Retro utkání s Mladou Boleslaví se vyvíjelo nepříznivě, ale Motor vykouzlil nevídaný obrat

04.01.2022


Českobudějovický tým se skoro celou základní hrací dobu marně snažil střelecky prosadit proti důrazně hrajícímu a dobře bruslícímu soupeři, který vedl od 31. minuty gólem z přesilovky. Při power play minutu a dvě vteřiny před sirénou ale srovnal kapitán Milan Gulaš a za dalších šestnáct vteřin dokonal obrat dorážkou zblízka Jiří Ondráček. Vítězný gól potvrdilo video nejprve na pokyn rozhodčích, podruhé na trenérskou výzvu hostí. Motor poskočil na sedmou příčku.


Č. BUDĚJOVICE – Soupeři nastoupili v retro dresech připomínajících jejich první vzájemný duel v nejvyšší soutěži 3. ledna 1937. K rozlišení světlemodrých domácích a tmavomodrých hostů pomáhaly jasně červené kalhoty Jihočechů. Do brankoviště se postavil Jan Strmeň, který nahradil nemocnou jedničku Dominika Hrachovinu (střevní chřipka) a vystřihl parádní výkon. „Klobouk dolů před ním. V tréninku poctivě maká a dnes nám dal šanci na vítězství,“ ocenil Strmeňovu práci hlavní kouč Jaroslav Modrý. Gólmanovi Motoru pouze jednou pomohla tyčka – v úvodu druhé části ji trefil Miloš Kelemen – a jedinkrát kapituloval v oslabení. „Kdo je připravený, tomu přeje štěstí,“ dodal Modrý. 

Tipsport extraliga, 38. kolo:

Motor Č. Budějovice – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
59. Gulaš (Abdul, Štencel), 60. J. Ondráček – 31. J. Stránský (P. Pýcha ml., D. Šťastný)
Rozhodčí:
Pešina, Vrba – Zíka, Rampír.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:1.
Diváků: 1 000.
Střely na branku: 34:32.
Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Jan Růžička.
Motor: Strmeň – Piskáček, Šenkeřík, Percy, Bučko, R. Vráblík, Štencel, Bindulis – Gulaš, Pech, Holec – Zd. Doležal, J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 4. ledna 2021.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie