Servismani se vytáhli v H. Brodě. Písek neuspěl v M. Budějovicích, Tábor udolal Lední Medvědy

07.12.2017

Devatenácté kolo druholigové skupiny Střed přineslo překvapivé vítězství David Servisu v prodloužení na ledě vedoucího celku tabulky, Havlíčkova Brodu. Českobudějovičtí porazili lídra podruhé za sebou, z posledních dvou soubojů mu vzali pět bodů. Písecký tým se neprosadil proti zkušenému soupeři v Moravských Budějovicích, kde rozhodla o výsledku již úvodní třetina. Tábor si doma poradil s pelhřimovskými Ledními Medvědy, ale zklamal výkonem.

H. BROD / M. BUDĚJOVICE / TÁBOR – Mužstvo David Servisu postrádalo v havlíčkobrodské Kotlině vedle dlouhodobě zraněných matadorů Mrkvičky s Hřebejkem také Vylíčila, Zicha či Popelku a trenéři museli třetí útočnou řadu sestavit z obránců Jana Kříže a Davida Svobody, k nimž přiřadili Jakuba Volfa. V improvizovaném složení přesto hosté vedli po prvním dějství 4:0 a přinutili Bruslaře ke střídání gólmanů. Ze zápasu bylo ještě drama, ale prémiový bod v prodloužení shrábli Jihočeši. „Hrubými chybami jsme pomohli soupeři vrátit se do hry, přesto klobouk dolů před našima klukama,“ uvedl Jiří Fedur, kouč prvního týmu, který letos uspěl na brodském ledě.

Písečtí mladíci se v Moravských Budějovicích drželi do 9. minuty, kdy inkasovali trochu smolný gól. O šest minut později dostali druhý v oslabení a za další půlminutu se ocitl za zády Jonáše Štekra třetí kotouč. Do brankoviště zamířil Richrad Kříž, ale také on kapituloval krátce po polovině základní hrací doby. Jeho spoluhráč Jan Sýbek v úvodu třetího dějství snížil při početní výhodě, ale bylo pozdě na obrat. „Soupeř byl lepší, dal nám tři góly z přesilovek. V polovině úvodní třetiny se zranil Jan Bárta. Ve druhé třetině odstoupil Milan Hřebíček, takže jsme dohrávali na pět beků,“ počítal ztráty trenér Radek Volf st.

Táborští „kohouti“ přivítali Lední Medvědy z Pelhřimova, kterým se nedaří a uzavírají tabulku. Podle papírových předpokladů měl být zápas jasnou záležitostí ve prospěch domácích. Splnili roli favorita, ale s výjimkou první řady vedené Jakubem Matušíkem a výborného brankáře Davida Nováka většina ostatních hráčů zahrála pod svoje možnosti a přichystala divákům hokejovou bramboračku. Nedařilo se ani juniorskému reprezentatovi Ondřeji Kachyňovi, jenž přišel na pomoc z Motoru. „Laxním přístupem jsme nabízeli soupeři šance, byl to trochu antihokej,“ vyjádřil nespokojenost Arpád Györi za trenérský triumvirát. Po faulu Martina Vysloužila nedohrál domácí Radim Heřman.

2. liga, skupina Střed, 19. kolo:

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 5:6 v prodl. (0:4, 2:0, 3:1 – 0:1)
24. Třetina (Endál, Přidal), 40. Endál (T. Semrád, Třetina), 48. Třetina (Přidal, Endál), 54. T. Semrád (Milfait), 60. Endál (Milfait, Kulhánek) – 7. Jiří Bárta (Michal), 7. J. Kříž (D. Svoboda, J. Volf), 17. Zayml (Summerauer, Jiří Bárta), 19. Trummer, 56. L. Kříž (R. Šulčík), 61. L. Kříž (R. Šulčík).
Rozhodčí: Vrba – Urubčík, Horažďovský.
Vyloučení: 7:8, navíc Vašíček (H. Brod) 10 minut + do konce.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 38:25.
Diváků: 585.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Macháček, Michal, Škopek, Babčuk – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Jiří Bárta, Sumerauer, Zayml, J. Volf, D. Svoboda, J. Kříž. Trenér Jiří Fedur.
Hráno 6. listopadu.

HC Moravské Budějovice – IHC Písek 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
9. Juráň (Matějka), 15. Rytnauer (Horký, J. Bulín), 15. Juráň (Matějka), 34. Rytnauer (Krutiš, Horký), 45. Horký (Rytnauer, Wasserbauer), 57. R. Čermák (Matějka, Kabelka) – 42. Sýbek (Koupal).
Rozhodčí: Ondráček – Maloušek, Maťašovský.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 3:1.
Diváků: 433.
IHC Písek: Štekr (15. R. Kříž) – M. Hřebíček, Suda, Hanus, Polata, Červinský, Turek – J. Doktor, Jan Bárta, Vlk, Duchoň, Koupal, Sýbek, A. Novák, Rod, Medek, L. Drda, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 6. prosince.

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
5. J. Matušík (R. Heřman, Kachyňa), 18. R. Heřman (J. Matušík, Blažek), 29. Blažek (J. Matušík), 45. M. Havran (K. Černý, R. Pechánek), 60. Urbanec (M. Havran) – 48. Martin Hadrava (F. Kasalý), 57. Port (T. Kohút, D. Čermák).
Rozhodčí: T. Micka – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 5:4, navíc Vysloužil (Pelhřimov) 5 minut + do konce.
Diváků: 812.
HC Tábor: D. Novák – M. Havran, Kachyňa, K. Černý, T. Černý, Marcel Dvořák, Duben, Raiterman – R. Heřman (41. Mich. Jelínek), J. Matušík, Blažek, Urbanec, R. Pechánek, Seidl, Škrdleta, Š. Kadilák ml., J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný..

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.