Programy reprezentací U16, U17 a U18 během sezony doplní krátká soustředění

28.08.2020


Vzhledem k dopadům pandemie Covid-19, omezením mezinárodního styku a zrušení některých turnajů začne Český hokej pořádat pro mládežnické výběry krátké srazy i mimo oficiální reprezentační přestávky. Hráči reprezentací U16, U17 a U18 se budou od září scházet během sezony na třídenních kempech.


PRAHA – Hokejové vedení reagovalo na komplikace způsobené opatřeními proti šíření koronaviru. „V situaci, kdy řada akcí byla nebo ještě bude zrušená, musíme pro členy mládežnických reprezentací připravit náhradní program,“ uvedl šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán. „Srazy nebudou sloužit pouze k tréninkům, ale hráče na nich chceme na ledě, u videa a při pohovorech připravovat na styl hry, kterým se potom budeme v mezinárodní konkurenci prezentovat," doplnil. 

S cílem minimalizovat rizika nákazy a jejího přenosu se budou při srazech dodržovat nadstandardní hygienická opatření včetně povinného testování, prováděného na náklady Českého hokeje. Všichni hráči a členové realizačních týmů se budou před začátkem srazu prokazovat nejvíce tři dny starým potvrzením o výsledku testu a testovaní budou rovněž na konci kempu s tím, že do klubových aktivit se budou moci zapojit teprve potom, co obdrží – zpravidla následující den – vyrozumění o negativním výsledku.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie