Servismani ve 2. lize povalili Havlíčkův Brod. Týmy Písku a Tábora se vrátily zvenku s prázdnou

26.10.2017

Desítka týmů v druholigové skupině Střed zakulatila počet odehraných zápasů o body na deset. Z jihočeského trojlístku se prosadil pouze českobudějovický David Servis, který se třemi navrátilci v sestavě na domácím ledě zaskočil závěrečným obratem lídra soutěže Havlíčkův Brod. Mužstvo Písku si odvezlo půltuctový nášup z Moravských Budějovic, padl i oslabený a nevýrazný Tábor na stadionu v Pelhřimově.


Č. BUDĚJOVICE / M. BUDĚJOVICE / PELHŘIMOV – Mužstvo David Servisu proti Havlíčkovu Brodu šlo rychle do vedení, ale soupeř brzy otočil gólem z přesilovky a dalším ve vlastním oslabení. Po přestřelce ve druhé části se domácí nadechli k velkému závěru a přestříleli favorita třemi góly. Hodně byla znát přítomnost navrátilců Jakuba Marka (z Motoru), Štěpána Hřebejka (po zranění žeber) a Jiřího Bárty (klíční kost). „Kluci podali výborný kolektivní výkon. Brod se představil jako vynikající tým, ale tentokrát narazil, nebojím se říct, na ještě lepšího soupeře,“ hlásil kouč servismanů Jiří Fedur.

Písečtí mladíci, doplnění o motoráckého pendla Jakuba Doktora a milevského Václava Poucha, se neprosadili na ledě Moravských Budějovic, jimž velel veterán Peter Pucher (v obraně hrál jeho syn Peter ml.). Po třetím inkasovaném gólu vystřídal Jonáše Štekra v brance Richard Kříž, také on však třikrát kapituloval, zatímco jejich spoluhráči se neuplatnili střelecky ani jednou. „V úvodu jsme dostali gól po velké individuální chybě, brzy padl druhý v našem oslabení. Když jsme se v dalším průběhu k něčemu nadechli, přišlo vyloučení. Podali jsme špatný výkon,“ nezastíral trenér poražených Radek Volf st.

Celek Tábora se vypravil na pelhřimovský led bez Radka Prokeše, který se vrátil do Motoru, a Tomáše Andrese, jenž zamířil do Francie. Soupisku doplnili mladíci Štěpán Kadilák, Radim Škrdleta a také Pavel Pospíchal z B-týmu. Ve druhé třetině „kohouti“ snížili na 1:2, ale při trestu Jana Březiny v 58. minutě pečetil výsledek pelhřimovský bek Ladislav Pospíchal. „Pelhřimov byl po celý zápas lepší a uspěl zaslouženě. Naši hráči si těžko vytvářeli šance. Pokud něco výrazně nezměníme, čeká nás asi velký problém. My trenéři zase budeme mít bezesnou noc,“ poznamenal smutný táborský lodivod Tomáš Matušík.   

2. liga, skupina Střed, 10. kolo:

HC David Servis – BK Havlíčkův Brod 7:6 (1:2, 3:4, 3:0)
Góly a nahrávky:
2. Babčuk (Sumerauer), 23. R. Šulčík (Radoš), 25. L. Kříž (R. Šulčík, J. Marek), 27. Ferebauer (Hřebejk), 41. Trummer (R. Šulčík), 45. Zayml (Ferebauer), 52. Zayml (Hřebejk) – 7. Šuhaj (Kulhánek), 14. Beneš, 24. Milfait (Endál), 26. Endál (Vala, Třetina), 28. Třetina (Endál, Přidal), 37. Třetina (Endál, Přidal).
Rozhodčí: Rud. Volf – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 4:2.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 200.
D. Servis: M. Dudáček – Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, L. Kříž, Radoš – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Hřebejk, Zayml, Ferebauer, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 25. října.

HC Moravské Budějovice – IHC Písek 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
1. Pucher (Horký), 4. Krutiš (Matějka, Peroutka), 13. Pucher (Čermák), 40. Krutiš (Juráň, Matějka), 47. Bulín (Čermák, Juráň), 55. Bulín (Lupač, Juráň).
Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Horažďovský.
Vyloučení: 3:9, navíc Ciboch (Písek) 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 515.
IHC Písek: Štekr (13. R. Kříž) – Parýzek, Polata, Vl. Hanus, M. Hřebíček, Herr, Červinský, Turek – Pašek, J. Doktor, Sýbek (21. Rod), Ciboch (43. Jiřinec), A. Novák, L. Drda, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 25. října.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Kopic (Plachý, Vysloužil), 18. Plachý (Kopic, Vysloužil), 58. L. Pospíchal (Kubát, Kopic) – 24. Seidl (J. Matušík).
Rozhodčí: Vrba – Musil, Kleprlík.
Vyloučení: 5:8, navíc J. Matušík (Tábor) 10 minut.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1. 
Diváků: 360.
HC Tábor: D. Novák – Košař, M. Havran, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Pípal – Urbanec, R. Pechánek, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Škrdleta, Š. Kadilák ml., Blažek, od 21. navíc P. Pospíchal. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 25. října.

(lho)Krátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web