Vydařil se první krok na cestě za snem. Motor zakončil čtvrtfinále play off hladkou výhrou

06.03.2018

Hokejisté Motoru si udrželi domácí neporazitelnost v letošním play off a zakončili čtvrtfinálovou sérii celkovým poměrem 4:1 na utkání, když v pátém souboji zvítězili u břehu Vltavy 3:0. Po rozpačitém úvodu se uklidnili vedoucím gólem na začátku prostřední dvacetiminutovky a zbytek zápasu dokázali kontrolovat, byť proti silově hrajícímu soupeři neměli snadný úkol. Jméno příštího soupeře se Jihočeši dozví nejdříve 8. března, kdy může skončit duel Prostějov - Kladno (zatím 2:3).

Č. BUDĚJOVICE – Domácí předvedli aktivní nástup, vytvořili si několik příležitostí, ale také hosté brzy měli práci pro budějovického brankáře Petra Kváču. Neurovnané úvodní dějství poté rozdrobila častá vyloučení a žádnou ozdobou nebyly ani oboustranně nepříliš vydařené přesilovky. Vedoucí trefu zařídil ve 22. minutě Vít Jonák, jenž vypíchl kotouč nepozornému Marku Sikorovi a prosadil se u pravé tyčky. Při vlastním oslabení o deset minut později se autor gólu ocitl sám před brankářem Martinem Růžičkou, ale tentokrát neuspěl.

V závěru druhé části nevyužili domácí 103 vteřiny trvající přesilovku pět na tři, přesto ve 38. minutě zvýšili náskok. Havířovský Jiří Fronk ztratil puk ve středním pásmu a rychlý protiútok zakončil Lukáš Květoň přesnou střelou kolem brankářovy vyrážečky. Rostoucí nervozitu Moravanů ve třetí periodě brali Jihočeši s nadhledem a pobavili diváky individuálními akcemi Josefa Mikysky či Mitche Fillmana, kteří se protáhli před Martina Růžičku. Uzavření střeleckého účtu však přenechali Petru Vampolovi, jenž v 57. minutě tečoval puk vyslaný Miloslavem Čermákem.

Marian Jelínek, trenér Motoru: „Ceníme si dnešní nuly a je třeba říct, že celá série byla velmi obtížná. Mužstvo Havířova hraje hokej, který bolí a je hodně fyzicky náročný. Moravané hráli na pět beků a trochu jsme počítali s tím, že jim budou docházet síly. Na konci se to začalo projevovat. Teď využijeme několika dní volna, které máme navíc, a věříme, že se uzdraví někteří marodi.“
Jiří Režnar, trenér Havířova: „Chtěl bych poděkovat Budějovicím za korektní zápasy. Rozehřáli jsme je pro jejich postupovou misi. Náš cíl se naplnil účastí v play off.“

WSM 1. liga, čtvrtfinále play off, 5. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Residomo Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
22. Jonák (L. Rob ml.), 38. L. Květoň (Martin Novák, F. Novák), 57. Vampola (M. Čermák).
Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček – Zídek, R. Špringl.
Vyloučení: 9:9.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 37:24.
Diváků: 5 769.
ČEZ Motor: Kváča – P. Pýcha ml., Kutlák, Fillman, F. Novák, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, J. Mikyska, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, L. Květoň, F. Vlček, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 6. března.
Konečný stav série:
4:1.

Ladislav Lhota

19. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová jedním gólem přispěla k vítězství ženské reprezentace nad Finskem 6:2 ve čtvrtfinále mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Semifinálovým soupeřem Češek budou dnes večer Kanaďanky.
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?