Servismani na ledě Slovanu Louny byli ještě o gól lepší, než doma proti Letňanům

13.03.2016

Budějovický David Servis coby vítěz jihočeské Krajské ligy nastoupil ke druhému kvalifikačnímu utkání o postup do 2. ligy v Lounech proti domácímu Slovanu a po úspěšné premiéře proti Letcům Letňany si připsal další tříbodový zisk. Na ledě poraženého finalisty Ústeckého přeboru (vítězná Roudnice nad Labem se vzdala účasti v kvalifikaci) hosté od začátku vedli a ve třetím dějství svého soupeře zcela položili na lopatky.

LOUNY – Jihočeští přeborníci odcestovali do severozápadní části republiky bez nemocného obránce Petra Macháčka a zraněného forvarda Jaroslava Korbely. Na kluzišti někdejšího pravidelného účastníka 2. NHL (třetí nejvyšší celostátní soutěž v minulosti nesla název 2. národní hokejová liga) šli brzy do vedení zásluhou řady vedené kapitánem Rudolfem Suchánkem mladším a po trefě Dalibora Mikeše se těšili z dvougólového náskoku. Domácí však před pauzou korigovali z přesilovky, když seděl za katrem Lukáš Chaloupka.

Aktivita nadále převažovala na holích budějovických hráčů, kterým však nevycházela koncovka. Ve 29. minutě David Nedorost neproměnil trestné střílení a tři minuty poté dal jediný gól prostředního dějství David Janda. Ten v úvodu třetí periody přidal čtvrtý zásah a mužstvo hostí už jednoznačně režírovalo hru. Slovanu ještě svitla naděje ve 46. minutě, kdy Martin Svoboda prováděl trestné střílení, jenže nevyzrál na Tomáše Vojtu v brance David Servisu. Naopak Jihočeši v závěru pojistili výsledek dalšími dvěma góly.

Výhrami 5:1 (doma s letňanskými Letci) a 6:1 si vytvořili servismani povzbudivou kvalifikační bilanci. „První třetinou v Lounech jsme se trochu protrápili, ale potom jsme podali standardní výkon. Od stavu 4:1 byl zápas pod naší kontrolou. Všichni kluci od brankáře Vojty k desátému útočníkovi si zaslouží pochvalu,“ uvedl kouč Jiří Fedur. Jeho svěřence čeká úterní a čtvrteční trénink, možná půjdou na led i v sobotu. Třetí zápas odehrají v Letňanech v neděli 20. března od 13.30 hodin.

Kvalifikace o 2. ligu, 1. část, skupina A, 2. kolo:

HC Slovan Louny – HC David Servis 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
19. M. Dittrich (M. Svoboda) – 7. R. Suchánek ml. (Daniel Mikeš, R. Šulčík), 11. Dalibor Mikeš (J. Hanzal, Jindra), 32. D. Janda (J. Hanzal, Trummer), 43. D. Janda (Trummer, J. Hanzal), 50. R. Suchánek ml. (Daniel Mikeš), 54. Jindra (Dalibor Mikeš, D. Nedorost).
Rozhodčí: Battěk – Hrubec, P. Marek.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:0.
Diváků: 238.
HC David Servis: Vojta – Jindra, Zich, Cikán, Zíka, Vomela, Chaloupka – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., R. Šulčík (30. – 40. Sumerauer), Dalibor Mikeš, J. Hanzal, D. Janda, D. Nedorost, Šperger, Trummer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 13. března.

09. 12. 2019 Odchovanec soběslavského hokeje, dlouholetý hráč budějovického Motoru a mistr světa z roku 1996 Radek Bělohlav byl odvolaný z pozice hlavního kouče extraligových Pardubic. Nahradil ho plzeňský Milan Razým.
08. 12. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 24. kolo: BK Havlíčkův Brod - IHC Králové Písek 8:5 (3:1, 3:1, 2:3). Góly a nahrávky poražených: 13. Egert (Petřík, M. Přibyl), 35. Krýner (Karbulka), 41. M. Šafář (M. Přibyl, Egert), 43. Egert (M. Přibyl), 53. Petřík (Kurfürst, Anderle).
07. 12. 2019 Extraliga dorostu, skupina o udržení, 4. kolo: HC Tábor - Draci Šumperk 6:4 (2:0, 2:4, 2:0). Góly a nahrávky vítězného týmu: 4. Bašta (Vaněk), 19. Suchan (Matašovský, Cháb), 24. Suchan (Cháb, Kofroň), 36. A. Eremiáš (Kundrát, Herda), 44. Cháb (Matašovský), 56. Cháb (Adamec). Turnaj O Pohár DHL (junioři), 25. kolo: Motor Č. Budějovice - Oceláři Třinec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Góly a nahrávky: 4. Silný (Jak. Novák), 13. M. Masopust (silný, V. Krcho), 41. V. Krcho (Jak. Novák). Čisté konto vychytal Marek Dvořák.