Projekt Výchova talentované mládeže se dal do pohybu dalším ročníkem

07.10.2021


Český hokej odstartoval další ročník projektu Výchova talentované mládeže (VTM) pro hráče v kategoriích U14 a U15. Hokejisté ročníků 2007 a 2008, vybraní na základě výkonnosti, jejich přístupu k hokeji a školního prospěchu, absolvují v rámci projektu pod vedením zkušených skills trenérů, regionálních trenérů a trenérů krajských výběrů tréninky a zápasy mezi krajskými výběry. Součástí srazů jsou rovněž testy prováděné odborníky z FTVS Univerzity Karlovy.


PRAHA – V první části sezony se kempy uskuteční ve čtyřech termínech vždy na sedmi zimních stadionech, ve druhé části se dvakrát setkají výběry západu, středu a východu. V závěru sezony vyvrcholí projekt kempy pro výběry Čech a Moravy. Cílem projektu je pomoci hráčům s přechodem do akademií a nejmladší reprezentace U16, zajistit jim kvalitní nadstavbovou přípravu včetně nácviku speciálních dovedností a vytvořit prostor pro srovnání s nejlepšími vrstevníky. Pravidelně pořádané srazy umožňují pracovat s talentovanou mládeží na co nejvyšší úrovni.

Součástí kempů jsou také cvičení pro brankáře nebo výměna zkušenosti mezi trenéry svazu a krajů. Obsah tréninků dovedností koordinuje Tomáš Pacina, hlavní skills trenér Českého hokeje. Hlavním manažerem projektu VTM je Michal Razým. Trenéry výběru Jihočeského kraje v kategorii U15 jsou Jiří Hanzal a Ladislav Kolda st., jihočeský výběr U14 trenérsky vedou Petr Šachl a Tomáš Ulman. Na jihu Čech se scházejí také výběry U13 (trenéři Jan Kudrna a Tomáš Nouza) a U12 (trenéři Jan Boháč a Jan Bartizal) díky podpoře z krajského úřadu.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou) 


Krátké zprávy
19. 10. 2021 Extraliga juniorů, dohrávka 4. kola: Vítkovice - Motor Č. Budějovice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1). Góly a nahrávky poražených: 12. Remeš (M. Masopust, L. Pavlát), 55. M. Masopust (L. Pavlát, Remta). Jihočeši stále čekají na první tříbodové vítězství a zůstávají přikovaní ke dnu tabulky.
19. 10. 2021 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec byl vyhlášený nejlepším gólmanem KHL za uplynulý týden. Třicetiletý reprezentant vychytal v barvách Avangardu Omsk tři vítězství s úspěšností zákroků 94.79 procenta a průměrem obdržených gólů 1.67.
18. 10. 2021 Křídelní útočník Martin Hraňo oblékl dres Spartaku Soběslav v Krajské lize letos poprvé až v 5. kole, kdy jeho tým zvítězil 9:1 ve Veselí nad Lužnicí. Třiatřicetiletého rodáka ze Slovenska nepustily předtím na led potíže s krční páteří. V lužnickém derby proti veselské Lokomotivě naskočil pouze třikrát na přesilovou hru, přesto se stihl prezentovat gólem na 8:1 v 57. minutě.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie