Přiblížil se restart extraligy. Ministerstvo schválilo hygienicko protiepidemické podmínky

06.11.2020


Nejvyšší tuzemská soutěž v ledním hokeji, Tipsport extraliga, se dá znovu do pohybu čtyřmi dohrávkami v sobotu 7. listopadu 2020. Ministerstvo zdravotnictví schválilo hygienicko protiepidemické podmínky, za kterých se mohou hrát mistrovská utkání. K podmínkám přidaly souhlas Národní sportovní agentura, jakož i vedení Českého hokeje. Podrobnosti přinesla tisková zpráva vydaná 6. listopadu.


PRAHA – Všichni hráči, rozhodčí a členové realizačních týmů povinně absolvují před utkáním vyšetření metodou RT-PCR. Vyšetření nesmí být starší než 48 hodin s tím, že v případě, že klub sehraje během kalendářního týdne tři a více utkání, testování se provádí dvakrát v jeho průběhu, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Povinné vyšetření metodou RT-PCR se nevztahuje na osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19, nemají klinické příznaky, prošly předepsanou karanténou a od jejichž prvního pozitivního výsledku testu neuplynulo více než 90 dní.

Počet osob přítomných na zimním stadionu při utkání nesmí přesáhnout 200. Pořadatelé jsou povinní zajistit, aby osobám, které vstupují do areálu, byla změřená teplota a aby vyplnily tzv. selfreporting formulář pro případnou kontrolu ze strany zdravotnických institucí. Utkání budou probíhat bez diváků, přičemž všechny osoby na stadionu – s výjimkou hráčů a rozhodčích při tréninku a v průběhu utkání – jsou povinné nosit roušky nebo respirátory. Prezident Českého hokeje Tomáš Král vyzval k zodpovědnosti také mimo stadiony, aby se mohly vrátit k hokeji i další kluby a zejména mládež.

První muž domácího hokejového hnutí se zároveň s úlevou vyjádřil k výsledkům náročných rokování s hygieniky a zástupci ministerstva. „Vzhledem k současné situaci nebyla jednání jednoduchá, ale jsem spokojený s výsledkem, neboť umožňuje restart nejvyšší soutěže,“ uvedl Tomáš Král. „Chci poděkovat vládě, zástupcům ministerstva zdravotnictví a zvlášť Milanu Hniličkovi z Národní sportovní agentury za úsilí, které věnovali hledání smysluplného řešení. Pomohli tím nejen hokeji, ale sportu a sportovním fanouškům vůbec.“

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Nejbližší zápasový program:

Sobota 5. listopadu:
1
3:30 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (5. kolo)
15:30 HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň (4.)
17:00 Madeta Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary (4.)
19:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (14.)

Pondělí 9. listopadu:
15:00 PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha (15.)
17:20 Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc (15.)
17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec (15.)
17:30 HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK (15.)
17:30 Madeta Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav (15.)
18:00 HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov (15.)
19:20 HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice (15.)

Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie