Předehrávka Krajské ligy: Hráči B-týmu Tábora zlomili odpor Telče ve třetím dějství

06.10.2017

Na první páteční večer v měsíci říjnu si domluvili šéfové táborského béčka a SK Telč předehrávku 4. kola Krajské ligy. Ve třetí periodě rozhodli o svém úspěchu domácí „kohouti“, kteří se díky třetímu letošnímu vítězství (druhému za tři body) posunuli na druhou příčku v tabulce za vedoucí mužstvo Strakonic. Loňský nováček z města zapsaného v Seznamu světového dědictví UNESCO naopak zůstal na předposlední pozici bez jediného bodu s nelichotivým skóre 7:27.


TÁBOR – Téměř kompletní soubor domácích se sedmi beky a deseti útočníky brzy prohrával, ale podařilo se mu otočit na 3:1. Hosté stihli vyrovnat do druhé přestávky. „Kohouti“ se definitivně utrhli dvěma slepenými góly na začátku třetí části a pečetící šestou trefu přidali z přesilovky necelé čtyři minuty před sirénou. „Vstup do utkání nebyl špatný, přestože jsme inkasovali. Měli jsme víc střel a dostali soupeře pod tlak. Ve druhé třetině jsme získali dvougólový náskok, ale potom jsme polevili a soupeř nás dotáhl. Naštěstí po domluvě za to kluci vzali a dotáhli zápas do vítězné tečky,“ radoval se kouč Štěpán Kadilák st.

Hosté bez polámaných borců Prokopa, Tarase a Kotrby, jejichž absence byla znát, získali na táborském ledě vedení, ale od prostřední dvacetiminutovky jenom dotahovali. Závěr jim nevyšel, před vypršením základní hrací doby zaostávali o tři góly. Podařilo se jim korigovat z přesilovky až ve chvíli, kdy z hokejového večera zbývalo ukrojit osmnáct vteřin. „V úvodu domácí lépe bruslili a připravili nás o vedení. Potom dvakrát odskočili, ale my jsme vyrovnali z početní výhody ve 36. minutě. Nakonec nám ublížila opakovaná vyloučení. Lepšíme se v herním projevu, pochvalu zaslouží obránce Šebesta a mladík Lupač v útoku,“ hlásil telčský vedoucí František Čermák.    

Krajská liga, předehrávka 4. kola:

HC Tábor B – SK Telč 6:3 (1:1, 2:2, 3:1)
Góly a nahrávky:
18. Bouška (Š. Kadilák ml.), 27. Syrovátka (D. Hubáček), 33. Hlaváč (D. Hubáček, R. Ježek), 42. Ošmyk (Prštický), 44. Bouška, 57. Prštický (Š. Kadilák ml., Brabec) – 8. Šalanda (Jak. Prášek), 34. Hauzar (Berka), 36. Hauzar (Jak, Prášek), 60. Šebesta (J. Havlík).
Rozhodčí: J. Stach – P. Bělohlav ml., P. Němec.
Vyloučení: 8:11, navíc Šebesta (Telč) 10 minut.
Využití: 2:2.
Diváků: 70.
Tábor B: Mich. Novák – Hlaváč, Růžek, F. Hubáček, Hastrman, Brabec, Dudák, Bouška – D. Hubáček, R. Ježek, Syrovátka, T. Kratochvíl, Pospíchal, J. Drda, Ošmyk, Š. Kadilák ml., Prštický, Mar. Novák. Trenéři Š. Kadilák st. a Petr Škulina.
SK Telč: A. Havlík – Tušer, Šebesta, P. Prokeš, T. Havlík, Jar. Šťastný – Bína, Sokolík, Smejkal, Lupač, Kret, Berka, Hauzar, Jak. Prášek, Šalanda. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
Hráno 6. října.

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web