Přímý souboj o třetí místo v Chance lize na kladenském ledě vyhráli domácí nad Jihočechy

02.02.2019

Ve vzájemném duelu někdejších extraligistů znovu platila výhoda domácího prostředí. Tři body posunuly Středočechy na bronzový stupínek v soutěži, který naopak opustil budějovický tým. Ten ve druhé části ztratil dvougólové vedení a dvěma slepenými góly z 51. minuty přišel o body. Hosté nasadili sedm beků a čtyři útočné řady, ale mužstvo zřejmě nebylo v pořádku, neboť vedení klubu v den zápasu odřeklo kvůli zdravotnímu stavu hráčů autogramiádu plánovanou na 5. 2.

KLADNO – Domácí Rytíři si připomněli ve slavnostním úvodu šedesáté výročí svého prvního mistrovského titulu (ve stejné sezoně 1958 – 59 tehdejší budějovický Slavoj poprvé ve své historii sestoupil). Po bezgólové první třetině si během čtyř minut na začátku prostředního dějství vybudovali dvougólový náskok Jihočeši, do jejichž sestavy se vrátili Kanaďané Mitch Fillman a Cody Bradley, jenže do druhé pauzy bylo srovnáno. V 51. minutě při hře pět na čtyři otočil skóre Matyáš Zelingr nahozením od modré čáry. O třicet pět vteřin později pečetil kladenské vítězství Ladislav Zikmund střelou mezi betony klečícího Petra Kváči. „Výsledek odpovídá průběhu zápasu,“ řekl lakonicky trenér Václav Prospal.

Chance 1. liga, 53. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
25. Kružík (Kehar, Redlich), 36. Š. Jelínek (Lakos), 51. Zelingr (Melka, T. Kaut), 51. Zikmund (Š. Jelínek) – 20. Bradley (Kutlák, Karabáček), 24. Kutlák (Endál, M. Novák).
Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Votrubec, Ševic.
Vyloučení: 7:10, navíc Zd. Doležal (Motor) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 44:29.
Diváků: 4 352.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený, M. Jandus – Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Babka, R. Přikryl, M. Heřman, P. Novák, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 2. února.

(red)

21. 02. 2019 Extraliga dorostu, 2. část, skupina D, 14. kolo: Motor Č. Budějovice - BK Havlíčkův Brod 2:3 (0:0, 0:2, 1:1 - P 1:0). Góly a nahrávky domácích: 42. Kudrnáč (Kumpfmüller, Lukeš), 64. Dubský (Marhoun). Žďár nad Sázavou - HC Tábor 4:4 (1:1, 2:2, 1:0 - P 0:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 7. Matašovský (Suchan, Janda), 25. Matašovský (Nevšímal, Janda), 31. Vavřík (Janda), 63. Nevšímal.
20. 02. 2019 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš v barvách Plzně zazářil v dohrávce 46. kola Tipsport extraligy, když pěti góly a jednou asistencí pomohl k domácí výhře Škodovky nad Zlínem v poměru 9:2. K úspěšnému výsledku přispěli také písečtí odchovanci Jan Kovář (4 asistence) a Roman Vráblík (1 asistence).
19. 02. 2019 Do tréninkového procesu s A-týmem druholigového HC Tábor se zapojil dvacetiletý americký útočník Nick DiLisi, jenž v úvodu letošní sezony hrál třetí nejvyšší soutěž ve Švédsku za tým IFK Strömsund. Rodák z Pennsylvanie předtím účinkoval v juniorských soutěžích v USA. Jeho případné angažmá u Jordánu v příští sezoně bude otázkou dalších jednání.