Rokovali zástupci jihočeských klubů. Krajská liga pokračuje s třinácti týmy. Chystá se U15

28.05.2018

V českobudějovickém hotelu Malý pivovar se poslední květnové pondělí sešli zástupci jihočeských klubů. Absolvovali hodnotící krajskou konferenci ČSLH (koná se každé dva roky) a losovací aktiv pro soutěže řízené JčKVV ČSLH. Hokejovými fanoušky nejvíce sledovaná Krajská liga mužů zůstane u třinácti účastníků i stejného hracího systému jako loni, zvyšuje se pouze počet sérií v samostatných nájezdech ze třech na pět. Chystá se soutěž U15, do níž se zapojí Motor B.


Č. BUDĚJOVICE – Podle stanov ČSLH se každý druhý rok svolává v krajích hodnotící konference. Ve čtyřletém cyklu se navíc koná volební konference. Na té letošní hodnotící se zástupci jihočeských klubů dozvěděli podrobnosti o tom, jak pracuje krajský řídící orgán. Vedoucí funkcionáři, mezi nimž nechyběli předseda JčKVV ČSLH Evžen Kostka s místopředsedou Radkem Ťoupalem, seznámili přítomné s účetnictvím a přípravou odborných školení. Všichni společně také zvolili Luďka Pavelku, sekretáře jihočeského krajského výboru, za delegáta na blížící se celostátní konferenci ČSLH v Praze.

Bezprostředně po konferenčním jednání se odbýval losovací aktiv. Člen sportovně-technické komise Zdeněk Kaucký vytáhl z osudí losovací čísla pro účastníky Krajské ligy mužů a zástupci klubů se shodli na zachování stejného systému, podle něhož se hrála nejvyšší soutěž na českém jihu v uplynulém ročníku. V základní části se utká každý s každým jednou doma, jednou venku. V jednotlivých kolech play off určí postupujícího dvě vítězství (neujal se předloňský experiment na dvě utkání). Jediná změna se týká samostatných nájezdů po nerozhodných zápasech. Podle celosvazově zavedené novinky se pojede pět sérií místo dosavadních třech.

Zůstalo rovněž třináct účastníků v Krajské lize – v každém hracím kole bude jeden z nich mít volno. V průběhu minulé sezony se ozývaly kritické hlasy proti týmu Pelhřimova B, který dostával pravidelně dvouciferné příděly a nezískal ani bod. Nezdál se být přínosem pro soutěž. Během aktivu se však vůči Ledním Medvědům ostře vyhranil zástupce jediného klubu. „Pelhřimovští slibují, že budou bojovat o play off. Díky užší spolupráci s Duklou Jihlava garantují vyšší počet dobrých hráčů,“ ujistil Luděk Pavelka jménem nepřítomných (a omluvených) funkcionářů z Vysočiny.

Dorostenci Motoru B zřejmě otestují pilotní projekt

Zrodila se rovněž dohoda, že případné posuny začátků utkání proti oficiálnímu losu musí kluby nahlásit do systému Hosys nejpozději deset dní předem. Diskutovalo se na téma, zda základny A (žáci 4. tříd) mohou hrát celou sezonu zápasy na celém kluzišti. Změnu však nemůže provést krajský výbor ČSLH a čtvrťáci budou nadále hrát do prosince jen ve třetinách, teprve od ledna využijí celé hřiště. Soutěže třetích tříd se zúčastňuje tým z Lince (na aktivu ho zastupoval Karel Soudek), který soupeřům kompenzuje náklady na cestu do hornorakouské metropole částkou pět tisíc korun. Zazněly informace o soutěžích žáků, dorostu a juniorů, které řídí Jihočeši, ale losuje Praha.

Zajímavou novinku, budící však rozporuplné reakce, představil Jaroslav Liška, manažer mládeže budějovického Motoru. Celek Motoru B se chystá absolvovat sezonu v čerstvě založené soutěži U15, jejíž finalisté si zahrají o pohár Richarda Fardy. Mládežníci třech prvoligových klubů (Motor B, Slavia B, Jihlava B) plus osmička z extraligy se poměří dvoukolově každý s každým, potom nastoupí sudí proti lichým. Nejlepších osm vybojuje play off, zbytek se utká o pořadí. Soutěž nespadá pod křídla ČSLH, bude ji dirigovat tříčlenná technická komise s ředitelem.   

Soutěž o trofej mistra světa z roku 1972 Richarda Fardy se týká patnáctiletých i mladších hokejistů, kteří nemají pevné místo v dorosteneckých A-týmech svých klubů. „Založením soutěže reagujeme na změnu technických norem ČSLH. Dosud platilo, že cirkulace dorostenců mezi A-týmem a B-týmem je možná bez omezení. Teď se ztenčila na padesát procent. Když kluk odehraje padesát procent zápasů za áčko, nemůže už nastoupit za béčko. V Motoru si držíme široký kádr dorostenců a nové pravidlo nás omezuje,“ vysvětlil Jaroslav Liška, proč Budějovičtí jdou do pilotního projektu, jehož členové usilují o tichý souhlas svazu a také možnost využívat Hosys k nasazování rozhodčích.  

Ladislav LhotaKrátké zprávy
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
12. 12. 2018 Sněhová kalamita na Vysočině nedovolila hokejistům BK Havlíčkův Brod přicestovat do Českých Budějovici k dnešnímu druholigovému utkání s David Servisem. Duel 25. kola skupiny Jih se uskuteční v náhradním termínu. Informaci potvrdil organizační pracovník servismanů Karel Šnajdr. Ze stejného důvodu se dnes nebude hrát ani zápas Moravské Budějovice - HC Tábor, neboť hosté dojeli pouze před Jihlavu a nemohli dál pokračovat v cestě.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web