Projekt Výchova talentované mládeže se dal do pohybu dalším ročníkem

07.10.2021


Český hokej odstartoval další ročník projektu Výchova talentované mládeže (VTM) pro hráče v kategoriích U14 a U15. Hokejisté ročníků 2007 a 2008, vybraní na základě výkonnosti, jejich přístupu k hokeji a školního prospěchu, absolvují v rámci projektu pod vedením zkušených skills trenérů, regionálních trenérů a trenérů krajských výběrů tréninky a zápasy mezi krajskými výběry. Součástí srazů jsou rovněž testy prováděné odborníky z FTVS Univerzity Karlovy.


PRAHA – V první části sezony se kempy uskuteční ve čtyřech termínech vždy na sedmi zimních stadionech, ve druhé části se dvakrát setkají výběry západu, středu a východu. V závěru sezony vyvrcholí projekt kempy pro výběry Čech a Moravy. Cílem projektu je pomoci hráčům s přechodem do akademií a nejmladší reprezentace U16, zajistit jim kvalitní nadstavbovou přípravu včetně nácviku speciálních dovedností a vytvořit prostor pro srovnání s nejlepšími vrstevníky. Pravidelně pořádané srazy umožňují pracovat s talentovanou mládeží na co nejvyšší úrovni.

Součástí kempů jsou také cvičení pro brankáře nebo výměna zkušenosti mezi trenéry svazu a krajů. Obsah tréninků dovedností koordinuje Tomáš Pacina, hlavní skills trenér Českého hokeje. Hlavním manažerem projektu VTM je Michal Razým. Trenéry výběru Jihočeského kraje v kategorii U15 jsou Jiří Hanzal a Ladislav Kolda st., jihočeský výběr U14 trenérsky vedou Petr Šachl a Tomáš Ulman. Na jihu Čech se scházejí také výběry U13 (trenéři Jan Kudrna a Tomáš Nouza) a U12 (trenéři Jan Boháč a Jan Bartizal) díky podpoře z krajského úřadu.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou) 


Krátké zprávy
09. 08. 2022 Písecký odchovanec Adam Měchura jednou gólovou asistencí přispěl k vítězství českého reprezentačního týmu nad Slovenskem v poměru 5:4 při ostrém vstupu do světového šampionátu dvacetiletých na ledě kanadského Edmontonu.
09. 08. 2022 Příprava juniorů: Motor Č. Budějovice - Hokejová akademie Linec 6:0, góly Turek a Kříž po 2, Sochor, Hohenberger.
09. 08. 2022 Extraligový Motor ve svém druhém přípravném utkání utrpěl nepříjemný debakl. Rytíři Kladno - Motor Č. B. 7:2 (3:0, 2:2, 2:0). Góly za poražené dávali Vojtěch Tomeček (při své premiéře v budějovickém dresu) a Kristofers Bindulis. Hrálo se v Příbrami.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie