Soběslavští dlouho vedli nad David Servisem, jenže se utavili. Nakonec šťastně bodoval soupeř

29.01.2015

Dohrávané utkání 15. kola Krajské ligy mezi soběslavským Spartakem a týmem David Servisu se posunulo z původního termínu 13. prosince na 29. leden. Přineslo velké drama se šťastným koncem pro budějovického favorita. Domácí podali statečný výkon na hranici svých možností, ale doplatili na rozkouskovanou hru s častými vyloučeními. Přetěžovaným jednotlivcům v závěru docházely síly a hosté toho využili k obratu ve skóre.

SOBĚSLAV – Oběma soupeřům šlo o hodně, avšak domácí měli objektivně silnější motivaci. Bojovali o naději na postup do play off. Porážkou ji téměř ztratili, i když z trojice kandidátů mají před závěrečnými dvěma koly relativně nejvýhodnější vylosování. Představí se také na ledě Jiskry Humpolec, která nasbírala o čtyři body víc. Na osmou Žirovnici ale ztrácejí šest bodů a musejí čekat na její výsledky. David Servis díky vítězství poskočil z druhé příčky do čela tabulky před mužstvo Písku.

Hokejisté od řeky Lužnice vstoupili do zápasu mnohem aktivněji a vytvořili si dvougólový náskok nad laxním soupeřem. Druhou trefu zaznamenal nejzkušenější domácí borec Jan Žákovský dokonce ve vlastním oslabení. Reprezentanti krajské metropole sice dokázali vyrovnat, ale ve druhém dějství se znovu povedl dvougólový trhák spartakovcům. Před druhou přestávkou hosté korigovali, byl to však spíše vlastní gól. Závěrečná třetina probíhala za stálého tlaku David Servisu, z něhož vyplynulo vyrovnání a nakonec i obrat ve skóre.

Vítězný zásah obstaral kapitán Rudolf Suchánek, jenž nabruslil s pukem od zadního mantinelu a prostrčil ho kolem tyčky za záda překvapeného brankáře. Power play domácích byla neúspěšná. „Z naší strany to byl kvalitní zápas, který však rozkouskovala početná vyloučení. Rozhodčí posuzoval hru necitlivě. Točili jsme vybrané hráče a ti se v závěru utavili. Hosté nás zmáčkli v přesilovkách,“ uvedl domácí kouč David Pánek. „Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec. Bylo to na infarkt,“ přiznal jeho protějšek Jiří Fedur.

Krajská liga, dohrávka 15. kola

OLH Spartak Soběslav – HC David Servis 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
8. Jansa (Žákovský), 15. Žákovský, 35. Karpíšek (Jansa, M. Kučera), 37. Žákovský (Hák, Smrž) – 16. J. Hanzal (Vomela, Chaloupka), 23. Vomela (J. Korbela ml.), 39. J. Hanzal (R. Šulčík), 56. R. Šulčík (J. Hanzal), 57. R. Suchánek ml. (Daniel Mikeš).
Rozhodčí: Grochal – M. Voves, Macháček.
Vyloučení: 12:9, navíc Chalupský (Soběslav) 5 minut + do konce, Červenka (Soběslav) 10 minut.
Využití: 1:3.
V oslabení:
1:0.
Diváků: 180.
OLH Soběslav:
J. Dvořák – Červenka, Sládek, Jansa, Karpíšek, Hastrman, Prokůpek – Hák, Žákovský, Smrž, M. Kučera, Máca, Píha, Chalupský (12. Šonka), Horáček, Zajíc. Trenér David Pánek.
HC David Servis: J. Jágr ml. – Vomela, Chaloupka, Zíka, Cikán, Bombic, Brus – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., J. Korbela ml., R. Šulčík, J. Hanzal, D. Janda, Fleischman, Sumerauer, Dalibor Mikeš. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
Hráno 29. ledna.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.