Vydařil se první krok na cestě za snem. Motor zakončil čtvrtfinále play off hladkou výhrou

06.03.2018

Hokejisté Motoru si udrželi domácí neporazitelnost v letošním play off a zakončili čtvrtfinálovou sérii celkovým poměrem 4:1 na utkání, když v pátém souboji zvítězili u břehu Vltavy 3:0. Po rozpačitém úvodu se uklidnili vedoucím gólem na začátku prostřední dvacetiminutovky a zbytek zápasu dokázali kontrolovat, byť proti silově hrajícímu soupeři neměli snadný úkol. Jméno příštího soupeře se Jihočeši dozví nejdříve 8. března, kdy může skončit duel Prostějov - Kladno (zatím 2:3).

Č. BUDĚJOVICE – Domácí předvedli aktivní nástup, vytvořili si několik příležitostí, ale také hosté brzy měli práci pro budějovického brankáře Petra Kváču. Neurovnané úvodní dějství poté rozdrobila častá vyloučení a žádnou ozdobou nebyly ani oboustranně nepříliš vydařené přesilovky. Vedoucí trefu zařídil ve 22. minutě Vít Jonák, jenž vypíchl kotouč nepozornému Marku Sikorovi a prosadil se u pravé tyčky. Při vlastním oslabení o deset minut později se autor gólu ocitl sám před brankářem Martinem Růžičkou, ale tentokrát neuspěl.

V závěru druhé části nevyužili domácí 103 vteřiny trvající přesilovku pět na tři, přesto ve 38. minutě zvýšili náskok. Havířovský Jiří Fronk ztratil puk ve středním pásmu a rychlý protiútok zakončil Lukáš Květoň přesnou střelou kolem brankářovy vyrážečky. Rostoucí nervozitu Moravanů ve třetí periodě brali Jihočeši s nadhledem a pobavili diváky individuálními akcemi Josefa Mikysky či Mitche Fillmana, kteří se protáhli před Martina Růžičku. Uzavření střeleckého účtu však přenechali Petru Vampolovi, jenž v 57. minutě tečoval puk vyslaný Miloslavem Čermákem.

Marian Jelínek, trenér Motoru: „Ceníme si dnešní nuly a je třeba říct, že celá série byla velmi obtížná. Mužstvo Havířova hraje hokej, který bolí a je hodně fyzicky náročný. Moravané hráli na pět beků a trochu jsme počítali s tím, že jim budou docházet síly. Na konci se to začalo projevovat. Teď využijeme několika dní volna, které máme navíc, a věříme, že se uzdraví někteří marodi.“
Jiří Režnar, trenér Havířova: „Chtěl bych poděkovat Budějovicím za korektní zápasy. Rozehřáli jsme je pro jejich postupovou misi. Náš cíl se naplnil účastí v play off.“

WSM 1. liga, čtvrtfinále play off, 5. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Residomo Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
22. Jonák (L. Rob ml.), 38. L. Květoň (Martin Novák, F. Novák), 57. Vampola (M. Čermák).
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – Zídek, R. Špringl.
Vyloučení: 9:9.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 37:24.
Diváků: 5 769.
ČEZ Motor: Kváča – P. Pýcha ml., Kutlák, Fillman, F. Novák, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, J. Mikyska, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, L. Květoň, F. Vlček, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 6. března.
Konečný stav série:
4:1.

Ladislav Lhota

25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.
25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.