Sledge hokejistům se vydařil víkend na severu a západě Čech. Obrali posledního, potrápili lídra

20.12.2016

Po několikatýdenní přestávce, která posloužila reprezentačnímu týmu České republiky k účasti na MS skupiny B v Japonsku, pokračovala dalším víkendovým dvoukolem nejvyšší domácí soutěž sledge hokejistů. Celek Motoru sledge České Budějovice vyztužený rakouskými posilami absolvoval zřejmě nejvydařenější zápasy letošní sezony. Nejprve zvítězil v Litvínově, poté směle vzdoroval lídrovi tabulky, karlovarským Žralokům, a ztratil vítězství až ve třetí třetině.

LITVÍNOV / OSTROV NAD OHŘÍ – Hráči z rakouského Klagenfurtu, kteří figurují na soupisce Motoru od počátku sezony, a rovněž kapitán týmu Jiří Rumplík spolu s nejzkušenějším exreprezentantem Zdeňkem Klímou si dlouhou pauzu zpestřili šesti zápasy v barvách týmu Carinthians Steelers na mezinárodním turnaji v polském Elblagu 2. – 3. prosince, odkud si přivezli bronzové medaile.

Posledního ligového víkendu v kalendářním roce se nemohli zúčastnit Haindl s Burtscherem, ani Jihočeši Dvořák, V. a F. Paclíkové a brankáři Švec resp. Havelka. Do sestavy se naopak vrátil nejlepší střelec Sandro Kalegeris a letos poprvé nastoupil Kai Habeler, talentovaný mladík z Vídně, jenž hostoval v budějovickém týmu již v nedávné minulosti. K této dvojici rakouských reprezentantů se připojil Zdeněk Klíma a jejich úderná formace byla postrachem obou víkendových soupeřů.

Gól jim uznali po protestech

V Litvínově, který jako jediný zůstává dosud bez bodu, se hráči Motoru střelecky prosadili až před polovinou utkání (hraje se třikrát patnáct minut čistého času), přestože si udržovali převahu od úvodního buly. „Gólman Otta Kokeny zlikvidoval všechny naše pokusy. Od druhé třetiny jsme zkusili rychlé přihrávky před litvínovskou brankou. Její strážce se nestačil přemísťovat, přesto dělal divy a dovolil nám jenom tři góly. My jsme naopak pustili třikrát do úniku Martina Zikmunda, ale náš brankář byl také na místě,“ komentoval Zdeněk Klíma.

Proti Karlovým Varům, které vedou tabulku před pražskou Spartou, měli Jihočeši trochu usnadněnou pozici díky tomu, že domácím na ledě v Ostrově nad Ohří chyběli klíčoví borci Miroslav Hrbek a Jiří Forgo. Větší zkušenost a sehranost Západočechů nakonec slavila úspěch ve třetí třetině, kdy dvěma góly otočili skóre. Vlnu emocí vzbudila situace z 13. minuty, kdy rozhodčí zůstali stát na modré čáře, odkud nemohli posoudit, zda se puk nachází v domácí kleci. Útočník Jiří Berger odpálil kotouč do bezpečí a teprve po silných protestech hráčů Motoru přiznal, že to byl gól a opravil původní rozpažení soudců.

Výkon budějovického týmu v obou utkáních na severozápadě republiky přinesl povzbuzení do dalšího průběhu sezony. „Máme z toho perfektní pocity. Především v duelu s Karlovými Vary to byl opravdu pěkný hokej, na který se dalo koukat,“ vyzdvihl Zdeněk Klíma. Pro příští dvojutkání, které se uskuteční na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci o prvním lednovém víkendu, by už měli být k dispozici Josef Dvořák s Fabianem Burtscherem. První duel odchytá znovu Michael Ossmitz, do druhého nastoupí v brance David Švec.

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 9. a 10. kolo:

HC Litvínov sledge – Motor sledge Č. Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
27. Kalegeris (Klíma), 34. Klíma, 44. Kalegeris.
Rozhodčí: Josef Touš.
Vyloučení: 2:3.
Diváků: 10.
Motor sledge: Ossmitz – Schichler, Ebendorfer, Rumplík – Habeler, Klíma, Kalegeris, Kalina, David. Hrající trenér Zdeněk Klíma.
Hráno v Litvínově 17. prosince 2016.

SKV Sharks Karlovy Vary – Motor sledge Č. Budějovice 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)
8. Berger (Geier), 10. Geier (Berger, Wágner), 20. Geier (Berger), 33. Geier (Wágner, Nejedlý), 39. Schneider (Berger) – 9. Kalegeris (Habeler), 10. David (Kalegeris), 13. Habeler, 28. Klíma (Habeler).
Rozhodčí: Matyáš Hanák, Tadeáš Hanák.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 2:0.
Diváků: 30.
Hráno v Ostrově nad Ohří 18. prosince 2016.

Příští utkání:

11. kolo, sobota 7. ledna
Motor sledge – SOHO Olomoučtí Kohouti (ZS J. Marka J. Hradec)
12. kolo, neděle 8. ledna
Motor sledge – SHK Mustangové Pardubice (ZS J. Marka J. Hradec)

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.