První a poslední gól padl v 63. minutě. Čest Motoru zachraňoval obránce Pavel Pýcha

27.09.2017

Budějovičtí hlavně v první třetině připomínali dobře vycvičené vojsko, které nedostalo munici. Velké manévry zůstaly bez efektu. Hosté se postupně rozehrávali, ve druhém dějství trefovali tyčky, zato navrátilec do domácí sestavy Lukáš Květoň ležérně naložil s nabídnutým trestným střílením. Nejlepšího gólmana v soutěži (podle statistik) Jana Strmeně ve frýdecké brance překonal až ve třetí minutě nastaveného času Pavel Pýcha z přečíslení dva na jednoho.

Č. BUDĚJOVICE – Dres Motoru poprvé v sezoně oblékl rekonvalescent Lukáš Květoň, po jednozápasové pauze se vrátil obránce Žiga Pavlin. Na marodce zůstali Ján Mucha s Martinem Novákem. Hostům chyběl budějovický odchovanec Tomáš Jáchym (jeho starší bratr Miloslav absolvoval s Motorem celou letní přípravu a odstěhoval se do Popradu) i exbudějovický šikula Rostislav Martynek. Úvodní perioda byla jasnou záležitostí Jihočechů, od druhé části se vyrovnaly síly. Utkání se nakonec proměnilo v partii dvou výborných brankářů, z níž vyšel šťastněji domácí Petr Kváča.

Budějovičtí udrželi domácí neporazitelnost a zadrápli se na čtvrté příčce tabulky (nečekaným lídrem se stal Přerov, který pokořil Karlovy Vary). Frýdečtí zůstali nejúspěšnějším celkem na kluzištích soupeřů – z pěti vystoupení (jeden zápas si předehráli) vždy brali alespoň bod. „Odehráli jsme výborně první třetinu. Možná to chtělo lepší clonění, aby některá střela skončila gólem. Od druhé třetiny se čekalo, kdo udělá rozhodující chybu,“ konstatoval kouč vítězů Antonín Stavjaňa. „V úvodu nás domácí brutálně přestříleli. Měli jsme zbytečný ostych. Potom jsme vyrovnali hru. Bodu si ceníme, tady se moc získávat nebudou,“ řekl za poražené Marek Malík.

WSM 1. liga, 7. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Frýdek-Místek 1:0 v prodloužení
Gól a nahrávky:
P. Pýcha ml. (Dostálek, Galamboš)
Rozhodčí:
J. Doležal, Mich. Kostourek – Malý, Šimán.
Vyloučení: 5:4.
Střely na branku: 38:20.
Diváků: 5 325.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Crowder, Galamboš, Dostálek, Šulek, F. Vlček, M. Heřman, L. Květoň, Káník, Marcel. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 27. září.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.