Skoro vyprodáno, pět gólů v brance pražské Slavie. Takový byl prvoligový start v Budvar aréně

13.09.2017

Ve 2. kole WSM 1. ligy se budějovický Motor představil poprvé domácímu publiku a navázal na předchozí vítězství v Litoměřicích dalším tříbodovým počinkem. Skoro vyprodané ochozy sledovaly kvalitní prvoligový hokej se znatelnou převahou domácího týmu. Byla jenom škoda z pohledu Jihočechů, že zůstala neproměněná řada pěkných šancí, a také zbytečně inkasovaný gól necelou minutu a půl před třetí sirénou. David Gába tím přišel o čisté konto, které by si zasloužil.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve zbrusu nových dresech a ve vítězném složení z Litoměřic (bez Petra Kváči kempujícího v zámoří a marodů Ondřeje Bláhy, Jána Muchy resp. Lukáše Květoně) vstoupili motoráci do zápasu aktivně a vytrvale zamykali soupeře v jeho obranném pásmu. Chybělo pouze úspěšné zakončení, které jim do značné míry komplikoval talentovaný brankář Dominik Frodl. Skóre se měnilo až v závěru úvodního dějství.

Martin Heřman sedm vteřin po skončení první přesilovky otevřel gólový účet střelou z pravého kruhu a devět vteřin před sirénou přidal druhou trefu Filip Vlček, jenž se nádherně uvolnil a sám před Frodlem elegantně dotáhl bekhendovou kličku. Ve druhé třetině byl hokej ještě víc otevřený a šance z brejků začaly přibývat rovněž na straně Slavie. Padl však jediný gól, jehož autorem byl znovu krátce po nevyužité přesilovce Mitch Fillman díky přesnému švihu od modré čáry.

Jihočeši přežili oslabení tři na pět, potom nevyužili výhodu čtyři na tři. Čtvrtý gól a svůj premiérový připojil z pravého kruhu ve 48. minutě Tim Crowder, jenž do té doby spálil, co se dalo. Na 5:0 zvýšil o tři minuty později důrazný Martin Novák, ale v závěru domácí zapomněli bránit, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a Zdeněk Kubica nápřahem z levé strany upravil na konečných 5:1.

WSM 1. liga, 2. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
18. M. Heřman (Pajić, Fillman), 20. F. Vlček (V. Nedorost, M. Čermák), 31. Fillman (F. Novák, V. Nedorost), 48. Crowder (F. Vlček, P. Pýcha ml.), 51. M. Novák (Fillman, Galamboš) – 59. Kubica (Šagát, J. Holý).
Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 29:15.
Diváků: 6 282.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, F. Novák, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, F. Vlček, V. Nedorost, Crowder, Galamboš, M. Novák, Dostálek, Pajić, M. Heřman, Šulek, Káník, Marcel. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 13. září.

Ladislav Lhota

22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.