Prvoligoví Jihočeši nepochodili v Třebíči. Prohraný retroduel je sesadil z čela tabulky

10.02.2018

V rámci 48. kola WSM 1. ligy se uskutečnil retroduel na třebíčském ledě. Domácí slavili klubové devadesátiny a vzali si na to slušivé repliky historických dresů, což učinili rovněž „devadesátiletí“ Jihočeši. Borcům Horácké Slavie stačily dva góly na vítězství, kterým si pojistili osmou příčku pro play off. Poražený celek si pohoršil, po dlouhém kralování musel přepustit vedoucí příčku karlovarské Energii, s níž se poměří za týden.

TŘEBÍČ – Horácká Slavia se chlubí stejně dlouhou tradicí jako Motor (na rozdíl od Jihočechů si klub z Třebíče dodnes uchoval původní název) a to byl důvod oslavy při vzájemném utkání. Předcházela mu výstavka historických předmětů a archiválií. Na ledové ploše se zhostili přípitku půlitrem piva generální ředitel domácího klubu Karel Čapek, prezident Motoru Roman Turek a ředitel 1. ligy Pavel Setikovský. Hráči Slavie navlékli do zápasu repliky svetrů ze sezony 1938 – 39, kdy jejich předchůdci vybojovali postup do nejvyšší soutěže. Budějovičti si přivezli retro dresy připomínající ročník 1950 – 51 ověnčený mistrovským titulem.

Oslava se Horákům vydařila, díky těsnému vítězství se zadrápli v osmičce pro play off. Vedení zajistil již v 7. minutě důrazný Richard Kristl a pět minut před druhou přestávkou zvýšil z rychlého protiútoku mladík Radim Ferda. Hosté vyvíjeli tlak, ale trápila je produktivita. Jediný gól dal v 51. minutě obránce a kapitán týmu Zdeněk Kutlák, jenž u pravé tyčky zužitkoval přihrávku Luboše Roba ml. Snaha budějovického týmu o vyrovnání přišla vniveč, velkou překážkou byl pozorný brankář Karel Vejmelka. „Chtěli bychom hrát takový hokej, jako dnes ve třetí třetině. Bohužel, Třebíč to zavřela a nedohnali jsme ztrátu,“ poznamenal trenérský asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 48. kolo:

SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
7. Kristl (Nedbal, Vodný), 35. Ferda (Süss, Matěj Novák) – 51. Kutlák (L. Rob ml., J. Mikyska).
Rozhodčí: Obadal, Kašík – Zídek, Otáhal.
Vyloučení: 5:6.
Střely na branku: 16:24.
Diváků: 2 472.
ČEZ Motor: Kváča – Čáp, Kutlák, Kučný, P. Pýcha ml., Fillman, F. Novák – Nejezchleb, Pajić, V. Nedorost, Martin Novák, Vampola, M. Čermák, J. Mikyska, L. Rob ml., Jonák, L. Květoň, F. Vlček, M. Heřman. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 10. února.

(red)

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.