První krok ve čtvrtfinále s Přerovem se Motoru vydařil, ale byly to pořádné nervy

26.02.2017

Jihočeši bez obránců Žovince a Mazance, útočníků L. Květoně, Hřebejka, Chovana a Walkera dlouho nedokázali setřást ze sebe pocit zodpovědnosti, který jim svazoval ruce i nohy. Na začátku druhé třetiny prohrávali 0:3 a jejich nepřesvědčivý výkon dával tušit, že si utrhnou ostudu. Postupně se však rozehráli a s potřebnou dávkou štěstí v koncovce, ale i při bránění, dotlačili zápas do nastaveného času. Vítězný gól dal nejlepší domácí hráč v tomto utkání Luboš Rob.

Dlouho očekávané bitvě (domácí odpočívali jako vítězové základní části, zatímco Přerov se probíjel předkolem play off) předcházela státní hymna, kterou na ledové ploše přednesla operní pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, a minuta ticha za zesnulého bývalého reprezentanta a trenéra mistrů světa Josefa Augustu. Hned v úvodu Jihočeši nevyužili přesilovku a ve 4. minutě nedůsledností pustili do sóla Karla Pláška, jehož zezadu fauloval Žiga Pavlin a zkušený přerovský útočník následně otevřel skóre z trestného střílení.

Brzy hráli domácí čtyřminutovou přeslovku, při níž Žiga Pavlin trefil tyčku a Vlastimil Dostálek vyslal pěknou střelu. To byl veškerý efekt. Ve zbytečně nervózním průběhu stále někdo zahříval trestnou lavici, ale hráči Motoru nakládali s početními výhodami dost laxně. Mnohem nebezpečnější byli Moravané, kteří dali druhý gól dokonce v oslabení, když z pravého kruhu přes spícího obránce Filipa Nováka střílel švihem Roman Pšurný. S návratem vyloučeného Marka Sikory se hosté trefili potřetí a do branky Motoru po oddechovém čase zamířil David Gába místo Petra Kváči.

Budějovičtí se probudili až po náhodném, ale pěkném gólu Filipa Vlčka z 27. minuty. Bombou od modré v přesilovce brzy snížil Roman Vráblík a ve 42. minutě srovnal v další přesilovce zblízka Matin Heřman. Za čtyři minuty si však hosté vzali zpátky vedení díky teči Milana Procházky. Necelé tři minuty před sirénou zařídil vyrovnání Miloslav Čermák, jenž byl před brankou důraznější, než obránce Radomír Pála. Desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři ukončil velmi rychle bekhendovou trefou Luboš Rob. „Z hráčů byla před plnou halou cítit velká nervozita. Zodpovědnost svazovala nejen mladé,“ uvedl kouč Antonín Stavjaňa.

WSM 1. liga, čtvrtfinále play off, 1. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC ZUBR Přerov 5:4 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)
27. F. Vlček (L. Rob ml., Šulek), 32. R. Vráblík (L. Rob ml.), 42. M. Heřman (Pavlin, R. Vráblík), 58. M. Čermák (F. Novák, L. Rob ml.), 63. L. Rob ml. (Fillman, M. Čermák) – 4. Plášek TS, 22. R. Pšurný (M. Procházka, Malina), 23. M. Procházka (R. Pšurný, Malina), 46. M. Procházka (Chmelíř, R. Pšurný).
Rozhodčí: Dědek, J. Doležal – Zídek, Polák.
Vyloučení: 7:10.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 37:21.
Diváků: 6 168.
ČEZ Motor: Kváča (23. D. Gába) – Fillman, F. Novák, Pavlin, P. Pýcha ml., R. Vráblík, Mucha, J. Suchánek – Dostálek, Pajić, M. Čermák, Nouza, Vak, M. Heřman, Šulek, F. Vlček, L. Rob ml., Babka, Škoda, Fronk Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 26. února.
Stav série:
1:0.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.