Prostějovští Jestřábi Žálčík, Luňák, Prokeš se vyřádili proti Motoru. Ještěže nehrál Tomáš Nouza

04.11.2018

Před reprezentační přestávkou absolvovali českobudějovičtí hokejisté trochu rozházený a z pohledu výsledků jednoznačně špatný týden. V pondělní dohrávce 16. kola druhé nejvyšší soutěže prohráli na ledě Benátek, ve středu jim 20. kolo nabídlo volný los, načež relativně odpočinutí v sobotním 21. kole padli v Prostějově. Náskok na čele Chance ligy se jim ztenčil, druhá Dukla Jihlava zaostává o čtyři body. Devět dní budou jen trénovat, ve 22. kole vyzvou Kadaň.


PROSTĚJOV – Celek Motoru poprvé v sezoně prohrál dvě utkání v řadě, zatímco Hanáci šťastně ukončili sérii tři porážek. Skóre otevřel již v 5. minutě exbudějovický forvard Lukáš Žálčík, jenž také pečetil výsledek při power play hostí deset vteřin před třetí sirénou a dokonale se vyřádil proti svému bývalému týmu. Podobně se činili i další útočníci s českobudějovickou hráčskou minulostí. Lukáš Luňák dával gól na 2:1, Radek Prokeš nahrával na čtvrtou trefu Prostějova.

Možná bylo pro Jihočechy štěstím, že nenastoupil marodící Tomáš Nouza, který proti nim často boduje. V barvách Motoru se dvěma střeleckými zápisy prezentoval Frankokanaďan David Gilbert, domácí si však od stavu 2:1 udrželi náskok až do konce. Drama nastalo v závěru, kdy hosté zásluhou tečujícího Jiřího Šimánka v přesilovce zredukovali skóre na 4:3 a poté zkusili hru v šesti bez brankáře Jana Strmeně. Ten se stal týmovou jedničkou poté, co Petr Kváča zamířil na měsíční hostování do extraligovéhio Třince.       

Chance 1. liga, 21. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
5. Žálčík (Dvořáček, J. Zdráhal), 25. L. Luňák (J. Zdráhal, Havlík), 34. Mikliš (Starý), 40. Divíšek (Prokeš, J. Zdráhal), 60. Žálčík (Divíšek, Dvořáček) – 15. Gilbert (Endál, M. Novák), 36. Gilbert (M. Heřman, M. Hrubec), 55. Šimánek (Dančišin, Pavlin).
Rozhodčí: Fiala, Kašík – Lukš, Jiří Novák.
Vyloučení: 6:9, navíc P. Pýcha ml. (Motor) 10 minut.
Využití: 3:2.
Střely na branku: 30:43.
Diváků: 1 814.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený, Pavlin, Kachyňa – Babka, Dančišin, M. Beránek, M. Čermák, Šimánek, M. Novák, M. Heřman, Gilbert, M. Hrubec, Endál, R. Přikryl, J. Doktor. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 3. listopadu.

(red)


Krátké zprávy
20. 07. 2019 Obranu chomutovských Pirátů před sezonou v Chance lize posílil Dušan Žovinec (naposledy Prostějov), jenž v minulosti prošel také dvě jihočeské štace v budějovickém Motoru a IHC Písek.
20. 07. 2019 Českobudějovický útočník Martin Beránek a českokrumlovský odchovanec Matěj Toman (nyní Prince George Cougars, WHL) figurují v nominaci repezentačního týmu devatenáctiletých pro přípravný kemp v Břeclavi a turnaj Summer Hockey Challenge v Popradu. Akce se uskuteční v době od 28. července do 3. srpna. Kustodem týmu je budějovický Jiří Šrámek.
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web