavem.

Trenéři veteránské reprezentace České republiky, bývalí vynikající útočníci Jan „Gusta“ Havel a Milan Nový nahlásili sestavu: Marcel Kučera – Kamil Ťoupal, Marek Posmyk, Miroslav Dvořák ml., Jaroslav Nedvěd, Martin Maškarinec, Josef Řezníček – Radek Ťoupal, František Mrázek, David Nedorost, Václav Král, Tomáš Klimt, Zdeněk Eichenmann, Tomáš Kucharčík, Filip Turek a Oldřich Válek. Dvojici hlavních rozhodčích vytvoří Michal Zíka a Josef Stach, na čarách budou asistovat Milan Dančišin a Pavel Fiala. Atraktivní veteránská exhibice startuje v sobotu 26. října od 17 hodin.  

Město investovalo osmadvacet milionů

Oslavy hokejových devadesátin se spojí s otevřením zrekonstruovaného stadionu. Prvním krokem k vylepšení haly byla v létě 2018 výměna zastaralých světelných zdrojů za úsporná LED světla. Na podzim se odstranila stará okna a skleněné výplně po obvodu opláštění. Nahradila je okna menších rozměrů s lepšími izolačními parametry. Na konci března 2019 začala demontáž plechového opláštění a některých železných konstrukčních prvků. Prováděly se nátěry konstrukce a následovalo opláštění haly PIR panely na střeše a stěnách o tloušťce šestnáct rep. dvanáct centimetrů.

Vzhledem k uzavření vnitřního prostoru haly a z toho vyplývající omezené možnosti větrání disponuje zrekonstruovaná hala odvlhčovací jednotkou, která v interiéru zaručuje odpovídající prostředí a udržování požadované vlhkosti vzduchu. „Součástí celého projektu byla také instalace vzduchotechnického zařízení na řízené větrání v prostorách některých šaten. Město Soběslav investovalo do rekonstrukce zimního stadionu z vlastního rozpočtu přibližně dvacet osm milionů korun,“ připomněl Michal Pánek, vedoucí TVZ  Tělovýchovné jednoty Spartak Soběslav. 

Program oslav:

26. října 2019:
10.00 Utkání nejmladší kategorie 2. tříd se SLH Střelci J. Hradec a HC Milevsko 2010
17.00 Old Boys Spartak Soběslav – Old Timers České republiky

27. října 2019:
11.45 Starší žáci Sp. Soběslav – Lvi Č. Budějovice
16.15 Nadstavbová část ligy juniorů, horní skupina o postup

28. října 2019:
10.30 Žáci 4. a 5. tříd Sp. Soběslav – Motor Č. Budějovice
17.00 Krajská liga Sp. Soběslav – Sokol Radomyšl

Ladislav LhotaKrátké zprávy
07. 07. 2020 Dvacetiletý gólman Dominik Pavlát, rodák z Tábora a odchovanec tamního klubu, jenž nedávno přestoupil z Chomutova do extraligové Plzně a je členem charitativního projektu Saves help, se zapojil do spontánní akce českých hokejistů, kteří se rozhodli podpořit léčbu svého kamaráda Ondřeje Buchtely (20), obránce prvoligového týmu Benátek nad Jizerou. Lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci. Hokejisté pomáhají formou dražby podepsaných holí a dresů, někteří i přímým poskytnutím finančního obnosu.
06. 07. 2020 Barvy druholigového Tábora bude i v následující sezoně hájit dvaadvacetiletý Dominik Havelka, loni pátý nejproduktivnější bek skupiny Střed. Pražský rodák zároveň hodlá pokračovat v týmu UK Hockey Prague v Univerzitní lize a vyloučené nejsou ani jeho střídavé starty do prvoligového Kolína. Čerstvě získal HC Tábor i posilu do útoku - dvacetiletého píseckého rodáka a odchovance Jana Matiáška, jenž má na kontě jeden extraligový start za Plzeň a poslední dvě sezony odehrál ve 2. lize za Klatovy. Jako mládežnický reprezentant se zúčastnil Hlinka Gretzky Cupu v roce 2018.
05. 07. 2020 Novinářský kolega Václav Jáchim na webu Hokej.cz sestavil žebříček deseti nejlepších Kanaďanů, kteří brázdili kluziště naší nejvyšší soutěže v novodobé historii po roce 1989. Na třetí místo zařadil exbudějovického zadáka Andrewa Ference, jenž odehrál pod Černou věží jednadvacet extraligových utkání v sezoně 2012-13. Budějovický dres oblékl také v ročníku 2004-05, kdy pomohl Jihočechům s návratem mezi klubovou elitu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web