Rezervy Tábora a Pelhřimova se dvě třetiny tahaly o výsledek. Třetí část skončila 8:0

04.01.2019

První pátek v novém kalendářním roce zvolily B-týmy Tábora a Pelhřimova k dohrávce souboje patřícího do programu 17. kola jihočeské Krajské ligy. Večerní představení v táborské hale bylo dlouho vyrovnané. Po dvou třetinách vedli hosté o jeden gól, ale ve třetím dějství se domácí zvedli a zasypali osmnáctiletého brankáře Martina Urbana sprškou střel, přičemž osm kotoučů skončilo za jeho zády. Zdecimovaná družinka Ledních Medvědů se postupně zhroutila.

TÁBOR – Předposlední zápas 17. kola (zbývá sehrát odložený duel Vimperk – Radomyšl) nenabídl žádnou strhující podívanou, byť třetí perioda se proměnila ve střelecký koncert domácích. Hosté vybruslili na led v jedenácti mužích, výstroj oblékl i trenér Radek Šáda. Po rozbruslení šel naopak do civilu obránce Jan Doubek, jehož trápilo koleno, a vypomohl s koučováním. „Do utkání jsme vstoupili laxně. Mysleli jsme, že to půjde samo. Po důrazné promluvě o druhé přestávce se mužstvo probudilo a začalo hrát podle našich představ,“ řekl s úlevou trenér vítězů Štěpán Kadilák st. „Máme zraněné a nemocné hráče. Kvůli zaměstnání nebyli k dispozici pendlové,“ zdůvodňoval úzký kádr Radek Šáda.

Krajská liga, dohrávka 17. kola:

HC Tábor B – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 10:3 (2:2, 0:1, 8:0)
5. Mart. Novák (Hastrman, Mich. Jelínek), 15. Raiterman (Mich. Jelínek), 43. Ošmyk (Š. Kadilák ml.), 44. Mart. Novák, 46. Jankovský (Ošmyk, T. Kratochvíl), 47. D. Hubáček (Mich. Jelínek, Kanov), 53. Prštický (Mich. Jelínek), 55. Ošmyk (Š. Kadilák ml., Kanov), 57. T. Kratochvíl (T. Hošek), 58. D. Hubáček (F. Hubáček) – 6. J. Vrátný, 11. Šulák (J. Vrátný), 40. J. Vrátný (B. Svoboda).
Rozhodčí: Slavík – Knor, Beránek.
Vyloučení: 8:5, navíc Ošmyk (Tábor) 10 minut, Barták (Pelhřimov) 5 minut + do konce.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 80.
Tábor B: Lekeš – Kanov, Růžek, T. Hošek, Ošmyk, F. Hubáček, Raiterman, P. Hošek – D. Hubáček, Škrdleta, Prštický, Jankovský, Š. Kadilák ml., T. Kratochvíl, Brabec, Mich. Jelínek, Mart. Novák, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Pelhřimov B: M. Urban – Vaněk, Hráček, Šáda, Bříza – Šulák, Buchta, J. Vrátný, B. Svoboda, Zadražil, Moucha, Barták. Trenéři Radek Šáda a Jan Doubek.
Hrálo se 4. ledna 2019.

18. 06. 2019 Druholigoví táborští kohouti rozebírají budějovický David Servis. Po obránci Janu Radošovi získali také útočníka Jiřího Bártu. Šestadvacetiletý křídelník hrával také za Motor, Havířov, Beroun a Vajgar Jindřichův Hradec.
17. 06. 2019 Dva Jihočeši se umístili v první desítce prestižní ankety Zlatá hokejka. Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš skončil desátý, písecký odchovanec Jan Kovář byl osmý. V uplynulé sezoně spolu bojovali v barvách extraligové Plzně i v reprezentaci na světovém šampionátu v Bratislavě. Milan Gulaš zůstává v Plzni, Jan Kovář se přesouvá do švýcarského Zugu. Celkovým vítězem 51. ročníku Zlaté hokejky se stal David Pastrňák z Bostonu Bruins.
16. 06. 2019 Hokejisté prvoligového Motoru obuli kopačky a představili se divákům ve Strunkovicích nad Blanicí. Tradiční exhibice mezi Motorem a domácím Blaníkem, který účinkuje v 1. B třídě, skončila remízou 5:5, přestože domácí už vedli 5:2. Góly za budějovický tým dávali Jan Veselý 2, Lukáš Endál, Zdeněk Doležel a Pavel Novák. Sestava hostí: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Zd. Doležal, Endál - J. Veselý, Holec.