Proti Trhačům, kteří jsou farmou Pirátů, stačilo Motoru v každé třetině vstřelit jeden gól

05.12.2016

Mikulášský zápas 31. kola druhé nejvyšší soutěže si hokejisté Motoru střelecky rozdělili na tři stejné díly. Proti Trhačům v Kadani jim stačil v každé třetině jeden gól a protože brankář Petr Kváča uhájil čisté konto, odvezli si hladké vítězství. Na úspěch dosáhli i bez čerstvé posily Štěpána Hřebejka, jemuž dosavadní zaměstnavatel, extraligový Chomutov, zakázal nastoupit v duelu s farmářským týmem Pirátů. Jihočeši si udrželi na vedoucí příčce pětibodový náskok před Jihlavou.

KADAŇ – Trenéři Antonín Stavjaňa s Martinem Štrbou v porovnání s předchozím zápasem doma proti Mostu promíchali obranné dvojice i útočné řady, stále však nemohli počítat s Fillmanem, Pýchou či Kuchejdou. Do zadní linie nasadili devatenáctiletého juniora Michala Michala, jenž v dospělém hokeji zatím stihl tři zápasy v barvách druholigového David Servisu. Při premiéře za Motor se odvděčil za důvěru svým podílem na gólu Tomáše Nouzy, který v Kadani otevřel skóre.

Druhou trefu přidal v závěru prostředního dějství kapitán týmu Lukáš Květoň, jenž v přečíslení dva na jednoho dal přednost střele a překvapil brankáře Tadeáše Dvořáka. Výsledkovou pečeť zařídil v 50. minutě kanonýr Miloslav Čermák (trefil se pošestnácté v sezoně) z dorážky po předchozí střele velice aktivního Benjamina Walkera. Ve 32. kole ve středu 7. prosince přivítají Jihočeši v Budvar aréně prvoligového nováčka z Frýdku-Místku, za který nastupuje budějovický odchovanec Miloslav Jáchym.

WSM 1. liga, 31. kolo:

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor Č. Budějovice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
14. Nouza (Walker, Michal), 38. L. Květoň (Nouza, Žovinec), 50. M. Čermák (Walker, Nouza).
Rozhodčí: Würtherle – T. Svoboda, Maštalíř.
Vyloučení: 7:5.
Diváků: 370.
ČEZ Motor: Kváča – R. Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, J. Suchánek, M. Mazanec, Mucha – Walker, Nouza, M. Čermák, Chovan, Pajić, L. Květoň, Šulek, Škoda, Babka, Točík, L. Rob ml., Guman. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 5. prosince.

(red)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.