První finálový krok v play off Krajské ligy se vydařil Strakonicím, které zdolaly Český Krumlov

23.03.2018

Strakoničtí překonávají soupeře i divácké rekordy v Krajské lize. Obojí se jim povedlo také v prvním finálovém duelu play off, když si u břehu Otavy poradili s obhájcem titulu, Slavojem Český Krumlov. Úvod patřil domácím, od poloviny první třetiny se zvedali hosté a dlouho byli lepším týmem, jenže strakonickým hráčům lépe vycházelo zakončení. Závěrečné dějství se postupně zvrhlo v sérii potyček a nehokejových okamžiků. Nervozita panovala rovněž v hledišti.

STRAKONICE – Domácí začali výborně. Pod dojmem rychlého vedení slevili z tempa, přesto dali šťastně třetí gól. Hosté snížili na 3:2, jenže Strakoničtí znovu odskočili o dvě trefy. Po ataku na strakonického brankáře před polovinou třetí části se vytratil hokej. Protivníci si vyřizovali účty, nebyla to hezká podívaná. „Vletěli jsme na soupeře, ale brzy nás ukolébal náskok. Ve druhé třetině byli jasně lepší hosté, ale podržel nás gólman. Závěr vyplnily nechutnosti, moc tomu nepomohli ani rozhodčí,“ popisoval strakonický vedoucí Jaroslav Papež. „Rozhodla první třetina, kterou jsme zaspali. Zbytek utkání jsme doháněli manko. Na konci to byla fraška,“ doplnil krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Série na dvě vítězství pokračuje na ledě Českého Krumlova v neděli 25. března od 17.00 hodin. Případný třetí zápas by se hrál ve Strakonicích v neděli 1. dubna od 17.00 hodin.

Krajská liga, finále play off, 1. zápas:

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
4. Dlouhý (Samohejl, D. Papež), 6. T. Růžička (Ruda, M. Hrubý), 15. P. Šebesta (Jar. Hřebíček), 35. Dlouhý (Samohejl), 50. Dlouhý (T. Růžička), 60. Ruda – 17. J. Krcho (Vondřich, Andrýsek), 32. Vondřich (J. Krcho), 58. Vondřich (Kadlec).
Rozhodčí:
D. Čáp, Poskočil – P. Němec, Mart. Šesták.
Vyloučení: 10:13, navíc Malovec (Č. Krumlov) 10 minut, Břečka (Č. Krumlov) do konce (TH).