Prohrát v Jihlavě, budiž. Ale 0:7? To je na pováženou

10.09.2018

Jakkoliv je jihlavská Dukla pouhým odvarem slavného armádního týmu, který v minulém století sbíral tituly a dodával hvězdy do reprezentace, dokáže se vždycky vytáhnout proti budějovickému Motoru. Ve 2. kole Chance ligy potopila Jihočechy podeváté v řadě a odčinila porážku z 1. kola v Přerově. Svěřenci Václava Prospala po úvodní výhře doma nad Benátkami tentokrát propadli. Vychytal je švédský brankář Niklas Lundström a hattrick jim nasypal Matěj Pekr.

JIHLAVA – Již v 5. minutě otevřel skóre ve vlastním oslabení Lukáš Anděl. O dvět minut později zvýšil Michal Hlinka, jemuž připravil šanci šestnáctiletý Tomáš Chlubna ml. Z přesilovky na začátku druhého dějství se prosadil Matěj Pekr, jenž velmi často trápil mužstvo Motoru i předtím v barvách Olomouce, Třebíče či Kladna. Po jeho teči ve 42. minutě zvyšoval Lukáš Anděl a místo Jana Strmeně šel do budějovického brankoviště mladík Daniel Svoboda. Poté v oslabení ujel Jakub Babka, ale vychytal ho Niklas Lundström.

V 50. minutě zkusili hosté odvážnou power play šest na tři. Vytvořili si drtivý tlak, ale na konci přesilovky chybovali v rozehrávce a Matěj Pekr dovezl puk do prázdné klece. Stejný hráč za další dvě minuty zkompletoval hattrick. Zkázu jihočeského souboru dovršil sedmým gólem Martin Osmík. „Naším rozdílovým hráčem byl gólman, který pochytal Budějovicím šance a vzal jim vítr z plachet,“ uvedl jihlavský asistent František Zeman. „Dostali jsme nakládačku a jsme velmi nespokojení,“ dodal za poražené Václav Prospal.

Chance 1. liga, 2. kolo:

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor Č. Budějovice 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
5. Anděl (Skořepa, Kajínek), 14. M. Hlinka (Chlubna), 21. Pekr (J. Suchánek), 42. Anděl (Pekr, J. Suchánek), 52. Pekr (Anděl), 54. Pekr (Anděl), 57. Osmík (J. Pohl, Hrníčko).
Rozhodčí: J. Doležal, Grech – Zídek, Šimán.
Vyloučení: 7:7, navíc M. Heřman (Motor) 10 minut + do konce.
Využití: 3:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 19:23.
Diváků: 3 896.
ČEZ Motor: Strmeň (42. D. Svoboda) – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák, Šimánek, Bradley, M. Čermák, Zd. Doležal, Přikryl, M. Beránek, Babka, J. Doktor, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 10. září.

(red)

21. 03. 2019 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v úterý 26. března uskuteční tréninkový den výběru Jihočeského kraje pro hráče ročníku 2005 spojený se zápasovou konfrontací s výběrem kraje Vysočina. Akce spadá do projektu Výchova talentované mládeže. Pozvánku do I. skupiny dostali Pajer (J. Hradec) - Vachun, Váňa (Č. Budějovice), Eichler (Tábor), Šíma (Strakonice) - Hohenberger, Bělohlav, Schuppler (Č. Budějovice), Duben (Tábor), Špánek (Milevsko), Vondrášek (Srakonice), do II. skupiny Kurz (Č. Budějovice) - Ondřej (J. Hradec), Šťastný (Tábor), Schmidmayer (Č. Budějovice), Velíšek (Písek) - Šachl, Šimek (J. Hradec), Šindelář, Sabiniok, Kupka (Tábor), Pojar (Č. Budějovice). Trenéry jsou Jan Boháč (Tábor) a Roman Vlček (Písek).
20. 03. 2019 Junioři IHC Písek pod vedením Radka Volfa st. vstupují dnes do kvalifikace o postup do extraligy. Na domácím ledě přivítají celek HC Litomyšl. Dalšími soupeři budou Slovan Ústí nad Labem a Warriors Brno. Hraje se systémem každý s každým doma-venku. Dva nejlepší týmy získají právo na účast mezi elitou. Výsledek 1. zápasu: IHC Písek - HC Litomyšl 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Góly a nahrávky vítězů: 8. V. Šuhaj (Novák, Hora), 38. Novák (Přibyl, Pelant), 45. V. Šuhaj (Houdek).
19. 03. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl, toho času ve službách čínského Kunlunu hrajícího euroasijskou KHL, našel své jméno v patnáctce nominovaných, které pozval kouč Miloš Říha st. na první soustředění reprezentačního A-týmu před mistrovstvím světa. Akce se uskuteční v pražském Edenu od 25. března.