Prvoligoví Jihočeši po volném víkendu vynulovali ústecký Slovan na jeho ledě

19.11.2018

Českobudějovičtí si v Chance lize užili volný víkend díky předehranému utkání s Havířovem a poté se vypravili na pondělní zájezd do Ústí nad Labem. Duel posledního celku prvoligové tabulky s lídrem vyzněl jasně pro Motor, který nepovolil Severočechům vstřelit ani jeden gól a udržel si čelní pozici, na níž vytrvale dotírá jihlavská Dukla s osmi výhrami v řadě. Mužstvo z jihočeské metropole vede o jediný bod, zatímco třetí Vsetín ztrácí na druhou Jihlavu jedenáct bodů.


ÚSTÍ NAD LABEM – Průběh utkání nebyl tak jednoznačný, jak vypovídá výsledek. Domácí hokejisté měli navrch v počtu střel na branku, ale budějovičtí hráči je předčili v důrazu. Navíc brankář Jan Strmeň zaslouženě vychytal nulu. Ani jednomu ze soupeřů neprospívala komorní kulisa. Do hlediště Zlatopramen Areny s kapacitou 6 500 míst zavítalo jen 642 platících diváků, což je návštěva odpovídající některým zápasům jihočeské Krajské ligy.

Martin Novák skóroval po zdařilé kombinaci, Pavel Pýcha se trefil od modré čáry. To samé se povedlo Mitchi Fillmanovi. Výsledek pečetil David Gilbert po závaru před ústeckou klecí. „Vypadá to jako jednoznačný zápas, ale myslím si, že to tak vůbec nebylo. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, místy jsme byli i lepší. Šancí jsme si vypracovali mnoho, jenže jsme je neproměnili,“ postěžoval si kouč poražených Martin Štěpánek. „Co se týká předvedené hry, utekli jsme hrobníkovi z lopaty,“ dodal z protější strany Václav Prospal.

Chance 1. liga, 25. kolo:

HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ  Motor Č. Budějovice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
22. M. Novák (Gilbert, Kutlák), 31. P. Pýcha ml. (Babka, Šimánek), 48. Fillman (P. Pýcha ml., R. Přikryl), 52. Gilbert (M. Novák, Fillman).
Rozhodčí: Souček, Vokřál – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 47:41.
Diváků: 642.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Endál. Gilbert, M. Novák, Babka, Dančišin, Šimánek, Zd. Doležal, Bradley, M. Beránek, M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák, J. Doktor. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 19. listopadu. 

(red)


Krátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web