Servismani ve 2. lize povalili Havlíčkův Brod. Týmy Písku a Tábora se vrátily zvenku s prázdnou

26.10.2017

Desítka týmů v druholigové skupině Střed zakulatila počet odehraných zápasů o body na deset. Z jihočeského trojlístku se prosadil pouze českobudějovický David Servis, který se třemi navrátilci v sestavě na domácím ledě zaskočil závěrečným obratem lídra soutěže Havlíčkův Brod. Mužstvo Písku si odvezlo půltuctový nášup z Moravských Budějovic, padl i oslabený a nevýrazný Tábor na stadionu v Pelhřimově.


Č. BUDĚJOVICE / M. BUDĚJOVICE / PELHŘIMOV – Mužstvo David Servisu proti Havlíčkovu Brodu šlo rychle do vedení, ale soupeř brzy otočil gólem z přesilovky a dalším ve vlastním oslabení. Po přestřelce ve druhé části se domácí nadechli k velkému závěru a přestříleli favorita třemi góly. Hodně byla znát přítomnost navrátilců Jakuba Marka (z Motoru), Štěpána Hřebejka (po zranění žeber) a Jiřího Bárty (klíční kost). „Kluci podali výborný kolektivní výkon. Brod se představil jako vynikající tým, ale tentokrát narazil, nebojím se říct, na ještě lepšího soupeře,“ hlásil kouč servismanů Jiří Fedur.

Písečtí mladíci, doplnění o motoráckého pendla Jakuba Doktora a milevského Václava Poucha, se neprosadili na ledě Moravských Budějovic, jimž velel veterán Peter Pucher (v obraně hrál jeho syn Peter ml.). Po třetím inkasovaném gólu vystřídal Jonáše Štekra v brance Richard Kříž, také on však třikrát kapituloval, zatímco jejich spoluhráči se neuplatnili střelecky ani jednou. „V úvodu jsme dostali gól po velké individuální chybě, brzy padl druhý v našem oslabení. Když jsme se v dalším průběhu k něčemu nadechli, přišlo vyloučení. Podali jsme špatný výkon,“ nezastíral trenér poražených Radek Volf st.

Celek Tábora se vypravil na pelhřimovský led bez Radka Prokeše, který se vrátil do Motoru, a Tomáše Andrese, jenž zamířil do Francie. Soupisku doplnili mladíci Štěpán Kadilák, Radim Škrdleta a také Pavel Pospíchal z B-týmu. Ve druhé třetině „kohouti“ snížili na 1:2, ale při trestu Jana Březiny v 58. minutě pečetil výsledek pelhřimovský bek Ladislav Pospíchal. „Pelhřimov byl po celý zápas lepší a uspěl zaslouženě. Naši hráči si těžko vytvářeli šance. Pokud něco výrazně nezměníme, čeká nás asi velký problém. My trenéři zase budeme mít bezesnou noc,“ poznamenal smutný táborský lodivod Tomáš Matušík.   

2. liga, skupina Střed, 10. kolo:

HC David Servis – BK Havlíčkův Brod 7:6 (1:2, 3:4, 3:0)
Góly a nahrávky:
2. Babčuk (Sumerauer), 23. R. Šulčík (Radoš), 25. L. Kříž (R. Šulčík, J. Marek), 27. Ferebauer (Hřebejk), 41. Trummer (R. Šulčík), 45. Zayml (Ferebauer), 52. Zayml (Hřebejk) – 7. Šuhaj (Kulhánek), 14. Beneš, 24. Milfait (Endál), 26. Endál (Vala, Třetina), 28. Třetina (Endál, Přidal), 37. Třetina (Endál, Přidal).
Rozhodčí: Rud. Volf – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 4:2.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 200.
D. Servis: M. Dudáček – Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, L. Kříž, Radoš – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Hřebejk, Zayml, Ferebauer, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 25. října.

HC Moravské Budějovice – IHC Písek 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
1. Pucher (Horký), 4. Krutiš (Matějka, Peroutka), 13. Pucher (Čermák), 40. Krutiš (Juráň, Matějka), 47. Bulín (Čermák, Juráň), 55. Bulín (Lupač, Juráň).
Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Horažďovský.
Vyloučení: 3:9, navíc Ciboch (Písek) 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 515.
IHC Písek: Štekr (13. R. Kříž) – Parýzek, Polata, Vl. Hanus, M. Hřebíček, Herr, Červinský, Turek – Pašek, J. Doktor, Sýbek (21. Rod), Ciboch (43. Jiřinec), A. Novák, L. Drda, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 25. října.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Kopic (Plachý, Vysloužil), 18. Plachý (Kopic, Vysloužil), 58. L. Pospíchal (Kubát, Kopic) – 24. Seidl (J. Matušík).
Rozhodčí: Vrba – Musil, Kleprlík.
Vyloučení: 5:8, navíc J. Matušík (Tábor) 10 minut.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1. 
Diváků: 360.
HC Tábor: D. Novák – Košař, M. Havran, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Pípal – Urbanec, R. Pechánek, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Škrdleta, Š. Kadilák ml., Blažek, od 21. navíc P. Pospíchal. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 25. října.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web