První tříbodovou porážku v Budvar aréně mdlým Jihočechům nachystala Horácká Slavia Třebíč

21.11.2018

Pro budějovický tým a jeho fanoušky to byl asi nejméně příjemný večer v dosavadním průběhu sezony. Proti Horácké Slavii, která šestkrát zvítězila v předchozích sedmi zápasech, hráli domácí úplně bez formy. Jejich počínání charakterizoval trenér Václav Prospal na tiskovce po utkání výstižně jako mdlé, bez energie a vášně. Nešlo jim nic včetně přesilovek z vydatné soupeřovy nabídky. Sympatické bylo pouze to, že bojovali až do konce.


Č. BUDĚJOVICE – Dva dny tomu nazad se ještě hráči Motoru těšili ze dvou výher v řadě na kluzištích soupeřů, ale následné kontumace výsledků v Kladně a Ústí nad Labem za nasazení nesprávného počtu hráčů od dvaceti let (mezi uvedenými zápasy uběhlo pět dní – proč technická komise Českého hokeje nepotrestala Jihočechy hned po jejich pochybení v Kladně, ale počkala si na další omyl Motoru v Ústí?) jim vzala šest bodů a čelní postavení v tabulce. „Na duel s Třebíčí jsme se koncentrovali, takže si nemyslím, že jsme tak vyjukaní, že by s námi nějak zamávaly kontumace,“ vyvracel Václav Prospal případné úvahy o špatném psychickém rozpoložení mužstva.

Jenže. Po vyhraném buly v pásmu Třebíče při první přesilovce Motoru se utrhl hostující Lukáš Havlát a v 5. minutě otevřel skóre. Ve 31. minutě se nechal Mitch Fillman školácky odzbrojit Lukášem Havlátem u vlastní klece a Silvester Kusko přidal druhý gól. Vteřinu před koncem trestu Zdeňka Kutláka ve 49. minutě jeli hosté dva na jednoho a bylo to 0:3. Podíl viny měl i brankář Jan Strmeň, který nepokryl prostor u levé tyčky. Jihočeši bojovali s nepřízní osudu a zkusili power play šest na čtyři, ale sotva se vrátil vyloučený hráč na led, skončil puk v opuštěné budějovické kleci. „Přišlo mi to mdlé, bez energie a vášně. Nemůžu přitom říct, že kluci nepracovali,“ krčil rameny domácí kouč.

Chance 1. liga, 26. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
5. Havlát, 31. Kusko (Havlát), 49. Tadeáš Král (Szathmáry, Paták), 60. Malec (Nedvídek).
Rozhodčí: Barek, Micka – Kotlík, Maštalíř.
Vyloučení: 5:7, navíc R. Čermák (Třebíč) 10 minut.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 38:24.
Diváků: 5 693.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, V. Prospal nejml., P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák, Babka, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, Šimánek, Vaculík, J. Doktor, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 21. listopadu.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web