Souboj o první místo v Č. Krumlově vyhrál Samson. Neporažená zůstala i Soběslav

10.10.2021

Vysoce atraktivní duel o čelo tabulky ve 4. kole Krajské ligy mužů na krumlovském ledě nabídl podívanou se dvěma obraty ve skóre a šťastnějším koncem pro budějovické pivovarníky. Hvězdou byl křídelník Jiří Novotný se čtyřmi góly, přičemž tři z nich dal v nepřetržitém sledu během tří minut, dvě za sebou ve vlastním oslabení. Soběslav se trápila střelecky, přesto si udržela proti Radomyšli neporazitelnost. Vimperk požádal o přesun zápasu s Božeticemi kvůli marodce.

Č. KRUMLOV / SOBĚSLAV – Internacionál Jiří Novotný otevřel skóre na krumlovském ledě již počátkem 3. minuty, jenže domácí před odchodem do šaten srovnali z přesilovky a na startu druhé části využili další dvě početní výhody. Slavoj vedl už 4:1, ale hosté odpověděli dvakrát z přesilovky a dvěma góly v oslabení. Nakonec pečetili znovu při hře pět na čtyři. Za stavu 4:5 mohli domácí vyrovnat, ale Jan Michalec trefil břevno. „Utkání bylo vyrovnané, celý mančaft bojoval až do konce,“ vyzdvihl krumlovský trenér Vilém Migl ml. „Byl to zatím nejtěžší zápas v sezoně,“ přiznal kouč vítězů Lukáš Chaloupka. „Závěr jsme si pohlídali, včetně power play domácích,“ dodal.

V Soběslavi otevřeli spartakovci skóre dvěma trefami v rozmezí třiceti čtyř vteřin. Ve druhé části zvýšil tým od břehu Lužnice na 3:0, jenže zahodil další šance. V závěru se dostali ke slovu také Sokolové z Radomyšle, kteří dvakrát kontrovali v početní výhodě pět na čtyři resp čtyři na tři. Nakonec si Soběslavští zaknihovali třetí výhru v řadě (jednou měli volno) a spolu se Samsonem zůstali neporažení. „Zápas měl zpočátku hladký průběh. Mohli jsme rozhodnout po dvou třetinách. V závěru hosté přitvrdili a my jim na to trochu skočili,“ přiznal kouč David Pánek. „Bojovali jsme až do konce,“ ocenil kapitán hostí Daniel Jungbauer, jenž nastoupil po třech týdnech bez tréninku (sádra na zápěstí).

Krajská liga, dohrávky 4. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Samson Č. Budějovice 5:6 (1:1, 3:4, 1:1)
20. J. Krcho (J. Kadlec, Vondřich), 22. Gallistl (F. Čížek, Koupal), 23. Vondřich (Machálek, J. Kadlec), 27. J. Kadlec (J. Fučík), 56. V. Krcho (Michalec, F. Čížek) – 3. J. Novotný (Kuchejda, Sičák), 28. Vydarený (J. Novotný, M. Hanzal), 36. J. Novotný (M. Hanzal, Vydarený), 38. J. Novotný (M. Hanzal), 39. J. Novotný (M. Hanzal), 44. Fr. Mrázek (K. Ťoupal).
Rozhodčí: L. Květoň – Komzák, Knor.
Vyloučení: 6:4, navíc Klíma (Č. Krumlov), O. Ťoupal (Samson) oba 5 minut + do konce.
Využití: 3:3.
V oslabení: 0:2.
Diváků: 162.
Č. Krumlov: Spáčil – F. Čížek, Gallistl, Machálek, Kutiš, D. Svoboda, Řepa – J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich, J. Trummer ml. (21. Berný), Koupal, Jak. Marek, Michalec, V. Krcho, Klíma (6. J. Fučík), M. Fučík. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
HC Samson: I. Svoboda – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, O. Liška, Ferebauer, Zich – J. Novotný, M. Hanzal, Kuchejda, R. Šulčík, Sumerauer, Fr. Mrázek, O. Ťoupal, Mrkvička, D. Nedorost. Trenéři Lukáš Chaloupka a Petr Fleischman.
Hrálo se 10. října 2021.

OLH Spartak Soběslav – TJ Sokol Radomyšl 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
12. Šimák (Žákovský, Hubata), 13. O. Pánek (A. Přibyl, Píha), 26. Žákovský (A. Čížek) – 46. L. Novák (M. Šafář), 49. Jungbauer (M. Hřebíček, J. Řehoř).
Rozhodčí: Hamr – Hřídel, V. Kubíček.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 1:2.
Diváků: 250.
Sp. Soběslav: Baloun – T. Tržil, Kanov, V. Pánek, Hubata, A. Čížek, Jiří Kubeš, Hubáček – Hák, Žákovský, Šimák, O. Pánek, A. Přibyl, Píha, J. Škoda, Mart. Novák, M. Kučera, od 21. navíc Himpan, Pauš. Trenér David Pánek.
S. Radomyšl: Buchta – M. Šafář, P. Procházka, Krejsa, M. Hřebíček, Suda, Polák – Vlk, Strnad, L. Novák, J. Řehoř, Hovora, A. Novák, Šimoník, Krůček, Stauber, od 30. navíc Jungbauer. Trenér Milan Tollinger.

HC Vimperk – TJ Božetice odloženo

19. 10. 2021 Extraliga juniorů, dohrávka 4. kola: Vítkovice - Motor Č. Budějovice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1). Góly a nahrávky poražených: 12. Remeš (M. Masopust, L. Pavlát), 55. M. Masopust (L. Pavlát, Remta). Jihočeši stále čekají na první tříbodové vítězství a zůstávají přikovaní ke dnu tabulky.
19. 10. 2021 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec byl vyhlášený nejlepším gólmanem KHL za uplynulý týden. Třicetiletý reprezentant vychytal v barvách Avangardu Omsk tři vítězství s úspěšností zákroků 94.79 procenta a průměrem obdržených gólů 1.67.
18. 10. 2021 Křídelní útočník Martin Hraňo oblékl dres Spartaku Soběslav v Krajské lize letos poprvé až v 5. kole, kdy jeho tým zvítězil 9:1 ve Veselí nad Lužnicí. Třiatřicetiletého rodáka ze Slovenska nepustily předtím na led potíže s krční páteří. V lužnickém derby proti veselské Lokomotivě naskočil pouze třikrát na přesilovou hru, přesto se stihl prezentovat gólem na 8:1 v 57. minutě.