Rozpačité vítězství nad Litoměřicemi vybojoval Motor v retro dresech před starými pány Slavoje

25.02.2020


O jeden den proti řádném rozlosování si suverénní lídr tabulky Chance 1. ligy předehrál domácí souboj 24. kola skupiny o pořadí v play off s Litoměřicemi. Počítalo se s televizním přenosem, proto se změnil hrací den na úterý, ale zárubovci nakonec komentovali jiné utkání. Nic to nezměnilo na zážitku pro přítomné diváky, kteří obdivovali slušivé retro dresy připomínající budějovický Slavoj a litoměřickou Duklu ze sezony 1959–60. Zamávat přišlo osm členů tehdejšího týmu.


Č. BUDĚJOVICE – Na ledové ploše se ukázali Stanislav Bauer, Jaroslav Fleischman, Rudolf Houfek, Milán Hönig, Zdeněk Kaucký (jako nejstarší, téměř jednadevadesátiletý, vhodil úvodní buly), František Neumaier, Jan Šrámek a Petr Turek, kteří před šedesáti léty vrátili jihočeské metropoli nejvyšší soutěž a navíc vyhráli poměrně náročný turnaj o Spartakiádní pohár. V hledišti jim tleskala i sedmička marodů současného týmu včetně brankáře Jana Strmeně, jenž zůstane dlouho mimo hru. Milanu Kloučkovi kryl záda junior Marek Dvořák, neboť Adama Brízgalu si stáhlo Kladno. Motor snadno a rychle získal náskok, načež polevil a pohybliví a šikovní hosté udělali ze zápasu drama.

Chance 1. liga, o pořadí v play off, 24. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Stadion Litoměřice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
5. Gilbert (M. Novák, Jan Veselý), 6. J. Suchánek, 52. Gilbert (A. Raška I, M. Novák) – 18. Klikorka (Voženílek, Korkiakoski).
Rozhodčí: J. Doležal, Barek – Polonyi, Bohuněk.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 29:33.
Diváků: 5 712.
ČEZ Motor: Klouček – J. Suchánek, Lytvynov, Svach, Vydarený, Kachyňa, P. Pýcha ml. – M. Beránek, Venkrbec, Christov, Jan Veselý, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, R. Přikryl, Karabáček, A. Raška I, Prokeš, J. Babka, Michnáč. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 25. února 2020.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie