Roudenský fotbalista Dominik Kodras zazvonil v sídle Českého hokeje. Stal se kondičním trenérem

01.11.2020


Úvodní fotografie potvrzuje průběh děje vylíčeného v hlavním titulku. Sedmadvacetiletý odchovanec trhosvinenského fotbalu Dominik Kodras, jenž do covidové pauzy oblékal dres TJ Malše Roudné v I. A třídě, zúročil své zkušenosti z tréninkového a vzdělávacího centra STAca (Strenght training academy) a připojil se k hokejovému národnímu mužstvu. V roli kondičního a silového trenéra ho čeká první akce s českými reprezentanty na turnaji Karjala v Helsinkách.


Č. BUDĚJOVICE – Fotbalový záložník se začal věnovat kondičnímu trénování před více než čtyřmi léty. Po loňské stáži v Americe zintenzivnil svoji spolupráci s profesionálními sportovci z řad fotbalistů, hokejistů, ale i dalších odvětví. Pod jeho dozorem se připravovali Jiří Kladrubský, Jindřich Staněk, Nicolas Penner, Josef Talafous, Martin Michek, Lukáš Pokorný, z mužů od ledu to byli Jiří Novotný, Milan Gulaš, Petr Kváča, Luboš Rob, Jáchym Kondelík, Dominik Kubalík či Roman Will. V letošním roce založil Dominik Kodras českobudějovické centrum STAca Elite Institute, jehož členy jsou také Kamil Hajdušek, Martin Held, David Skřivánek, Veronika Doudová a Marie Ostrá.

Kodrasovýma rukama dosud prošlo sedm profesionálních týmů a přes sedmdesát jednotlivců. Centrum STAca umožňuje osobní tréninky nejen profesionálům, ale i zájemcům z běžné populace. Nejmodernější způsoby silové přípravy se zde kombinují s efektními postupy ve výživě a životním stylu. „Setkání s Dominikem mi prodloužilo kariéru minimálně o dva tři roky,“ vyzdvihl hokejový světoběžník Jiří Novotný. Podpisem smlouvy s Českým hokejem poskočil Dominik Kodras o další stupeň v trenérské praxi. „Je to neskutečná čest. Největší ocenění bude, pokud s podporou mých kolegů pomůžeme k jakémukoliv úspěchu národního týmu,“ nechal se slyšet.

(red, mpr)

Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie