Primátor Jiří Svoboda přijal kvarteto z extraligového Motoru. Doplnil hokejistům kalorie

06.05.2022


Extraligový tým budějovického Motoru uzavřel sezonu 2021–22 ziskem bronzových medailí. Stalo se teprve posedmé v historii, že vyslanci jihočeské metropole dosáhli na umístění mezi trojicí nejlepších v domácí nejvyšší soutěži. Motor a jeho předchůdci pod jinými názvy vybojovali pětkrát bronz (1937, 1953, 1995, 2008, 2022), jednou stříbro (1981) a zlato (1951). Na čerstvý úspěch zareagoval primátor města Jiří Svoboda a pozval zástupce klubu na radnici.


Č. BUDĚJOVICE – Minivýpravu z Motoru tvořili klubový prezident Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, brankář Dominik Hrachovina a střední útočník Jiří Novotný. Hokejové kvarteto ukázalo prvnímu muži na radnici cennou trofej za třetí místo v Tipsport extralize a bronzovou medaili. Sklidilo pochvalná slova a také sladkou odměnu. „Za vydanou energii a sílu si hráči zaslouží doplnit patřičné kalorie a cukr. Odnesli si od nás nugátový dort a budvar, kterými chceme symbolicky poděkovat za mimořádný úspěch. O Budějovicích se teď bude dlouho mluvit ve světě sportu,“ shrnul Jiří Svoboda. Statutární město České Budějovice je dlouholetým hlavním partnerem Motoru.

(rek)


Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie