Prospalův Motor nestačil na extraligovou Plzeň ani v domácí odvetě před početným publikem

07.08.2018

Druhé přípravné utkání na srpnovém ledě se stejným soupeřem, druhá porážka. Tak vyzněla bilance dvojutkání Motoru s Plzní. Úvodní duel na západě Čech 2. srpna vyhráli domácí (s Gulašem a Vráblíkem v sestavě) 4:1, odveta v Budvar aréně o pět dní později skončila výsledkem 2:3 pro hosty. Dalším soupeřem znovu u břehu Vltavy bude kazašský celek Irtyš Pavlodar ve čtvrtek 9. srpna (17.30).

Č. BUDĚJOVICE – Oproti prvnímu souboji v černé Plzni poslali budějovičtí trenéři na led zkušenější sestavu. Chyběla již z kádru vyřazená pětice mladíků Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Jakub Káník, Vojtěch Krcho, Michal Silný, naopak zapojili se ostřílení borci René Vydarený, Jiří Šimánek či Vladimír Škoda. Do brankoviště se místo Jana Strmeně postavil Petr Kváča. V hlediští zůstal kanadský útočník David Gilbert, jenž dorazil ze zámoří den před utkáním.

Solidně zaplněné hlediště sledovalo od prvních minut svižný hokej, ve kterém domácí byli extraligovému sokovi minimálně vyrovnaným soupeřem. Rukopis nové trenérské dvojice se projevoval v aktivním způsobu hry, z něhož Budějovičtí vytěžili vedoucí trefu již na konci 2. minuty. Po nádherné přihrávce Cody Bradleyho z levé strany skóroval zblízka Jakub Doktor. Tyčky za zády běloruského gólmana v plzeňských službách Dmitrije Milčakova potom bombami od modré čáry trefovali Mitch Fillman a Ondřej Kachyňa, jenže hosté v 18. minutě lacino vyrovnali z rychlého protiútoku.

Druhé dějství bylo ze strany Jihočechů o poznání slabší. Dvakrát inkasovali, dalším gólům zabránil Petr Kváča, jednou zazvonila branková konstrukce. V závěru Motor zase běžel naplno, ale výsledek se podařilo pouze upravit díky úspěšnému zakončení Lukáše Endála v přesilovce. „Zápas nám utekl po vyrovnávacím gólu. Přestali jsme hrát, celou druhou třetinu jsme byli pod tlakem. Kupili jsme chybu za chybou. Proti soupeři jako Plzeň se nedá hrát jenom půl zápasu,“ neradoval se kouč Václav Prospal.

Příprava:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Škoda Plzeň 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
2. J. Doktor (Bradley), 56. Endál (Fillman, Šimánek) – 18. D. Kindl (Kracík), 23. Kodýtek, 37. Kracík (Preisinger).
Rozhodčí: Pešina, D. Pražák – M. Jindra, Zíka.
Vyloučení: 4:6.
Diváků: 3 172.
ČEZ Motoor: Kváča – Fillman, Kutlák, Čáp, Kachyňa, Plášil, Vydarený – Endál, J. Čížek, M. Čermák, Zd. Doležal, Dančišin, M. Novák, J. Babka, Bradley, Šimánek, Šulek, Škoda, J. Doktor. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 7. srpna.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.