Přímý souboj o třetí místo v Chance lize na kladenském ledě vyhráli domácí nad Jihočechy

02.02.2019

Ve vzájemném duelu někdejších extraligistů znovu platila výhoda domácího prostředí. Tři body posunuly Středočechy na bronzový stupínek v soutěži, který naopak opustil budějovický tým. Ten ve druhé části ztratil dvougólové vedení a dvěma slepenými góly z 51. minuty přišel o body. Hosté nasadili sedm beků a čtyři útočné řady, ale mužstvo zřejmě nebylo v pořádku, neboť vedení klubu v den zápasu odřeklo kvůli zdravotnímu stavu hráčů autogramiádu plánovanou na 5. 2.


KLADNO – Domácí Rytíři si připomněli ve slavnostním úvodu šedesáté výročí svého prvního mistrovského titulu (ve stejné sezoně 1958 – 59 tehdejší budějovický Slavoj poprvé ve své historii sestoupil). Po bezgólové první třetině si během čtyř minut na začátku prostředního dějství vybudovali dvougólový náskok Jihočeši, do jejichž sestavy se vrátili Kanaďané Mitch Fillman a Cody Bradley, jenže do druhé pauzy bylo srovnáno. V 51. minutě při hře pět na čtyři otočil skóre Matyáš Zelingr nahozením od modré čáry. O třicet pět vteřin později pečetil kladenské vítězství Ladislav Zikmund střelou mezi betony klečícího Petra Kváči. „Výsledek odpovídá průběhu zápasu,“ řekl lakonicky trenér Václav Prospal.     

Chance 1. liga, 53. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
25. Kružík (Kehar, Redlich), 36. Š. Jelínek (Lakos), 51. Zelingr (Melka, T. Kaut), 51. Zikmund (Š. Jelínek) – 20. Bradley (Kutlák, Karabáček), 24. Kutlák (Endál, M. Novák).
Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Votrubec, Ševic.
Vyloučení: 7:10, navíc Zd. Doležal (Motor) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 44:29.
Diváků: 4 352.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený, M. Jandus – Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Babka, R. Přikryl, M. Heřman, P. Novák, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 2. února.

(red)Krátké zprávy
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web