Programy reprezentací U16, U17 a U18 během sezony doplní krátká soustředění

28.08.2020


Vzhledem k dopadům pandemie Covid-19, omezením mezinárodního styku a zrušení některých turnajů začne Český hokej pořádat pro mládežnické výběry krátké srazy i mimo oficiální reprezentační přestávky. Hráči reprezentací U16, U17 a U18 se budou od září scházet během sezony na třídenních kempech.


PRAHA – Hokejové vedení reagovalo na komplikace způsobené opatřeními proti šíření koronaviru. „V situaci, kdy řada akcí byla nebo ještě bude zrušená, musíme pro členy mládežnických reprezentací připravit náhradní program,“ uvedl šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán. „Srazy nebudou sloužit pouze k tréninkům, ale hráče na nich chceme na ledě, u videa a při pohovorech připravovat na styl hry, kterým se potom budeme v mezinárodní konkurenci prezentovat," doplnil. 

S cílem minimalizovat rizika nákazy a jejího přenosu se budou při srazech dodržovat nadstandardní hygienická opatření včetně povinného testování, prováděného na náklady Českého hokeje. Všichni hráči a členové realizačních týmů se budou před začátkem srazu prokazovat nejvíce tři dny starým potvrzením o výsledku testu a testovaní budou rovněž na konci kempu s tím, že do klubových aktivit se budou moci zapojit teprve potom, co obdrží – zpravidla následující den – vyrozumění o negativním výsledku.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie