Remíza v Mělníku stačila budějovickém David Servisu k historickému postupu do 2. ligy

03.04.2016

Konečně se naplnilo dlouholeté úsilí druhého klubu z jihočeské metropole. Po šňůře pěti finálových účastí ve finále Krajské ligy se letos budějovičtí servismani prokousali všemi nástrahami složitého kvalifikačního systému a vybojovali účast ve třetí nejvyšší celostátní soutěži. Rozhodující krok udělali v Mělníku, kde proti svěřencům táborského rodáka Jana Boháčka vydřeli remízu 4:4 a ta jim v součtu s úvodním vítězstvím na domácím ledě 4:2 stačila k úspěchu.

MĚLNÍK – Neděle 3. dubna 2016 se zapíše výrazným písmem do dějin ledního hokeje v Českých Budějovicích, vždyť dva ligové týmy byly u soutoku Malše s Vltavou naposledy počátkem padesátých let minulého století. Do středočeského okresního města proslaveného spíše vinicemi, než hokejovými aktivitami, cestovali Jihočeši bez nemocných Lukáše Vomely a Dalibora Mikeše. K výpravě se naopak připojil útočník Jaroslav Korbela, ale zraněné koleno ho nepustilo na led. Rovněž domácí měli řadu marodů, hlavně mezi obránci.

Skóre otevřel Jan Trummer po úniku přes celé kluziště, do něhož ho vyslal Zdeněk Šperger. Mužstvo Junioru rychle reagovalo vyrovnávacím zásahem. Úvodní periodu vyhráli hosté alespoň na střely 18:8. V prostředním dějství obnovil náskok nejprve kapitán servismanů Rudolf Suchánek a po dalším vyrovnání dal ukázkový třetí gól Roman Šulčík. Středočeský celek však znovu bleskově vymazal skromné manko a dokonce získal v 52. minutě vedení zásluhou Davida Šubrta. Postupujícími přesto zůstávali hosté.

Uklidnění pro jihočeské barvy zařídil v 53. minutě David Nedorost. „Kába (Zdeněk Šperger – pozn.) získal puk ve středním pásmu a krásně mě našel u tyčky, kde jsem si počkal a jenom nastavil hokejku. Letělo to do odkryté brány,“ líčil šťastný střelec a těšil se na 2. ligu. „Pokud mi to dovolí pochroumaná záda a vydržím letní tréninkovou zátěž, tak nastoupím rád,“ usmíval se. „Zápas byl vyrovnaný a zajímavý. Klukům děkujeme za obětavost a za to, že vydrželi při všedních starostech hrát hokej až do dubna,“ řekl za oba trenéry Jiří Fedur.

Kvalifikace o 2. ligu, 2. část, 2. zápas:

HC Junior Mělník – HC David Servis 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)
12. Chvátal, 29. Vočadlo (Kubica, Šícha), 31. T. Havel, 52. Šubrt (Kašák) – 7. Trummer (Šperger), 25. R. Suchánek ml., 29. R. Šulčík, 53. D. Nedorost (Šperger, Trummer).
Rozhodčí: Mich. Kostourek – Laczko, Žídek.
Vyloučení: 6:7, navíc Příhoda (Mělník), D. Nedorost (D. Servis) oba 10 minut, Šperger (D. Servis) 10 minut + do konce.
Diváků: 420.
HC David Servis: Vojta – Chaloupka, Macháček, Jindra, Zich, Zíka, Cikán – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., R. Šulčík, D. Nedorost, Šperger, Trummer, D. Janda, J. Hanzal, Fleischman. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 3. dubna.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.