Rezerva Pelhřimova pokořila béčko Tábora a získala historické body. Krumlov zničil Veselí

14.10.2018

Dvěma nedělními dohrávkami nabrala kompletní podobu výsledková listina 4. kola Krajské ligy mužů. Senzace největšího kalibru se zrodila v Pelhřimově, kde tamní rezerva přemohla táborské béčko a získala historicky první body od loňského vstupu do soutěže. Předcházelo tomu dvacet šest porážek v řadě s těžko uvěřitelným skóre 74:276. Druhý souboj mezi Krumlovem a Veselím byl dvě třetiny vyrovnaný, ale v závěru domácí zničili soupeře pěti góly.


PELHŘIMOV / Č. KRUMLOV – Pelhřimovští Lední Medvědi si vypůjčili obránce Petra Slabého a útočníka Aleše Heinricha z druholigového áčka, navíc i trenérského asistenta Marka Melenovského, nebojácně se zakousli do táborských „kohoutů“ a jásali nad první výhrou v jihočeské soutěži. Utkání bylo kuriózní jediným vyloučením, které soudce Michal Jílek udělil za špatné postavení na buly. „Hráči na obou stranách neproměnili spoustu šancí. Nejlepší na ledě byli oba brankáři. Naše mužstvo konečně předvedlo to, co po něm chci už rok. Máme se od čeho odrazit,“ těšilo kouče Radka Šádu. „Domácí přistoupili k zápasu líp než my, byť jsme je přestříleli 51:24,“ dodal Štěpán Kadilák st.  

Krumlovští se už nejednou dokázali semknout, když nastoupili v nízkém počtu. Platilo to i pro duel s Veselím, do něhož podruhé za sebou vyrukovali jen se čtveřicí statečných beků. Za stavu 3:3 po 47. minutách spustili domácí kanonádu, která jim vynesla vysoké vítězství. „Ve třetí části jsme přitlačili a vyjádřili to střelecky. Výborně zachytal gólman a pochvala patří obráncům za to, jak zvládli enormní zátěž,“ hodnotil krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Prvních sedm minut bylo z naší strany nejhorších z celé sezony. Prohrávali jsme na střely 1:7. Potom jsme se zlepšovali, ale mentálně jsme neunesli závěr,“ uvedl za hosty Josef Vachulka, jemuž v týmu chyběl Martin Čáp (horečka).     

Krajská liga, dohrávky 4. kola:

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – HC Tábor B 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Zadražil, 30. Siřiště (Heinrich), 55. Heinrich – 7. T. Kratochvíl (Pospíchal).
Rozhodčí: Jílek – P. Šimánek, Diviš.
Vyloučení: 1:0.
Využití: 0:0.
Diváků: 51.
Pelhřimov B: Holata – Slabý, Hráček, Kroupa, Bříza – Šulák, Heinrich, Siřiště, Kaminski, Zadražil, Kadleček, B. Svoboda, D. Vrátný, J. Vrátný. Trenéři Radek Šáda a Marek Melenovský.
Tábor B: Bartoň – Růžek, F. Hubáček, Brabec, T. Hošek, Dudák, P. Hošek – D. Hubáček, R. Ježek, Š. Kadilák ml., Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Syrovátka. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hrálo se 14. října.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 8:4 (2:1, 1:2, 5:1)
Góly a nahrávky:
4. Gallistl (Řepa, M. Lukeš), 11. Kadlec, 30. Gallistl (M. Lukeš), 47. F. Čížek (J. Krcho), 49. J. Krcho (Kadlec, Vondřich), 51. Gallistl (Svěchota, M. Lukeš), 56. Vondřich, 57. Svěchota (Gallistl) – 14. J. Míchal (Jak. Novák), 25. Nehoda, 39. Arnold (M. Drs), 58. Dušák (Mikeska).
Rozhodčí: Urban – P. Bělohlav ml., Maxa.
Vyloučení: 2:4, navíc Gallistl, Michalec (Č. Krumlov) oba 10 minut, Hakl (Č. Krumlov) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 150.
Č. Krumlov: Pícha – D. Svoboda, Andrýsek, F. Čížek, Řepa – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, M. Lukeš, Svěchota, Gallistl, Michalec, Hakl (36. Stodolovský), Vodička. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Loko Veselí: F. Dvořák (50. Vokurka) – Nehoda, Chlaň, M. Drs, Takáč, L. Míchal, J. Benda – Marcilis, Mikeska, Dušák, Klimeš, Arnold, R. Benda, J. Míchal, Jak. Novák, Bůžek, Vlach, D. Kratochvíl. Trenéři Josef Vachulka a Stanislav Bůžek.
Hrálo se 14. října.

(lho)


Krátké zprávy
20. 07. 2019 Obranu chomutovských Pirátů před sezonou v Chance lize posílil Dušan Žovinec (naposledy Prostějov), jenž v minulosti prošel také dvě jihočeské štace v budějovickém Motoru a IHC Písek.
20. 07. 2019 Českobudějovický útočník Martin Beránek a českokrumlovský odchovanec Matěj Toman (nyní Prince George Cougars, WHL) figurují v nominaci repezentačního týmu devatenáctiletých pro přípravný kemp v Břeclavi a turnaj Summer Hockey Challenge v Popradu. Akce se uskuteční v době od 28. července do 3. srpna. Kustodem týmu je budějovický Jiří Šrámek.
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web