Pravák Václav Karabáček zacílil před levým kruhem a zažehl vítěznou jiskru ve Vsetíně

15.03.2019

Běžela 14. minuta a Jihočeši na vsetínském Lapači otevřeli skóre. Ve 36. minutě se při hře pět na čtyři zblízka prosadil Martin Novák a osud domácích Valachů v úvodním duelu semifinálové série play off Chance 1. ligy byl zpečetěný. Budějovický gólman Petr Kváča udržel čisté konto i v závěrečné power play, kterou soupeř zahájil v šesti proti čtyřem už tři a půl minuty před sirénou. Druhý zápas pod vrchem Syrákovem se hraje v sobotu 16. března.

VSETÍN – Hosté nezměnili složení oproti poslední výhře ve čtvrtfinále s Havířovem, pouze do brankoviště se v rámci pravidelného střídání namísto Jana Strmeně postavil Petr Kváča. Ten měl svůj velký den. Připsal si čtvrtou nulu v sezoně (domácí v 60. minutě trefili horní spojovací tyčku) a nenechal se zviklat atmosférou v zaplněném hledišti, které však překvapivě nebylo vyprodané. Z celkové kapacity 5 400 míst zůstalo sedmnáct procent neobsazených. „Klíčem v sérii bude zítřejší zápas. Věřím, že bude z naší strany úplně jiný a zvítězíme,“ vyjádřil naději vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Semifinále play off Chance 1. ligy, 1. zápas:

VHK Robe Vsetín – ČEZ Motor Č. Budějovice 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
14. Karabáček (Bradley, Vydarený), 36. M. Novák.
Rozhodčí: T. Veselý, Pilný – Rožánek, Gančarčík.
Vyloučení: 5:8, navíc Gilbert (Motor) 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 24:26.
Diváků: 4 480.
Nejlepší hráči: Jiří Drtina – Petr Kváča.
ČEZ Motor: Kváča – M. Jandus, Vydarený, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Kutlák – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, M. Heřman, Dančišin, M. Beránek, J. Doktor. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 15. března 2019.
Stav série:
0:1.
Druhá dvojice: Jihlava – Kladno 1:4.

(red)

17. 08. 2019 Jednadvacetiletý centr Milan Dančišin po loňském vcelku úspěšném vstupu do Chance ligy, kde sehrál čtyřiašedesát utkání (včetně baráže o extraligu) za Motor s bilancí 3 + 8 nezískal letos místo v budějovickém kádru a po neúspěšném testu v Dukle Jihlava zamířil do druholigového HC Tábor - tam loni nastoupil čtyřikrát v rámci střídavého startu. Mužstvo od Jordánu bude v nadcházející sezoně výrazně posílené i několika dalšími hráči, jejichž příchody jsme již avizovali dříve.
16. 08. 2019 Příprava: EHC Black Wings Linec - ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: 16. Florek, 32. DaSilva, 40. Mc Neil, 60. Lebler – 24. J. Veselý.
16. 08. 2019 Druholigový tým českobudějovického David Servisu vstoupil do přípravy na nadcházející ročník pomaleji, než jihočeští konkurenti z Tábora a Písku. Na suchu se hráči řídili individuálními plány, od začátku srpna jsou na ledě pod vedením trenérského asistenta Jiřího Fedura. Kádr se bude skládat postupně, zatím jsou známé jen odchody (Jiří Bárta, Radoš, Trummer ml. do Tábora, D. Dudáček do M. Budějovic). První příravný duel proti juniorce Motoru se chystá na polovinu příštího týdne (21. nebo 22. srpna).