Prvoligový favorit v letní zápasové premiéře podlehl kazašskému Pavlodaru v prodloužení

04.08.2017

Budějovický Motor vstupující do sezony 2017 – 18 coby jeden z velkých favoritů WSM 1. ligy podlehl v letní zápasové premiéře kazašskému Pavlodaru, když hosté upravili na konečných 1:2 v první minutě prodloužení využitím přesilové hry. Optická převaha Jihočechů po celou základní hrací dobu vedla pouze k vyrovnávacímu gólu na 1:1, který padl rovněž z přesilovky. Přebudovaný tým trpěl nedostatečnou efektivitou při zakončení, stejně jako ten loňský.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Před utěšenou návštěvou skoro třech tisícovek diváků si domácí od počátku udržovali stálou převahu. Předváděli hezké kombinace a technické kousky, ve finální fázi však občas přidali o nahrávku navíc. Výbornou prací s hokejkou a přehledem ve hře se prezentoval centr první lajny Václav Nedorost, jenž se vrátil pod Černou věž po desetiletém vandrování. Nemalou šikovnost prokázal loňský objev Filip Vlček, v dobrém světle se předvedl čerstvě angažovaný Kanaďan Tim Crowder.

Kazašský soupeř přicestoval ke břehu Vltavy ze soustředění v Říčanech a pod vedením nového hlavního kouče Tomáše Vaka, jenž na konci minulé sezony ještě hráčsky vypomáhal Motoru, se snažil hrozit z brejků. Krátce před polovinou utkání otevřel skóre Vjačeslav Selujanov, jehož střelu z pravé strany nešťastně tečoval Pavel Pýcha. Za necelých sedm minut bylo srovnáno po ukázkové kombinaci v početní převaze, kterou završil na pravém kruhu Miloslav Čermák mířící do odkryté klece.

Třetí dějství nenabídlo změnu, přestože Budějovičtí si vytvořili řadu šancí (Václav Nedorost, Tim Crowder). Plzeňský odchovanec Jindřich Pacl v brance Pavlodaru však odolal všem pokusům. Do pětiminutového prodloužení šli domácí bez vyloučeného kapitána Zdeňka Kutláka. Po dvaceti šesti vteřinách (hrálo se čtyři na tři) dostali rozhodující gól z hole vsetínského odchovance Robina Kováře. Pro zpestření se uskutečnila ještě série pěti nájezdů na každé straně. Hostům získal vedení Slovák Michal Šátek, za Motor srovnal bekhendem novic Martin Novák a poté rozhodl Filip Vlček.

Přípravné utkání:

ČEZ Motor Č. Budějovice – CHK Jertis Pavlodar 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
35. M. Čermák (V. Nedorost, Fillman) – 28. Selujanov, 61. R. Kovář.
Rozhodčí: Pešina, D. Pražák – Zíka, M. Jindra.
Vyloučení: 5:4.
Diváků: 2 850.
Samostatné nájezdy: 2:1.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Kutlák, D. Dudáček, P. Pýcha ml., Kachyňa, Mucha, M. Jáchym – Crowder, V. Nedorost, M. Čermák, Dostálek, Galamboš, M. Novák, Šulek, F. Vlček, M. Heřman, Káník (41. Doktor), Pajić, Prokeš. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 4. srpna.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.