Proti Litvínovu a K. Varům na sledgích nastoupilo jen sedm hráčů, přesto nezklamali

11.10.2016

Dalšími dvěma víkendovými koly pokračovala Česká sledge hokejová liga. Jihočeský zástupce Motor sledge České Budějovice se po neúspěšném úvodu na kluzištích soupeřů poprvé ukázal v domácím prostředí a získal první body v letošním ročníku. Vítězství 3:1 nad Litvínovem se zrodilo na soběslavském ledě. O den později na druhé ploše Budvar arény nestačili Jihočeši na favorizované Karlovy Vary, ale po dlouhé době uhráli s tímto soupeřem alespoň přijatelný výsledek 0:3.


SOBĚSLAV / Č. BUDĚJOVICE – Přestože před startem aktuální sezony rozšířili kádr o skupinu hostujících hráčů z Vídně a Klagenfurtu, nastoupili sledge hokejisté Českých Budějovic do úvodních zápasů s velmi zeštíhlenou sestavou. Zatímco do Pardubic a Olomouce v 1. a 2. kole se vypravilo osm hráčů plus brankář, tentokrát se k domácí premiéře sešlo pouze sedm statečných borců do pole.

V brance debutoval Rakušan Michael Ossmitz a počínal si velmi dobře hlavně při souboji s Karlovými Vary, kdy především jeho zásluhou skončila třetí třetina bez obdržených gólů a celkový výsledek patří k nejlepším proti Západočechům za posledních osm let. Jeho kolega Michal Havelka, jenž si prošel střeleckým peklem na pardubickém a olomouckém ledě, se posunul do role trenéra (proti Litvínovu) a vedoucího mužstva (proti Varům).

Výkon se zlepšil o sto procent

Citelně byla znát neúčast nemocného kapitána Jiřího Rumplíka. Ze stejného důvodu chyběl i Filip Paclík a jeho otec Václav Paclík, který absolvoval operaci kolena. Způsobilí ke hře nebyli ani Martin Pachoining a Thomas Schichler. Po letní zdravotní pauze se naopak vrátil zkušený Daniel Kalina a zapojil se také novomanžel Jakub David (jeden z povolených hráčů bez hendikepu), jenž se hned v prvním duelu s Litvínovem prezentoval dvěma góly a připojil se k dosud jedinému střelci v motoráckém dresu Sandru Kalegerisovi.

Z útoku do obrany se v nouzi přesunul další zkušený hráč Zdeněk Klíma. Ukázalo se, že to byl dobrý tah. Klíma velmi dobře zezadu podporoval rychlého Kalegerise a společně se několikrát utrhli k nebezpečnému brejku. „Na začátku utkání s Litvínovem jsme třikrát jeli sami na bránu, ale neskórovali jsme ani jednou. Z první kloudné soupeřovy akce jsme potom dostali laciný gól. Do přestávky jsme srovnali a ve zbývajícím čase (hraje se třikrát patnáct minut – pozn.) jsme měli podstatně navrch,“ konstatoval Michal Havelka.     

Do boje s karlovarskými Žraloky vstupovali Jihočeši pokorně, neboť již po léta od nich inkasují vysoké příděly. „Hosté vytvářeli neustálý tlak, ale nám se občas dařily brejkové situace a také jsme zaměstnávali jejich gólmana. Čekali jsme, že nám dojdou síly. Měli jsme méně hráčů, než soupeř. Paradoxně jsme však výborně zvládli závěr, což byla do značné míry zásluha brankáře Ossmitze. Mohu říct, že v obou utkáních na domácím ledě jsme podali o sto procent lepší výkon, než předtím v Pardubicích a Olomouci,“ doplnil Michal Havelka.   

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 3. a 4. kolo:

Motor sledge Č. Budějovice – HC Litvínov sledge 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
13. David (Haindl), 26. David (Kalegeris), 34. Kalegeris (Burtcher) – 11. Záluský (Žižka).
Rozhodčí: Fiala a Drachovský.
Vyloučení: 0:2.
Využití: 0:0.
Diváků: 20.
Motor sledge: Ossmitz – Ebendorfer, Burtcher, Klíma – Kalegeris, Haindl, David, Kalina. Trenér Michal Havelka.
Hráno na ZS v Soběslavi 7. října 2016.

Motor sledge Č. Budějovice – SKV Sharks Karlovy Vary 0:3 (
Góly a nahrávky:
10. Geier (Berger, Wágner), 15. Geier (Wágner), 29. Wágner (Berger).
Rozhodčí: Macák – P. Šimánek, Horáček.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:1.
Diváků: 40.
Motor sledge: Ossmitz – Ebendorfer, Burtcher, Klíma – Kalegeris, Haindl, David, Kalina. Trenér Jan Janda.
Hráno v Budvar aréně Č. B., 8. října 2016.

Příští utkání:

5. kolo, sobota 22. října
Motor sledge – HC KES Studénka
6. kolo, neděle 23. října
Motor sledge – SHK LAPP Zlín

(lho)Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web