Smutný říjnový obrázek. Na stadionech v Milevsku a Veselí nad Lužnicí rozpustili led

20.10.2020


Sportovní soutěže v naší zemi dostaly od 12. října stopku kvůli koronaviru. Mluvilo se o době dvou týdnů, brzy se lhůta posunula na začátek listopadu a tady rovněž nemusí být konečná. Kdy se vrátí hokejisté mezi mantinely? Momentálně mohou trénovat pouze na neuzavřených plochách, kterých je jako šafránu, nebo na suchu. Haly zejí prázdnotou, jindy živé prostory vyplňuje ticho a tma. Z jihočeských stadionů v Milevsku a Veselí nad Lužnicí dokonce zmizel led.


JIŽNÍ ČECHY – V Milevsku se voda z pevného skupenství proměnila v louži pouhé dva dny po vydání celostátního zákazu soutěží. „U nás byla jenom nízká vrstva ledu bez reklam. Čáry jsme měli namalované na betonu. Organizace SPOS, která provozuje stadion, proto rozhodla o rozpuštění ledové plochy. Vyjde to laciněji udělat potom led znovu, než ho udržovat zcela bez využití,“ vysvětlil Jaroslav Kolář, prezident HC Milevsko 2010, který jako jeden z mála dochází do osiřelého stánku. „Kontroluji šatny a zabezpečení,“ upřesnil. „Naše týmy ukončují karanténu. Od pátku 23. října plánujeme zahájit tréninky na suchu ve skupinkách po šesti. Týká se to A-týmu, mladších žáků a 5. třídy.“

Mrznout přestalo také ve Veselí nad Lužnicí, kde se v rámci 7. kola Krajské ligy mělo v sobotu 23. října podle rozpisu uskutečnit žhavé lužnické derby se Spartakem Soběslav. Jenže vedoucí tělovýchovných zařízení veselské TJ Lokomotiva Radim Heřman st. ve čtvrtek 15. října zavelel k vypnutí kompresorů. „Zvažovali jsme ekonomickou stránku a také nejistotu provázející současný stav. Platíme elektřinu, plyn, vodu, pohonné hmoty, mzdy pracovníků a nikdo nám dnes neřekne, kdy se dá sport znovu do pohybu,“ sdělil vedoucí. „Kluci z A-týmu dostali od trenéra individuální plány. Věříme, že všichni chtějí být dobře připravení,“ dodal předseda oddílu ledního hokeje TJ Loko Tomáš Chlaň.    

Z dalších jihočeských stadionů zatím nemáme zprávy o rozpouštění ledu. Roli zde mohou sehrát reklamy na ploše a finanční pokrytí při jejich opakované aplikaci, pokud by se znovu vyráběl led.

Ladislav Lhota     Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie