Proti moravským celkům ve 2. lize uspěl jenom Písek. Doma nezabraly D. Servis ani Tábor

02.12.2018

Ve 22. kole třetí nejvyšší celostátní soutěže došlo znovu ke konfrontaci mezi účastníky skupin Jih a Východ. Ze zástupců českého jihu se prosadil na domácím ledě pouze Písek, který v kanonádě proti Opavě dirigoval autor hattricku a dvou asistencí Jan Sýbek. Budějovický David Servis vydatně posílený z Motoru vzdoroval nebezpečnému Hodonínu, ale nešla mu střelba. Stejná nemoc trápila i hokejisty Tábora, kteří se Šumperkem nepropadli herně, ale neskórovali ani jednou.

JIŽNÍ ČECHY – Písečtí potvrdili formu a přestože prohrávali s Opavou od 2. minuty, nenechali se zlomit a svého soupeře dokonale položili na lopatky. Sbírkou pěti kanadských bodů se zaskvěl Jan Sýbek. Jeho lajna s Janem Polatou a Petrem Hučkem řádila hlavně v závěru prostředního dějství, kdy dvakrát skórovala během jediného oslabení. Jistotu představoval za pár dní dvacetiletý brankář Martin Hauser, jemuž loni nesedlo angažmá v Německu, ale po návratu parádně drží svůj tým. „Začátek utkání nebyl z naší strany nic moc. Udělali jsme dost chyb v obranném pásmu. Od druhé třetiny jsme hráli dobrý hokej a předčili soupeře ve všech směrech,“ liboval si asistent Václav Šrámek.

Budějovický David Servis se dočkal výraznější podpory od Motoru. Kluby se zatím nedohodly na posunutí začátků domácích zápasů, aby nemusely trápit fanoušky časovou kolizí, ale k souboji s Hodonínem poslal prvoligový klub servismanům nebývalou dávku pendlujících hráčů z juniorky (D. Dudáček, V. Prospal, Silný, V. Krcho) i A-týmu (Dančišin, J. Doktor). Luxusní sestava se čtyřmi útoky a sedmi beky byla zdatným soupeřem favoritovi, který rozhodl o vítězství necelé tři minuty před třeti sirénou. „Ve druhé a třetí části jsme byli lepší a minimálně bod nám unikl mezi prsty. Štěstíčko nestálo na naší straně, ale kluci se nemají za co stydět,“ prohlásil asistent Jiří Fedur.

Utrápenou sezonu Tábora nikterak nevylepšil zápas proti Šumperku. Při neúčasti bratří Černých a Marcela Dvořáka posílil obranu budějovický pendl Ondřej Kachyňa, pomoci musel i útočník Radek Pechánek. Do ofenzívy se vrátil po pauze Dominik Točík. „Kohouti“ nevyužili dvě přesilovky pět na tři a spálili řadu šancí. Drželi přijatelný stav 0:1 do 54. minuty, nicméně potom dvakrát inkasovali, aniž sami dokázali překonat Ondřeje Halodu v šumperské kleci. „Odehráli jsme relativně dobrý zápas. Stačili jsme soupeři, jehož kvalita je trochu někde jinde. Bohužel, provází nás střelecká nemohoucnost. Dva góly jsme dostali kvůli nepokrytí hráče,“ sumíroval hlavní kouč Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih a Východ, 22. kolo:

IHC Písek – HC Slezan Opava 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)
13. J. Šuhaj (Sýbek), 20. Tintěra (Červinský, J. Šuhaj), 31. J. Šuhaj (Sýbek), 39. Sýbek (Hučko), 40. Sýbek, 46. Sýbek (Hučko), 60. Dom. Bílek (Marcilis) – 2. Hendrych (Rousek), 49. L. Černý (Spratek), 50. Hendrych (Pělucha).
Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, Rubáš.
Vyloučení: 3:5, navíc V. Šuhaj (Písek) 10 minut + do konce, Hendrych (Opava) 10 minut.
Využití: 2:0.
V oslabení: 2:0.
Nejlepší hráči: Sýbek – Štindl.
Diváků: 310.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, Marcilis, Tintěra, V. Šuhaj (23. Strnad), J. Šuhaj. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 1. prosince.

HC David Servis – SHK iClinic Hodonín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
40. Dančišin (J. Doktor, D. Dudáček) – 30. Hložínek (Kobylík, Charvát), 58. Matula (M. Růžička, Finsterle).
Rozhodčí: Jílek – Krátký, M. Svoboda.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 148.
D. Servis: T. Klestil – L. Kříž, Radoš, Petr Procházka, Škopek, Grauer (41. V. Prospal nejml.), D. Dudáček – R. Šulčík, Jan Bárta, Hřebejk, Jiří Bárta, Sumerauer, Ferebauer, Kronus, Dančišin, J. Doktor, Tejko, V. Krcho, Silný. Trenéři Milan Kupka, Jiří Fedur a Tomáš Vak.

HC Tábor – Draci Šumperk 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
14. Pokorný (Vaněk, M. Haloda), 54. Antonov (Sedlák, Pokorný), 56. Ostřanský (Pokorný, Antonov).
Rozhodčí: Šperl – P. Šimánek, Hnát.
Vyloučení: 3:7, navíc Vaněk (Šumperk) 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 34:34.
Diváků: 672.
HC Tábor: Vecka – M. Havran, Hajič, Kachyňa, Tesař, R. Pechánek, Raiterman – Točík, J. Matušík, Blažek, Hrala, Zayml, Sladkovský, Drda, Řezáč, Prášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.
18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.