Předehrávka Krajské ligy: Hráči B-týmu Tábora zlomili odpor Telče ve třetím dějství

06.10.2017

Na první páteční večer v měsíci říjnu si domluvili šéfové táborského béčka a SK Telč předehrávku 4. kola Krajské ligy. Ve třetí periodě rozhodli o svém úspěchu domácí „kohouti“, kteří se díky třetímu letošnímu vítězství (druhému za tři body) posunuli na druhou příčku v tabulce za vedoucí mužstvo Strakonic. Loňský nováček z města zapsaného v Seznamu světového dědictví UNESCO naopak zůstal na předposlední pozici bez jediného bodu s nelichotivým skóre 7:27.


TÁBOR – Téměř kompletní soubor domácích se sedmi beky a deseti útočníky brzy prohrával, ale podařilo se mu otočit na 3:1. Hosté stihli vyrovnat do druhé přestávky. „Kohouti“ se definitivně utrhli dvěma slepenými góly na začátku třetí části a pečetící šestou trefu přidali z přesilovky necelé čtyři minuty před sirénou. „Vstup do utkání nebyl špatný, přestože jsme inkasovali. Měli jsme víc střel a dostali soupeře pod tlak. Ve druhé třetině jsme získali dvougólový náskok, ale potom jsme polevili a soupeř nás dotáhl. Naštěstí po domluvě za to kluci vzali a dotáhli zápas do vítězné tečky,“ radoval se kouč Štěpán Kadilák st.

Hosté bez polámaných borců Prokopa, Tarase a Kotrby, jejichž absence byla znát, získali na táborském ledě vedení, ale od prostřední dvacetiminutovky jenom dotahovali. Závěr jim nevyšel, před vypršením základní hrací doby zaostávali o tři góly. Podařilo se jim korigovat z přesilovky až ve chvíli, kdy z hokejového večera zbývalo ukrojit osmnáct vteřin. „V úvodu domácí lépe bruslili a připravili nás o vedení. Potom dvakrát odskočili, ale my jsme vyrovnali z početní výhody ve 36. minutě. Nakonec nám ublížila opakovaná vyloučení. Lepšíme se v herním projevu, pochvalu zaslouží obránce Šebesta a mladík Lupač v útoku,“ hlásil telčský vedoucí František Čermák.    

Krajská liga, předehrávka 4. kola:

HC Tábor B – SK Telč 6:3 (1:1, 2:2, 3:1)
Góly a nahrávky:
18. Bouška (Š. Kadilák ml.), 27. Syrovátka (D. Hubáček), 33. Hlaváč (D. Hubáček, R. Ježek), 42. Ošmyk (Prštický), 44. Bouška, 57. Prštický (Š. Kadilák ml., Brabec) – 8. Šalanda (Jak. Prášek), 34. Hauzar (Berka), 36. Hauzar (Jak, Prášek), 60. Šebesta (J. Havlík).
Rozhodčí: J. Stach – P. Bělohlav ml., P. Němec.
Vyloučení: 8:11, navíc Šebesta (Telč) 10 minut.
Využití: 2:2.
Diváků: 70.
Tábor B: Mich. Novák – Hlaváč, Růžek, F. Hubáček, Hastrman, Brabec, Dudák, Bouška – D. Hubáček, R. Ježek, Syrovátka, T. Kratochvíl, Pospíchal, J. Drda, Ošmyk, Š. Kadilák ml., Prštický, Mar. Novák. Trenéři Š. Kadilák st. a Petr Škulina.
SK Telč: A. Havlík – Tušer, Šebesta, P. Prokeš, T. Havlík, Jar. Šťastný – Bína, Sokolík, Smejkal, Lupač, Kret, Berka, Hauzar, Jak. Prášek, Šalanda. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
Hráno 6. října.

(lho)


Krátké zprávy
19. 10. 2017 Do třetího ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy nominoval každý klub druhé nejvyšší soutěže po jednom hráči. Vedle čtrnácti kandidátů dostali ještě dva další borci divokou kartu. Z Motoru České Budějovice padla volba na brankáře Petra Kváču, za tým Ústí nad Labem se bude ucházet o přízeň hlasujících fanoušků písecký odchovanec David Bernad. Loňský vítěz Mitch Fillman využil svého práva a přidělil divokou kartu současnému spoluhráči Václavu Nedorostovi. Na seznamu jsou další tři exbudějovičtí hokejisté - Vítězslav Bílek za Stadion Litoměřice, Milan Mikulík za Frýdek-Místek a Petr Kolmann za Benátky nad Jizerou.
19. 10. 2017 Prestižní turnaj World Hockey Challenge, který se uskuteční v kanadském Dawson Creek na přelomu října a listopadu, si mohou zahrát budějovičtí mladíci Matěj Toman se Šimonem Kubíčkem, kteří dostali pozvánku do reprezentační sedmnáctky pro tuto akci. Mezi náhradníky figuruje jejich spoluhráč z Motoru Martin Beránek. Manažerem týmu je budějovický Radek Ťoupal.
18. 10. 2017 Školení nových rozhodčích třídy M (minihokej) se uskuteční v českobudějovickém sídle KVV ČSLH, Skuherského ul. č. 14, v pondělí 23. října pd 16 hodin. Přihlášku k účasti lze vyhledat v úředních zprávách na této stránce.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web