Před startem Chance ligy se na jihu prodalo víc permanentek, než loni. Cílem zůstáva postup

04.09.2018

Opakuje se to pošesté. Prvoligový ČEZ Motor vyhlašuje pro nadcházející sezonu jako cíl číslo jedna postup do extraligy. Předcházející pokusy se nezdařily, do dalšího vstupuje budějovické A-mužstvo s přestavěným kádrem a po nebývale tvrdé přípravě, kterou nastolil hlavní kouč Václav Prospal s asistentem Alešem Tottrem. Pomáhali jim kondiční trenéři Tomáš Cibulka a František Bombic, jenž se zároveň posunul do funkce videokouče, a trenér brankářů Stanislav Hrubec.


Č. BUDĚJOVICE – Nový vládce střídačky Václav Prospal přestěhoval celou svoji rodinu z Floridy na český jih. V přebudovaném kádru mužstva nastolil od letní přípravy tuhý režim. „Příprava se lišila diametrálně od té předchozí. Začátek byl pro všechny složitější, ale tým už funguje, už je to zavedené. Co jsem během kariéry mockrát nezažil, hráči se dokonce sami trestají. Když někdo udělá chybu, nečeká na trenérův pokyn a rovnou si dá dvacet kliků,“ usmívá se kapitán Zdeněk Kutlák. 

Osmatřicetiletý obránce a bývalý reprezentant může srovnávat. Prošel evropskými i zámořskými kluby. Loňský ročník prožil v Motoru, který zpočátku vedl Antonín Stavjaňa. „Každý trenér má svoje metody a přístupy. Tonda Stavjaňa je výborný trenér a člověk, ale pod Vencou Prospalem jsou tréninky tvrdší. A velmi kvalitní. Zvýšila se jejich intenzita. Mě to nepřekvapilo, v cizině se trénuje podobně. Ale mnozí kluci říkají, že ještě nezažili něco takového. Také se podstatně změnil herní systém. V obraně i útoku. Hokej by měl být hodně zajímavý,“ slibuje Zdeněk Kutlák.    

Základním cílem klubu s devadesátiletou tradicí zůstává postup do extraligy. „Zatím jsme vždycky hledali příčiny, proč se to nepovedlo,“ ohlíží se prezident klubu Roman Turek za pěti předchozími sezonami po znovuzrození Motoru. „Chceme hrát aktivní, agresivní, atraktivní hokej. Říkáme tomu A. A. A. hokej,“ vysvětluje první muž klubové hierarchie. Hlavní kouč Václav Prospal souhlasí, ale stojí přitom pevně na zemi. „Abych teď slíbil, že postoupíme, to prostě neudělám,“ prohlašuje rázně.

Mladíci příjemně překvapili

Mužstvo pod Černou věží opustili Václav Nedorost, Petr Vampola, Filip Novák a další zkušení hráči. Vrátil se obránce René Vydarený a útočník Jiří Šimánek. Připojil se k nim Lukáš Endál, ze střední generace Jakub Babka, Zdeněk Doležal nebo kanadští centři Cody Bradley s Davidem Gilbertem. Příležitost dostávají mladíci z domácí líhně Milan Dančišin, Vojtěch a Jakub Doktorové, Jakub Čížek, Martin Beránek, Pavel Novák. „Příjemně nás překvapili,“ říká na jejich adresu Roman Turek.

Zabudování odchovanců do A-týmu je další cíl budějovického klubu. Jejich výchova pod střechou Budvar arény probíhá v rámci Akademie Českého hokeje a také díky vlastnímu programu, Developmentu Aleše Kotalíka, kde se talentovaným jedincům dostává individuální péče. První úspěšné plody sklidili v Motoru na konci minulé sezony díky mistrovskému titulu starších dorostenců. Někteří hráči ze zlatého týmu se již prosadili na soupisku prvoligového áčka. 

V průběhu sezony plánují Jihočeši v rámci Chance ligy sehrát retro zápas (dresy vyberou fanoušci, kteří hlasovali také pro podobu ligového zápasového dresu), specielní utkání pro ženy, seniory a charitu. Zájem o hokej v jihočeské metropoli stále roste. „Loni jsme vydali ke stejnému datu 4 150 permanentek, letos již 4 500,“ vyzdvihuje generální manažer Stanislav Bednařík. ČEZ Motor bude pracovat s rozpočtem padesát pět milionů korun, který se může navýšit splněním výkonnostních cílů. U mládeže se počítá s dvaceti miliony.

Ladislav Lhota  Krátké zprávy
21. 03. 2019 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v úterý 26. března uskuteční tréninkový den výběru Jihočeského kraje pro hráče ročníku 2005 spojený se zápasovou konfrontací s výběrem kraje Vysočina. Akce spadá do projektu Výchova talentované mládeže. Pozvánku do I. skupiny dostali Pajer (J. Hradec) - Vachun, Váňa (Č. Budějovice), Eichler (Tábor), Šíma (Strakonice) - Hohenberger, Bělohlav, Schuppler (Č. Budějovice), Duben (Tábor), Špánek (Milevsko), Vondrášek (Srakonice), do II. skupiny Kurz (Č. Budějovice) - Ondřej (J. Hradec), Šťastný (Tábor), Schmidmayer (Č. Budějovice), Velíšek (Písek) - Šachl, Šimek (J. Hradec), Šindelář, Sabiniok, Kupka (Tábor), Pojar (Č. Budějovice). Trenéry jsou Jan Boháč (Tábor) a Roman Vlček (Písek).
20. 03. 2019 Junioři IHC Písek pod vedením Radka Volfa st. vstupují dnes do kvalifikace o postup do extraligy. Na domácím ledě přivítají celek HC Litomyšl. Dalšími soupeři budou Slovan Ústí nad Labem a Warriors Brno. Hraje se systémem každý s každým doma-venku. Dva nejlepší týmy získají právo na účast mezi elitou. Výsledek 1. zápasu: IHC Písek - HC Litomyšl 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Góly a nahrávky vítězů: 8. V. Šuhaj (Novák, Hora), 38. Novák (Přibyl, Pelant), 45. V. Šuhaj (Houdek).
19. 03. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl, toho času ve službách čínského Kunlunu hrajícího euroasijskou KHL, našel své jméno v patnáctce nominovaných, které pozval kouč Miloš Říha st. na první soustředění reprezentačního A-týmu před mistrovstvím světa. Akce se uskuteční v pražském Edenu od 25. března.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web