První polovinu baráže o extraligu uzavřel Motor vítězstvím 2:1 v Karlových Varech

09.04.2017

Baráž o extraligu, specialita českého hokeje coby kompromis mezi zastánci uzavření nejvyšší soutěže a jejich odpůrci, dospěla do své letošní poloviny. Budějovický Motor po čtyřech porážkách zabral a díky dvěma využitým přesilovkám přivezl tři body z K. Varů, čímž poslal Západočechy na dno tabulky a poskočil na třetí příčku. Stínem byl nešetrný zákrok Tomáše Haranta na Luboše Roba v 60. minutě. Ve druhém souboji uštědřily Pardubice první porážku jihlavské Dukle.

KARLOVY VARY – S výjimkou sedmého beka Dušana Žovince nastoupili Jihočeši v totožné sestavě jako předtím doma s Pardubicemi. Sotva se však rozkoukali v KV Aréně, jejíž kapacita se naplnila jen lehce přes polovinu, dostali první gól. Přesně po čtyřiceti vteřinách od úvodního buly vypálil z pravého kruhu nepokrytý Milan Mikulík, brankář Petr Kváča pouze vyrazil kotouč před sebe a druhý pokus exbudějovického útočníka už byl přesný. Při Mikulíkově trestu v 10. minutě trefil Pavel Pýcha tyčku a následně hosté nevyužili početní výhodu pět na tři.

Další přesilovku v 17. minutě již proměnili zásluhou Roka Pajiće, jenž se nemýlil u levé tyčky. Vyloučení na jihu Čech dobře známého Václava Skuhravého potrestal Motor ve 29. minutě druhým gólem, když se z levého kruhu perfektně trefil do růžku Miloslav Čermák. V závěru se domácí hodně snažili přetlačit soupeře, ale nevyšla jim ani power play a nakonec odvedli krutou daň za nedisciplinovanost, přčemž zmíněný zákrok Haranta na Roba ještě zůstal nepostrestaný. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích byl českobudějovický Daniel Pražák, donedávna hráč David Servisu.

Baráž o extraligu, 6. kolo:

HC Energie K. Vary – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
1. Mikulík (T. Rachůnek) – 17. Pajić (M. Čermák, Chovan), 29. M. Čermák (F. Novák, Chovan).
Rozhodčí: Hejduk, D. Pražák – Komárek, Ondráček.
Vyloučení: 10:5.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 25:22.
Diváků: 3 956.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, P. Pýcha ml., R. Vráblík, Mucha – Chovan, Pajić, M. Čermák, Fronk, L. Rob ml., M. Heřman, Dostálek, F. Vlček, Hřebejk, Šulek, Škoda, Babka. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 9. dubna.

(red)

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.